Küçük ev ya da stüdyo daireler için 6 pratik düzen fikri

küçük ev ya da stüdyo daire
küçük ev ya da stüdyo daire

Küçük ev dekorasyonu daha rahat yaşamanızı sağlar. Küçük bir eviniz var ya da belki bir öğrencisiniz ve stüdyo daireye sığmaya çalışıyorsunuz… Ne kadar küçük olursa olsun yerleşim konusundaki fonksiyonellik, dekorasyon konusundaki yaratıcılık ile birleşip harika bir yaşam alanı kurgulamanıza yardımcı olur.

1- YATAĞA ASMA KAT MUAMELESİ *

Ev ofis çalışıyorsanız yatağınıza asma kat muamelesi yapıp alt kısmını bir çalışma alanı olarak kurgulayabilirsiniz.

2- BOYDAN BOYA ASKI *

Küçük ev için fonksiyonellik oldukça önemli. Birden fazla askıyı yan yana koyarak uzunca bir askı alanı elde edebilirsiniz. Burası küçük bir antre ya da portmanto görevi üstlenebileceği gibi, takılarınızı asmak için de ideal bir çözüm yaratmış olur.

3- OKUMA LAMBASI *

Stüdyo dairenizde ya da küçük evde yerden kazanmak için okuma lambasını duvara monte edebilirsiniz. Böylelikle hem kanepede otururken hem de masada çalışırken başını tek hamlede çevirerek ihtiyacınıza yönelik bir çözüm de üretmiş olursunuz.

4- MİNİ BİR KANEPE İLE KÜÇÜK ODADA ALAN KAZANIN *

Ne kadar ufak olursa olsun bir kanepe çok şeyi değiştirir. Hem burada bir yaşam alanı kurgusu yaratmış olursunuz hem de yatılı misafirleriniz için ekstra bir yatak alanı oluşturmuş olursunuz. Ayrıca kumaş dokusu ile odanıza doğal bir sıcaklık da enjekte edersiniz.

5- DAR ALANDA AÇIK RAFLAR *

Işık sirkülasyonunu engellememek için kapaklı ve hantal dolap sistemleri yerine ince ve kullanışlı açık raf sistemleri böylesi dar mekanlar için ideal bir çözüm olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta dağınık görünümü engellemek için rafları düzenli tutmanız. Ayrıca beyaz renkli raflar ışığı yansıtacağı için daha akıllı bir tercih. Rafları düzenlemek için beyaz renkli kutu ve sepetler de kullanabilirsiniz.

6- AYIRICI İLE ODAYI BÖLÜN *

Küçük evinizde ya da stüdyo dairenizde alanı bölmek isteyebilirsiniz. Mini boy bir perde ile uyku alanınıza bir perde çekebilirsiniz. Böylelikle yatılı misafiriniz geldiğinde de alanları birbirinden ayırmış olursunuz.

HAZIRLAYAN: İLKE YILMAZ

küçük ev ya da stüdyo daire için düzen

Küçük oturma odası dekorasyonu fikirleri

Yaşam alanlarına optimum planlama – Ev için en iyi planlama nasıl olur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bebek-odası-modelleri

Bebek odası modelleri ve bebek odası için dikkat edilmesi gerekenler

temizliğin-10-kuralı

Temizliğin 10 kuralı