antre-dekorasyonu
antre-dekorasyonu

Antre dekorasyonu nasıl olmalı? Antre ve hol dekorasyon örnekleri

Antre dekorasyon fikirleri ya da hol dekorasyonu ile ilgili ipuçlarını bir araya getirdik. Dostlarınızı, sevdiklerinizi samimi olduğu kadar konforlu biçimde karşılamak için antre ve holü ufak değişimlerle yeniden dekore edin.

Hak ettiği önem verilmese de dikkat çeken ve belki de evin ruhu hakkında fikir veren ilk nokta antreler ve evin en dar, kullanışsız alanları holler; doğru bir planlama ve uygun ürünlerle maksimum konfor sağlar.

AHŞAP KASALAR ANTREYE

Pastel tonlarda boyadığınız ahşap kasalar antrenizde harika bir ayakkabılığa dönüşebilir. Farklı renklerde boyadığınız kasaları yan yana ve üst üste dizerek birbirlerine sabitleyin. Üzerine de yine pastel tonlarda boyanmış bir ayna asabilirsiniz.

PLANLARKEN DİKKATE ALIN

Alaska’nın tamamını ısıtacak kadar çok palto, kaban ve yağmurluğunuz varsa, antre dekorasyonu için bunları alacak ve taşıyacak ölçüde bir portmanto kullanın!

Ev, ofis ve araba anahtarları… Kim hayatında hiç kaybetmedi ki? Hemen bulabilmek için duvarda bir kutu organize edin.

Laptop çantanız ya da portföyünüz bir servet değerindeyse deforme olmasını önlemek için portmantonun bir rafını ayırın.

Kapı önü sohbetlerinden vazgeçemiyorsanız; hatta sucu, tüpçü ve bakkal ile de konuşuyorsanız, antre dekorasyonu ya da hol (koridor) dekorasyonu yaparken bir oturma birimine ihtiyaç var demektir. Ve son olarak eviniz eski ve karmaşık duruyorsa antrenin biraz neşeye ve canlanmaya ihtiyacı olabilir. Bunu boya renkleri ile sağlayabilirsiniz.

Antre dekorasyonunda renkler
Ikea.

ANTRE DEKORASYONU YA DA HOL (KORİDOR) DEKORASYONU İÇİN BUNLARI DENEYİN:

Dekorasyon stilinize göre oymalı ya da düz duvar aynaları alanı ferahlatır.

Dar antrelerde karanlık ve atıl köşeler oluşabilir. Bu alanları dekoratif ayaklı saksılar ve yeşil ev bitkileri için uygun.

Eğer antre şekli el veriyorsa birden fazla seçenekte depolama birimleri yerleştirerek saklama, portmanto/ ayakkabılık ve oturma amacına da hizmet eden bir alana dönüştürün.

Aydınlık koridor dekorasyonu
norsuhome.com

DOĞAL TONLARI TERCİH EDİN

Sıcak bir görünüm için rustik ahşap ya da eskitme beyaz cilalı masif mobilyalar, doğal tonlar tercih edin.

Antre dekorasyonu ya da hol (koridor) dekorasyonu için daha çarpıcı ve modern bir etki oluşturmak istiyorsanız, pastel pembeyi petrol mavisi ile kombinleyebilirsiniz.

Hacimli bir sarkıt ya da çok kollu bir avize doğru bir atmosfer ışığı yayarak şık bir odak noktası oluşturur.

Koridor dekorasyonu
dasz.me

AYNANIN YANLARINA DEKORATİF APLİKLER

Geniş bir boy aynası kullanıyorsanız tavan ışığı yerine iki yana dekoratif apliklerle aydınlatın.

Duvarlarda uygulayacağınız iki renkli efektlerde alt kısmı açık renkte boyamak daha ferahlatıcı bir his yaratır.

İNCE BİR KONSOL KULLANIN

Ayakkabı ve palto, yağmurluk gibi giysiler için için ekstra bir odanız varsa antrede ince bir konsol şık olduğu kadar fonksiyonellik de sağlar.

ANTRE DEKORASYONU YAPARKEN ZEMİNE DİKKAT!

Evin en trafikli ve giriş çıkışın yoğun olduğu bu dar alanlarda zemin tercihinizi seramik ya da sert ahşaptan yana kullanın. Ayrıca desenli bir zeminde kir daha az kendini gösterir ve eve girer girmez dikkat çekici bir atmosfer yaratır. Eğer antre ve holünüz daha genişse düz ve açık renkli bir halı daha ferah ve aydınlık kılar. Ancak halı seçerken neme ve aşınmaya karşı dayanıklı olanları tercih edin.

Antre dekorasyonu ve zemin
Keystone serisi Mirabelle vinil kaplama, amtico.com

ANTRE DUVARLARINDA TUĞLA GÖRÜNÜMÜ: İÇERİDE DIŞARIDAYMIŞ GİBİ

Antre duvarlarını ham tuğla ya da taş veya ahşap görünümünde kullanarak içeride de dışarıdaymış gibi bütünlük algısı yaratabilirsiniz.

Antre duvar dekorasyonu

ANTREDE BİTKİLERE YER AÇIN

Natüralist çizgi için bitkilere yer açın. Antrenizin farklı noktalarına makrome saksılıkları asın ve içlerine saksılarda sarkan bitkiler yerleştirin. Ahşap bir bank, büyükçe bir boy aynası ve duvar rafı bu köşeyi tamamlar.

Antrede yapılmaması gerekenler: Antrede düzen nasıl olmalı?

Antreye renk dopingi