Çalışma odasına sanatsal dokunuşlar

0

Ikea ile gerçekleştirdiğimiz çalışmada, İstanbul Gaziosmanpaşa’da Aynur-Samet Çelikçi çiftinin çalışma odasını sanat ile iç içe geçen bir yaşam alanına dönüştürdük.

Sizde IKEA tarafından evinizin yenilenmesini istiyorsanız gbuyuksagis@doganburda.com
adresine odanıza ait fotoğrafları mail atabilirsiniz.

IKEA iç mimarı Hale Çetinok, ilk olarak İstanbul Gaziosmanpaşa’daki evin sahibi Aynur Hanım ile görüşüp  çalışma odasındaki ihtiyaçlarını belirledi. Hem eşinin rahatça çalışabileceği hem de Aynur Hanım’ın hobisi için  uygun bir oda planlamaya başladı. Evin diğer bölümlerinde de açık tonlar göze çarptığı için çiftimiz için ferah  açık tonlarda, sonbahar esintileri taşıyan sıcak bir oda yaratıldı. Oda bu nedenle Jotun tarafından açık renklere  boyan- dı. Oda üç bölüme ayrılarak, Aynur Hanım için resim yapacağı ve malzemelerini depolayabileceği bir yer,  Samet Bey’in masasında rahatça çalışabileceği ve kitaplarını depolayacağı bir bölüm ve hem dinlenip hem  de kitap okuyabilecekleri bir köşe oluşturuldu.

Kitaplık
Raf aralıkları isteğe göre ayarlanabilen kitaplığın bir bölümünde kapak kullanıldı. Billy kitaplık

Çerçeveler
Resimleri duvarda sergilemek için farklı boyutlarda çerçeveler kombine edillerek odanın duvarına hareket katıldı. Kvill çerçeve

Çalışma masası
Kitaplara rahatça ulaşmayı mümkün kılan bir
çalışma ortamı yaratıldı. Leksvik çalışma masası

Hazırlayan Günseli Büyüksağiş Fotoğraflar İbrahim Özbunar

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.