Yatak odası dekorasyonunda yatak çevresi fikirleri

YATAK-ODASI-dekorasyonu
YATAK-ODASI-dekorasyonu

Siz fark etmesiniz de ömrünüzün çoğunu yatak odanızda geçiriyorsunuz. Yatağınız ve beraberinde kullandığınız mobilya ve aksesuarları, daha iyi bir uyku uyumak ve güne mutlu başlamak için özenle seçmelisiniz.

Fanetta nevresim takımı Karaca Home

MODERN SARAYLI *

Highlight

Metal ışıltıların peşimizi bırakmadığı bir sezona başlarken, yatak odasında ‘boudoir’ tarzı bir atmosfer yaratmak isteyenler yine altın efektler ve kadife yumuşaklığından vazgeçmesinler. Altına, bronz ve siyahın eşlik etmesine izin verin yeter!

UTANGAÇ BOHEM *

Cottage Garden koleksiyonu nevresim takımı, çift kişilik. Yastık kılıfı, çarşaf English Home

Pembe, mavi ve beyazın rehberliğinde içindeki özgür ruhtan vazgeçmeyen naif kimlikler, kırsal stilin kodlarını şehre adapte ediyor. Desenler floralden suzeniye eklektik bir dille harmanlanıyor.

YATAK ODASI DEKORASYONU: ŞEHİRLİ-FOLK *

Atwood komodin Crate&Barrel

Uyuduğunuz yerin de zevkinizi yansıtması ve size huzur vermesi gerekiyor. Natüralist akımın dönüştüğü popülist kır görünümleri, şimdilerde ahşap dokular ve kaotik ritme sahip sanatsal çizgilerde kendini gösteriyor.

Minimal, etnik, vintage, retro ya da kır evi… Dekorasyon stiliniz ne olursa olsun, duygusal bir kişiliğiniz varsa çevrenizde romantik bir şeyler olması hoşunuza gidebilir.

İNGİLİZ ROMANSI *

Bu masum ve naif duyguyu sadece yılın bir ayına (Romantizmin yükseldiği ay şubat.) sıkıştırmak yerine evin birkaç köşesine yerleştireceğiniz objelerle her zaman hatırlayabilirsiniz. Üstelik her stile göre bir şeyler bulmanız da çok kolay. Pembe yatak örtüsü ve halı, çiçekli mobilyalar, yeşil duvarlar ve zarif detaylar ile oda geleneksel İngiliz romantizmini yansıtıyor.

ETNİK ROMANTİZM *

Etnik ve yerel stillere romantizm eklerken aksesuarlardan yardım alın. Melek, yıldız ve çiçek figürleri her zaman romantik nüanslar katar. Ayrıca Japon bebek biblolar, kuş kafesleri, kağıt fenerler, hatta kimi Çin ejderhaları gibi yerel figürler de pembe renkli olduklarında etnik ama romantik özellikler taşır.

BOHEM ROMANTİK *

Bolca desen ve rengin hakim olduğu Bohem stilde romantizmi stilize çiçek motifleri, kırmızı ve parlak pembenin hakim olduğu renk temalarıyla sağlayabilirsiniz. Ancak dekorasyon temanızın ana rengini beyaz, üst tonlarını ise daha çok pastel renklerden tercih edin.

SICAK ROMANTİK *

Şömine önüne yerleştirilmiş peluş halı, yumuşacık bir battaniye ve sarıp sarmalayan yün dokularla kır evinin bu sıcacık atmosferinde ilave bir şeye pek ihtiyacınız yok gibi. Evin birkaç köşesine sevimli objeler yerleştirebilirsiniz.

CESUR ROMANTİZM *

Sıradışı bir dekorasyon anlayışınız varsa, belki biraz abartılı ve şaşalı  olabilir ama avangart mobilyalardan ilham alabilirsiniz. Büyük ebatlı bir yatak başı, iri kristal taşlı aksesuarlar, parlak dokulu kumaşlarla baştan çıkartan cesur mekanlar yaratabilirsiniz. 

ROMANTİZMİN DOĞAL HALİ *

Doğal tonların ve dokuların yaydığı romantik etkiye fazla bir ekleme yapmanız gerekmiyor aslında. Birkaç taze çiçek, denizi ya da ormanı çağrıştıran kokulu mumlar, ham ahşap objeler ve birkaç dal.

EKLEKTİK ROMANTİK *

Kır evinin kürk ve ahşap dokusu, vintage stilin pembe rengi, barok stilin taşlı avizeleri, modern çiçek dekorları, bu liste böyle uzar gider. İçinde farklı stilleri barındıran eklektik dekorasyonda romantik karışımlar yaratmak hiç de zor değil. Çünkü her stilin en romantik ögesini seçerek bunları birlikte kullanabilirsiniz.

GELENEKSEL ROMANTİKLER *

Hemen her stilde yer bulan çiçekler kullanıldığı ortamlarda geleneksel romantizmi yansıtır. İster modern, ister klasik olsun pembe ya da kırmızı çiçek motifli bir servis takımı sofrada romantik bir etki bırakır.

SARAYLI ROMANTİZMİ *

Sarayların ihtişamlı havasını yansıtan bir dekorasyonda romantik dokunuşları fiyonklar, fırfırlı ve püsküllü tekstillerle sağlayabilirsiniz.

MİNİMAL ROMANTİZM *

Modern tarzın net ve yalın havasında romantik ortamlar yaratmak için metalik aksesuarlar, pleksi gibi şeffaf malzemeler ve özel tasarım objelerden yardım alınabilir. Kalp, melek ve yıldız figürlerini bu stilde de kullanabilirsiniz. Renkleriniz ise kırmızı, siyah ve beyaz varyasyonları olsun.

Yatak odasında sonbahar ve kış dekorasyonu hazırlığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nergis-çiçeği-bakımı

Nergis çiçeği bakımı, sulaması ve çoğaltması nasıl yapılır? Anlamı nedir?

konmari

Konmari felsefesine göre çoğu eve uyarlanabilecek pratik düzen hileleri