Yatak odası dekorasyonunda yatak çevresi fikirleri

Yatak odası dekorasyonunda yatak çevresi fikirleri

Son güncelleme:

Siz fark etmesiniz de ömrünüzün çoğunu yatak odanızda geçiriyorsunuz. Yatağınız ve beraberinde kullandığınız mobilya ve aksesuarları, daha iyi bir uyku uyumak ve güne mutlu başlamak için özenle seçmelisiniz.

MODERN SARAYLI

Highlight

Metal ışıltıların peşimizi bırakmadığı bir sezona başlarken, yatak odasında ‘boudoir’ tarzı bir atmosfer yaratmak isteyenler yine altın efektler ve kadife yumuşaklığından vazgeçmesinler. Altına, bronz ve siyahın eşlik etmesine izin verin yeter!

İlginizi çekebilir: Ev dekorasyonunda saraylı ve kraliyet stili

UTANGAÇ BOHEM

Pembe, mavi ve beyazın rehberliğinde içindeki özgür ruhtan vazgeçmeyen naif kimlikler, kırsal stilin kodlarını şehre adapte ediyor. Desenler floralden suzeniye eklektik bir dille harmanlanıyor.

İlginizi çekebilir: Yatak odasına bohem, romantik ve yaratıcı dokunuş

YATAK ODASI DEKORASYONU: ŞEHİRLİ-FOLK

Atwood komodin Crate&Barrel

Uyuduğunuz yerin de zevkinizi yansıtması ve size huzur vermesi gerekiyor. Natüralist akımın dönüştüğü popülist kır görünümleri, şimdilerde ahşap dokular ve kaotik ritme sahip sanatsal çizgilerde kendini gösteriyor.

Minimal, etnik, vintage, retro ya da kır evi… Dekorasyon stiliniz ne olursa olsun, duygusal bir kişiliğiniz varsa çevrenizde romantik bir şeyler olması hoşunuza gidebilir.

İNGİLİZ ROMANSI

Bu masum ve naif duyguyu sadece yılın bir ayına (Romantizmin yükseldiği ay şubat.) sıkıştırmak yerine evin birkaç köşesine yerleştireceğiniz objelerle her zaman hatırlayabilirsiniz. Üstelik her stile göre bir şeyler bulmanız da çok kolay. Pembe yatak örtüsü ve halı, çiçekli mobilyalar, yeşil duvarlar ve zarif detaylar ile oda geleneksel İngiliz romantizmini yansıtıyor.

ETNİK ROMANTİZM

Etnik ve yerel stillere romantizm eklerken aksesuarlardan yardım alın. Melek, yıldız ve çiçek figürleri her zaman romantik nüanslar katar. Ayrıca Japon bebek biblolar, kuş kafesleri, kağıt fenerler, hatta kimi Çin ejderhaları gibi yerel figürler de pembe renkli olduklarında etnik ama romantik özellikler taşır.

BOHEM ROMANTİK

Bolca desen ve rengin hakim olduğu Bohem stilde romantizmi stilize çiçek motifleri, kırmızı ve parlak pembenin hakim olduğu renk temalarıyla sağlayabilirsiniz. Ancak dekorasyon temanızın ana rengini beyaz, üst tonlarını ise daha çok pastel renklerden tercih edin.

SICAK ROMANTİK

Şömine önüne yerleştirilmiş peluş halı, yumuşacık bir battaniye ve sarıp sarmalayan yün dokularla kır evinin bu sıcacık atmosferinde ilave bir şeye pek ihtiyacınız yok gibi. Evin birkaç köşesine sevimli objeler yerleştirebilirsiniz.

CESUR ROMANTİZM

Sıradışı bir dekorasyon anlayışınız varsa, belki biraz abartılı ve şaşalı  olabilir ama avangart mobilyalardan ilham alabilirsiniz. Büyük ebatlı bir yatak başı, iri kristal taşlı aksesuarlar, parlak dokulu kumaşlarla baştan çıkartan cesur mekanlar yaratabilirsiniz. 

ROMANTİZMİN DOĞAL HALİ

Fanetta nevresim takımı Karaca Home

Doğal tonların ve dokuların yaydığı romantik etkiye fazla bir ekleme yapmanız gerekmiyor aslında. Birkaç taze çiçek, denizi ya da ormanı çağrıştıran kokulu mumlar, ham ahşap objeler ve birkaç dal.

EKLEKTİK ROMANTİK

Kır evinin kürk ve ahşap dokusu, vintage stilin pembe rengi, barok stilin taşlı avizeleri, modern çiçek dekorları, bu liste böyle uzar gider. İçinde farklı stilleri barındıran eklektik dekorasyonda romantik karışımlar yaratmak hiç de zor değil. Çünkü her stilin en romantik ögesini seçerek bunları birlikte kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Modern eklektik stil, gösterişli ve sıra dışı! İşte stil ipuçları

GELENEKSEL ROMANTİKLER

Hemen her stilde yer bulan çiçekler kullanıldığı ortamlarda geleneksel romantizmi yansıtır. İster modern, ister klasik olsun pembe ya da kırmızı çiçek motifli bir servis takımı sofrada romantik bir etki bırakır.

İlginizi çekebilir: 3 romantik stil ve püf noktaları

SARAYLI ROMANTİZMİ

Sarayların ihtişamlı havasını yansıtan bir dekorasyonda romantik dokunuşları fiyonklar, fırfırlı ve püsküllü tekstillerle sağlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Ev dekorasyonunda saraylı ve kraliyet stili

MİNİMAL ROMANTİZM

Modern tarzın net ve yalın havasında romantik ortamlar yaratmak için metalik aksesuarlar, pleksi gibi şeffaf malzemeler ve özel tasarım objelerden yardım alınabilir. Kalp, melek ve yıldız figürlerini bu stilde de kullanabilirsiniz. Renkleriniz ise kırmızı, siyah ve beyaz varyasyonları olsun.

İlginizi çekebilir: Minimalist dekorasyon stilinin püf noktaları ve minimalizm anlamı

Yatak odası dekorasyon stili: 3 farklı seçenekten kendi stilini seç!

Yatak odasında sonbahar ve kış dekorasyonu hazırlığı