Para harcamadan yapılabilecek dekorasyon önerileri

0

Para harcamadan evinizi dekore etmek istiyorsanız anlatacağımız adımlar çok işinize yarayacak. Evinizi bambaşka bir görünüme kavuşturmak için yüksek bir bütçeye ihtiyacınız yok. İşte size bir kaç öneri…

Odam hiç davetkar görünmüyor Hiçbir şey rengarenk veya bol desenli bir yastık kümesinden daha samimi görünmez. Önce yastıkların hepsini toplayın ve odayı daha konforlu ve renkli kılmak için hepsini tek bir kanepede renk uyumuna göre düzenleyin.

EVİNİZİN TAVANI ÇOK ALÇAKSA… *

Evimin tavanı çok alçak Stratejik olarak takacağınız rustik perde boruları tavanı yüksek gösterir. Yapacağınız tek şey rustik boruyu pencere çerçevesinin üstüne yerleştirmek. Ancak dikkat! Perde boyu pencere pervazı veya zeminle aynı hizada olmalı.

SALON İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ *

Duvara sıralanmış koltuklar mı? Bunu kimse istemez. Mobilyaları duvardan en az 50 cm mesafeyle ve kendi içinde gruplara bölerek yerleştirmek salonun daha büyük görünmesini sağlar, hem de daha samimi bir sohbet imkanı sağlar.

BANYO İÇİN BÜTÇESİ DÜŞÜK ÖNERİLER

Aksesuarlarım sıkıcı duruyor Tek sayılı gruplar ikili veya dörtlü olanlara göre göze daha hoş gelir. Mesela çerçeveleri veya objeleri üçlü veya beşli olarak ve farklı yükseklikte dizebilirsiniz.

YEMEK MASANIZ KÜÇÜKSE… *

Yemek masam çok küçük Yemek masanız çok küçükse ve hiç dikkat çekmiyorsa, bazı şeyleri runner gibi kullanarak şıklaştırabilirsiniz. Bol desenli bir kumaş parçası, bahçeden bulacağınız kırık bir ağaç parçası veya renkli büyük fularınızı kullanın.

ODADA ODAK NOKTASI OLUŞTURMA *

Odamda odak noktası yok Şömine veya televizyon gibi dikkat çeken bir detay yoksa, siz oluşturun. Bunu ayna ve ya tablo kümesi ile başarabilirsiniz.

Salonda kitap yığınlarım var Kitaplarınızı doğru kullanın. Küçük gruplar halinde bir tepsiye yerleştirin ve bunu orta sehpaya koyun. Okumak istediğinizde ulaşması da kolay olur.

SANDALYE DÖŞEMELERİ İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ *

Sandalye döşemelerim fazla sıradan

Genişçe renkli bir fular veya atkıyı ya da uzun bir runner’ı sandalyenin üzerine atın. Odaya renk katmanın en kolay yolu ve zevkinize göre değiştirmek de çok kolay.

TAKI MASASI İÇİN PRATİK ÖNERİLER *

Takılarım karmakarışık

Kutudaki takılarınız tam bir arapsaçına döndüyse buradan çıkarma vakti gelmiş demektir. Takılarınızı dekoratif çerçeveler içinde duvara asarak birer sanat eserine dönüştürün. Üstelik düzenli duracağından hepsini rahatça bulup kullanabilirsiniz.

YATAK BAŞI DEKORASYON ÖNERİLERİ *

Metal yatak başım çok sıkıcı

Üzerini elde kalmış atıl bir kumaşla örterek gizleyebilirsiniz. Kumaşı başlık eninden biraz daha kısa kesin, bastırın ve sabitlemek için bir kenarını şiltenin altına sokun.

HAZIRLAYAN: PELİN ÖZKUL

DEKORASYON ÖNERİLERİ *

Para harcamadan yapabileceğiniz dekorasyon fikirlerinin ardından diğer dekorasyon önerilerimizi de incelemek isterseniz “Dekorasyon” sayfamıza göz atmalısınız.

ZEMİNDEN TAVANA HESAPLI DEĞİŞİM

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.