Para harcamadan yapılabilecek dekorasyon önerileri

0

Evinizi bambaşka bir görünüme kavuşturmak için yüksek bir bütçeye ihtiyacınız yok. İşte size bir kaç öneri…

 • Odam hiç davetkar görünmüyor Hiçbir şey rengarenk veya bol desenli bir yastık kümesinden daha samimi görünmez. Önce yastıkların hepsini toplayın ve odayı daha konforlu ve renkli kılmak için hepsini tek bir kanepede renk uyumuna göre düzenleyin.
 • Evimin tavanı çok alçak Stratejik olarak takacağınız rustik perde boruları tavanı yüksek gösterir. Yapacağınız tek şey rustik boruyu pencere çerçevesinin üstüne yerleştirmek. Ancak dikkat! Perde boyu pencere pervazı veya zeminle aynı hizada olmalı.

  SALON İÇİN ÖNERİ
 • Duvara sıralanmış koltuklar mı? Bunu kimse istemez. Mobilyaları duvardan en az 50 cm mesafeyle ve kendi içinde gruplara bölerek yerleştirmek salonun daha büyük görünmesini sağlar, hem de daha samimi bir sohbet imkanı sağlar.

BANYO İÇİN BÜTÇESİ DÜŞÜK ÖNERİLER

 • Aksesuarlarım sıkıcı duruyor Tek sayılı gruplar ikili veya dörtlü olanlara göre göze daha hoş gelir. Mesela çerçeveleri veya objeleri üçlü veya beşli olarak ve farklı yükseklikte dizebilirsiniz.
 • Yemek masam çok küçük Yemek masanız çok küçükse ve hiç dikkat çekmiyorsa, bazı şeyleri runner gibi kullanarak şıklaştırabilirsiniz. Bol desenli bir kumaş parçası, bahçeden bulacağınız kırık bir ağaç parçası veya renkli büyük fularınızı kullanın.
 • Odamda odak noktası yok Şömine veya televizyon gibi dikkat çeken bir detay yoksa, siz oluşturun. Bunu ayna ve ya tablo kümesi ile başarabilirsiniz.
 • Salonda kitap yığınlarım var Kitaplarınızı doğru kullanın. Küçük gruplar halinde bir tepsiye yerleştirin ve bunu orta sehpaya koyun. Okumak istediğinizde ulaşması da kolay olur.
 • Sandalye döşemelerim fazla sıradan Genişçe renkli bir fular veya atkıyı ya da uzun bir runner’ı sandalyenin üzerine atın. Odaya renk katmanın en kolay yolu ve zevkinize göre değiştirmek de çok kolay.
 • Takılarım karmakarışık Kutudaki takılarınız tam bir arapsaçına döndüyse buradan çıkarma vakti gelmiş demektir. Takılarınızı dekoratif çerçeveler içinde duvara asarak birer sanat eserine dönüştürün. Üstelik düzenli duracağından hepsini rahatça bulup kullanabilirsiniz.
 • Metal yatak başım çok sıkıcı Üzerini elde kalmış atıl bir kumaşla örterek gizleyebilirsiniz. Kumaşı başlık eninden biraz daha kısa kesin, bastırın ve sabitlemek için bir kenarını şiltenin altına sokun.

HAZIRLAYAN: PELİN ÖZKUL

ZEMİNDEN TAVANA HESAPLI DEĞİŞİM

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.