Para harcamadan yapılabilecek dekorasyon önerileri

Son güncelleme:

Para harcamadan evinizi dekore etmek istiyorsanız anlatacağımız adımlar çok işinize yarayacak. Evinizi bambaşka bir görünüme kavuşturmak için yüksek bir bütçeye ihtiyacınız yok. İşte size bir kaç öneri…

ODAM HİÇ DAVETKAR GÖRÜNMÜYOR

dekorasyon

Hiçbir şey rengarenk veya bol desenli bir yastık kümesinden daha samimi görünmez. Önce yastıkların hepsini toplayın ve odayı daha konforlu ve renkli kılmak için hepsini tek bir kanepede renk uyumuna göre düzenleyin.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: 3 davetkar kış stili: Konforlu country, rustik İskandinav, neo-klasik

EVİNİZİN TAVANI ÇOK ALÇAKSA…

Evimin tavanı çok alçak Stratejik olarak takacağınız rustik perde boruları tavanı yüksek gösterir. Yapacağınız tek şey rustik boruyu pencere çerçevesinin üstüne yerleştirmek. Ancak dikkat! Perde boyu pencere pervazı veya zeminle aynı hizada olmalı.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Alçak tavanlar yükseliyor

MOBİLYALARI DUVARDAN UZAKLAŞTIRIN

Salonda düzeni sağlamanın yolları

Duvara sıralanmış koltuklar mı? Bunu kimse istemez. Mobilyaları duvardan en az 50 cm mesafeyle ve kendi içinde gruplara bölerek yerleştirmek salonun daha büyük görünmesini sağlar, hem de daha samimi bir sohbet imkanı sağlar.

AKSESUAR YERLEŞİMİ

Aksesuar alırken nelere dikkat edilmeli

Aksesuarlarım sıkıcı duruyor – Tek sayılı gruplar ikili veya dörtlü olanlara göre göze daha hoş gelir. Mesela çerçeveleri veya objeleri üçlü veya beşli olarak ve farklı yükseklikte dizebilirsiniz.

YEMEK MASANIZ KÜÇÜKSE…

yemek-masası

Yemek masam çok küçük – Yemek masanız çok küçükse ve hiç dikkat çekmiyorsa, bazı şeyleri runner gibi kullanarak şıklaştırabilirsiniz. Bol desenli bir kumaş parçası, bahçeden bulacağınız kırık bir ağaç parçası veya renkli büyük fularınızı kullanın.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Yemek masasının pastel dönüşümü

ODADA ODAK NOKTASI OLUŞTURMA

Odamda odak noktası yok – Şömine veya televizyon gibi dikkat çeken bir detay yoksa, siz oluşturun. Bunu ayna ve ya tablo kümesi ile başarabilirsiniz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Tavan renkli boyanır mı? Bu örnekler ilham verici!

KİTAPLIK KULLANIMI

Salonda kitap yığınlarım var – Kitaplarınızı doğru kullanın. Küçük gruplar halinde bir tepsiye yerleştirin ve bunu orta sehpaya koyun. Okumak istediğinizde ulaşması da kolay olur.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Kitaplık seçerken nelere dikkat edilmeli? Kitaplık hangi odada olmalı?

SANDALYE DÖŞEMELERİM FAZLA SIRADAN

Sandalye döşemelerim fazla sıradan – Genişçe renkli bir fular veya atkıyı ya da uzun bir runner’ı sandalyenin üzerine atın. Odaya renk katmanın en kolay yolu ve zevkinize göre değiştirmek de çok kolay.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Neden klasik bir sandalye seçmelisiniz? Hangi stili tercih etmeli?

TAKI MASASI İÇİN PRATİK ÖNERİLER

Takılarım karmakarışık – Kutudaki takılarınız tam bir arapsaçına döndüyse buradan çıkarma vakti gelmiş demektir. Takılarınızı dekoratif çerçeveler içinde duvara asarak birer sanat eserine dönüştürün. Üstelik düzenli duracağından hepsini rahatça bulup kullanabilirsiniz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Altın takılar nasıl parlatılır? Evde altın, pırlanta, elmas parlatma

YATAK BAŞI DEKORASYON ÖNERİLERİ

Metal yatak başım çok sıkıcı – Üzerini elde kalmış atıl bir kumaşla örterek gizleyebilirsiniz. Kumaşı başlık eninden biraz daha kısa kesin, bastırın ve sabitlemek için bir kenarını şiltenin altına sokun.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: İlginç yatak başı fikirleri ile odanızı kişiselleştirin

Zeminden tavana hesaplı değişim

Banyonuz için ucuza, hızlı ve etkili 9 yenileme önerisi