Tavan renkli boyanır mı? Bu örnekler ilham verici!

Tavan renkli boyanır mı? Evet! Her tasarımcı , bir evdeki her boş alanın bir dekorasyon fırsatı olduğunu bilir. Ancak her evde neredeyse her zaman kullanılmayan büyük bir alan vardır. 

Elbette, kusursuz bir şekilde dekore edilmiş odalarınızın üzerinde asılı duran, genellikle boş bırakılan, genellikle beyaz tavan alanından bahsediyoruz. Ve çoğu zaman unutulsa da, beşinci duvar herhangi bir tasarım şemasında kilit bir unsur olabilir. 

Zeminleri yenilediğinizde, mobilyaya yatırım yaptığınızda ve kitap raflarını düzenlemek için saatler harcadığınızda, artık dikkatinizi yukarı çekmenin zamanı geldi. Büyük bir etki yaratacak fikirlere sahibiz – bazıları size sadece bir kutu boyaya mal olacak .

BİR KOMPOZİSYON OLUŞTURABİLİRSİNİZ

Asla birkaç teneke boya kutusunun ve yaratıcılığın gücünü küçümseme. Bu duvarın tavana kadar uzanarak dikkati yukarı çekmesini seviyoruz. Vuruşlar ilgi çekici bir kompozisyon sağlıyor ve renk seçimi eşit derecede dingin ve enerjik hissettiriyor.

BİR BAŞYAPIT GİBİ…

Kendinizi bir Michelangelo olarak görüyorsanız, belki de kendi tavandan tabana şaheserinizi yaratmak için ilham alırsınız. Bu doğadan ilham alan duvar resmi, Sistine Şapeli’nin kendi versiyonunuzu yaratmanız için ihtiyacınız olan ilham kaynağıdır.

MONOKROMATİK BOYAMA

Evinizi yerden tavana boyamak, özellikle tek bir renge bağlı kaldığınızda, her odaya rahat bir his verir. Duvarlarınızdan daha açık tonda bir boya rengiyle ufak bir kontrast oluşturun. Bu deniz mavisi gölgenin bu oturma odasında ne kadar lüks göründüğünü görüyor musunuz?

RENKLİ KARELER

Tavan renkli boyanır mı? sorusuna en güzel cevap bu tavan dekorasyonu. Zekice dengelenmiş bir galeri duvarı oluşturmak için saatler harcayabilirsiniz. Bu renkli kiremit tavan, aynı görsel ilgiyi yukarı taşıyor. Görünümü mevcut ev dekorasyonunuzla uyumlu renklerle yeniden oluşturun ve bir galeri duvarında yaptığınız gibi farklı düzenler oluşturun.

TAVANA DUVAR KAĞIDI

Duvar kağıdı, herhangi bir odaya dahice bir eklentidir; doğru baskı ve renk şemasıyla bir alanı saatler içinde dönüştürebilirsiniz. Ancak isme aldanmayın: Duvar kağıdı, duvarlarınızın dışındaki yerlerde de kullanılabilir. Gördüğünüz gibi tavandaki bu ince siyah beyaz çizgili desen, bu dolabın anında pahalı görünmesine neden oluyor.

KONTRAST OLUŞTURAN KİRİŞLER

Bazı ev sahipleri açıkta kalan kirişlerini kamufle etmeyi tercih ediyor, ancak bu küçük evdekilerin tavandan fırlayacak şekilde boyanmasını seviyoruz. Temiz bir siyah beyaz renk düzeni süper modern bir his verir ve alanı genişletir. Bunun sadece 33 metrekarelik bir ev olduğunu asla tahmin edemezsiniz.

KİRİŞLERİN ARASINI VURGULAYIN

Kirişlerinizi hangi renge boyamaya karar verirseniz verin, aralarındaki boşluğu gözden kaçırmayın. Bu beyaz kirişlerin arasına yerleştirilen siyah ve beyaz şerit baskısı ile vurgulanması mükemmel görünüyor. Son görünüm bir optik yanılsama gibi hissettiriyor, ancak oturma odasını çok daha muhteşem hissettirdiğini inkar edemeyiz.

TAVAN ODAK NOKTASI OLSUN

Tavanın daha ilgi çekici görünmesini istiyorsanız, daha temiz veya orijinal görünmesi için bir avize veya aydınlatma armatürünün etrafına dekoratif bir unsur yerleştirebilirsiniz. Genellikle yuvarlak, küçük beyaz bir alçı kullanıyor olsak da, bir sanat eserini tavan dekorasyonu olarak yeniden kullanmak, alanınızı benzersiz bir şekilde güncelleyecektir. O oyulmuş ahşap parça, bu klasik oturma odasında bir odak noktası.