ALÇAK TAVAN
İkea.

Alçak tavanlar yükseliyor

Alçak tavanlı evleri dekore ederken bazı hassas kuralları bilmek gerekir. Bu tarz bir eviniz varsa basit ipuçlarıyla tavanı daha yüksek, odayı daha ferah gösterebilirsiniz.Camlar Boydan boya camlar iç mekana daha fazla ışığın girmesini sağlayacağından basık bir odayı olduğundan daha ferah gösterebilirsiniz.

ALÇAK TAVANLAR İÇİN YERDEN AYDINLATMA

Alçak tavanları yüksek göstermek için ışığı yukarı yönlendiren aplik ve lambaderler kullanmaya dikkat edin.

İnova serisi mutfak, İntema.

ALÇAK TAVANLI BİR EV İÇİN DEKORASYON İPUÇLARI

  1. Alçak tavanlı bir eviniz varsa tavanda açık, zeminde ise koyu renk tercih edin. Tonların zeminden tavana doğru giderek açılmasına dikkat edin. Zeminde en koyu tonu tercih ederek dikkati bu alana çekmiş olursunuz. 
  2. Koyu mobilyalar yerine açık renkli ya da patine cilalı yüzeyler tercih edebilirsiniz. Hafiflik hissini yakalamak önemli. 
  3. Koyu tonları zemine yakın kısımlarda kullanmaya özen gösterin. Böylece yukarı doğru ferah bir görünüm yakalarsınız. 
  4. Kapaklı üniteleri çok fazla kullanıyorsanız tavan ile mobilyaların bittiği nokta arasında mutlaka bir boşluk olmalı. Sıkışık görüntüyü bu şekilde engelleyebilirsiniz. 
  5. Dikey hat, form ve desenler yükseklik konusunda yanılsama yaratmanızı sağlayabilir. 
  6. Mutfak ve banyo gibi alanlarda tezgahı alçak kullanmaya özen gösterin. Böylece tavanı olduğundan daha yüksek gösterebilirsiniz. 
  7. İçeriyi aydınlık kılmak adına ayna, aydınlatma ve pencere sayısını artırabilirsiniz. Özellikle aynaları pencerenin tam karşısına yerleştirmeye özen gösterin. 
  8. Mutfakta kullanacağınız bir ada ünitesi duvar alanını boşaltarak daha havadar bir his elde etmenizi sağlayabilir.  
  9. Alçak tavanlı alanlarda açık renkli ve düz hatlı mobilyalar kullanmaya özen gösterin. Fazla aksesuardan kaçının. 

MUTFAKTA SADE, ŞIK OLUN

Alçak tavanlar için, kulpsuz ve açık renkli mutfak mobilyaları basık olan mekanı daha havadar göstermenizi sağlayabilir.

DEKORASYON ÖNERİLERİ VE PRATİK FİKİRLER

Ev dekorasyonu, oda dekorasyonu, bahçe, mutfak, banyo, balkon ve daha nicesi ile ilgili pratik fikirler ve öneriler için “Dekorasyon” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

ALÇAK TAVANLI EV DEKORASYONU: AYDINLATMA VE PERDE SEÇİMİ