Banyonuz için ucuza, hızlı ve etkili 9 yenileme önerisi

Banyonuz için bütçesi küçük, hızlı ve etkili yenileme önerilerini bir araya getirdik. Evin en zor değişen alanları ıslak hacimlerdir. Bu nedenle banyonuzu, küçük renk hileleri ve pratik aksesuarlarla baştan yaratmak size hem eğlenceli hem de hesaplı gelebilir.

Ikea.

HAYATI KOLAYLAŞTIR

Eskiden kurna başında oturmak, havluları ya da hamam tasını koymak için mutlaka bir kenarda tahta bir tabure olurdu. Küvet kullanımından sonra önemini yitiren bu tamamlayıcı mobilya, daha renkli ve fonksiyonel detaylarla sahnelere dönüyor.

Lavabo dolabı, Koçtaş.

DESEN OYUNLARI

Her yeri bembeyaz bir banyo sıkıcı geliyorsa, işin kolayı var. Dekoratif stencil desenleri ve bir miktar boya çok işinize yarayabilir. Hem zemin hem de duvara uygulayacağınız bu desenlerle banyonuz bir anda bambaşka bir havaya bürünür. hobisanat.com, evimdehobi.com ve uskudarsanat.com gibi adreslerde 4 TL.’den başlayan fiyatlara bulmanız mümkün.

TEK HAREKET YETER

Küçük banyonun biraz renge ihtiyacı varsa lavabo dolabınızı kırmızı olanla değiştirerek tek hamlede daha çarpıcı kılabilirsiniz.

Ikea.

YEŞİLE YER AÇIN

Kim demiş banyo da bitki yetişmez diye. Bol nem isteyen, hafif loş ortamları seven difenbahya, kurdela çiçeği, arapsaçı, aşk merdiveni gibi ev bitkileri için banyolar aslında uygun ortamlar. Eğer doğal ışık alan bir banyonuz varsa dengeli ışık alabilmesi için yüksekçe bir yerden asın ya da dolap üstüne veya yüksek raflara yerleştirin.

Banyo dolabı, Tchibo.

ODAK NOKTASI LAVABO

Her şeyin uyum içinde olduğu bir banyoda olmak keyif verir, rahatlamanıza yardımcı olur. Bu yüzdendir ki genellikle ferahlık veren, suyu çağrıştıran renkler tercih edilir. Ancak siz yine de ton sürton uygulamalar yaparak lavabo alanını öne çıkarabilirsiniz.

BUNLARI DA YAPABİLİRSİNİZ

  • ÇAMAŞIR SEPETİ DEYİP GEÇMEYİN Banyonun belki de en hacimli aksesuarı çamaşır sepeti. Bu yüzden bir sepet deyip geçmeyin, burada da stilinizi konuşturun.
  • HAVLU ASKISI MI? Klasik krom askılar ya da askılı kompakt sistemler yerine dekoratif kancalar veya kanca dizileri kullanarak duvarları kolay yoldan hareketlendirebilirsiniz.
  • İKİ İŞLEV ÖNEMLİ Özellikle küçük banyolar için birden fazla amaca hizmet eden ürünler fonkisyonellik ve kullanım kolaylığı sağlar.
  • DUŞ PERDELERİ PODYUMDA Banyoda geniş bir yüzey kaplayan duş perdelerinin modası geçti diye düşünüyor olabilirsiniz. Ama iş banyoya dekoratif detaylar eklemeye gelince, bunu en kolay yoldan yapabileceğiniz seçeneklerden biri duş perdesi.

HAZIRLAYAN: PELİN ÖZKUL

Küçük banyolara 6 güzel fikir

Banyo aydınlatmasının püf noktaları