mutfak-tezgahı-modelleri
mutfak-tezgahı-modelleri

Mutfak tezgahı modelleri 2020 – Tezgah seçerken dikkat edin

Son güncelleme:

Mutfak tezgahı mutfakta en önemli noktalardan biridir. İdeal bir mutfak işlevsel, basit, pratik ve organize olmalı, ancak tasarımı bir kenara bırakmayan, geçmiş dönemlerin o vintage mutfaklarında bulduğumuz ev sıcaklığını sürdüren bir alanı da temsil etmelidir.

Doğru görünümde bir mutfak için mutfak tezgahı ve onun mutfağa katacağı etki, elbette bir numaralı etkendir. Peki 2020 mutfak tezgahı modelleri nelerdir? Tezgah seçerken nelere dikkat edilmelidir?

TEZGAH ÇEŞİTLERİ

MUTFAK TEZGAHI MODELLERİ, MUTFAK DEKORUNUN TEMELİDİR

Doğru tasarlanmış bir tezgah, mutfağın önemli bir bileşenidir, çünkü tüm eylem burada gerçekleşir. Ancak bundan daha fazlası, mutfak tezgahı modelleri, mutfak yenilemesi yapılırken, güncelleyeceğiniz mutfak dekorunun da temelidir.

Mekanın tonunu ve hissini ayarlama yükünü ortadan kaldırır. Tezgahınız için en uygun malzeme tarzına henüz karar vermediyseniz, modernize edilen ve güncellenen tezgahlardan birinin size ilham kaynağı olmasına izin verebilirsiniz.

Mutfak tezgahı

YENİ MUTFAK TASARIMLARI

Tamamen beyaz tezgah modelleri muhtemelen asla modası geçmeyecek ve ferah bir seçimdir. Fakat 2020’de sizi eşit derecede mutlu edecek birçok yeni tasarım trendi var. Yeni mutfak tasarımı markalarının ortaya çıkması ve ülke genelinde mutfak showroomlarında sergilenen birçok yenilikçi tasarım fikriyle, en son teknoloji ürünü malzemeler arasından seçilebilecek yeni mutfak tezgahı modelleri var.

Sade mutfak modelleri

MUTFAK TEZGAHI SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Nasıl bir malzeme seçmelisiniz?

Mutfak dekorundaki önemini göz önünde bulundurduğunuzda tezgahınız için hangi malzeme, kaplama ve tasarımı seçtiğiniz çok önemlidir. Son zamanlarda kuvars granit için üst düzey bir alternatif olarak ön plana çıkıyor.

Dar mutfaklar

MUTFAK TEZGAHI MODELLERİ: GRANİT

Doğal bir mineral olan granit, özellikle güçlü, dayanıklı ve iyi görünümlü bir tezgah isteyen ev sahipleri için yıllarca tezgah sahnesine hakim oldu. Ama bir dezavantajı var; gözenekler…

Bu, su, şarap ve yağ gibi sıvıların yüzeyden içeri sızarak lekelenmeye neden olabileceği anlamına da gelir. Daha da kötüsü, tezgahınızı sağlıksız bırakabilecek tehlikeli bakterilerin üremesini teşvik eder.

Geniş mutfaklar

MUTFAK TEZGAHI MODELLERİ: KUVARS

Kuvars ise gözeneksizdir ve düzenli olarak yeniden sızdırmaz hale getirilmesi gerekmez. Bu, lekelenmeye karşı oldukça dayanıklı olduğu ve ev sahipleri için en hijyenik tezgah seçeneklerinden biri olduğu anlamına gelir. Buna ek olarak, kuvarsın son derece güçlü olması, süper dayanıklı olmasını sağlar. Kuvars şimdi doğal taş görünümünü taklit eden birçok renk, desen ve son işlem tekniğiyle satılıyor.

Mutfak tezgahı dekorasyonu

MUTFAK TEZGAHI RENKLERİ

Mutfak tezgah modelleri söz konusu olduğunda, yumuşak nötr tonlar, dekor trendlerinde ev genelinde yaygın bir temadır. Mutfaklarda yumuşak gri, beyaz ve bej tonları bulmanız daha olasıdır. Nötr arka planlar kullanarak büyüleyici bileşenleri vurgulamaya daha fazla odaklanılmaktadır.

Mutfak tezgahında sadelik

GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR BİR MUTFAK

Mutfak için sürdürülebilir malzemeler seçmek, sadece kararlarınız hakkında iyi hissetmenizi sağlamak ve doğadaki etkinizi azaltmakla kalmaz, aynı zamanda seçenekleri bulmak da kolaylaşır. Bu üründe ayrıca VOC’ler ve plastik reçineler yoktur. Geri dönüştürülmüş cam yüzey renkleri nötrlerden, kalın mücevher tonlarına kadar değişir. Doğa ile özdeş yönlerin yanı sıra, malzeme dayanıklıdır ve tezgahınız için çekici bir seçenektir. Bu yüzeyler dekoratif vizyonunuzu zarif ve sorumlu bir şekilde hayata geçirebilir.

Mutfak tezgahı

2020 MUTFAK LAVABOLARI VE TRENDLERİ

Bir tezgahı tamamlayan en önemli unsur, hiç şüphesiz mutfak lavaboları. 2020 trendleri mutfak lavabolarına da farklı finisajlar, boyutlar ve stiller getiriyor. Bu yıl mat siyah lavabolar ve lavabo armatürlerinin yanı sıra altın ve pirinç renkler de oldukça göz önündeler. Bu yüzeyler tipik gümüş metal lavabolar etkisini yavaş yavaş yitiriyor.

Tezgah her zaman mutfak dekorunun önemli bir parçası olmuştur. Nesiller boyunca, ev sahipleri ana pişirme alanları için mükemmel bir görünüm aradıkları için, yeni mutfak tezgah modelleri ile mutfaklarını sürekli yenileniyorlar.

Mutfak modelleri

KLASİK BEYAZ VE SİYAH MUTFAK DOLAPLARI

Hiç mutfak alanınıza güçlü, göze çarpan kabin renkleri eklemeyi düşündünüz mü? Klasik beyaz ve siyah mutfak dolapları ve özellikle her ikisinin eğlenceli kombinasyonu, 2019’da popüler mutfak renkleri olmasına rağmen, 2020 mutfak tasarımlarında yoğun renk lekelerinin dahil edilmesine yönelik bir eğilim görebiliriz.

MUTFAK TEZGAHI YÜKSEKLİĞİ NE OLMALI?

Mutfak tezgahı yüksekliği standart olarak yerden 82-86 cm yüksekliktedir.

MUTFAKTA NEREYİ, NE İLE, NASIL TEMİZLEMELİ?

MUTFAK İÇİN DOĞRU AYDINLATMA NASIL OLMALI?

BANYO, MUTFAK, MOBİLYA İÇİN 2020 TRENDLERİ

MUTFAK TEMİZLİĞİ NASIL OLMALI?

BANYO DOLABI MODELLERİ

MUTFAK ANSİKLOPEDİSİ

RENGİ BOL MUTFAKLAR

Mutfak dolaplarınızı sadece boya ile hem yenileyebilir, hem de gökkuşağı renklerinde pozitif enerji yüklü bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Size gereken biraz kutu boya ve biraz ilham… Pinterest’te küçük bir tur yaptık ve size fikir verecek birbirinden yaratıcı mutfaklar seçtik.