balık kokusu nasıl temizlenir

Mutfaktaki balık kokusu nasıl giderilir? Evdeki balık kokusunu yok etme yolları

Mutfaktaki balık kokusu nasıl giderilir? Mutfakta bazen kötü kokular tam bir sorun haline gelebilir. Balık kokusu, kızartma kokusu, lahana kokusu bunlardan bazıları. Peki bu kokuları nasıl yok edebiliriz? İşte kötü kokuları gidermenin yolları…

MUTFAKTAKİ BALIK KOKUSU NASIL GİDERİLİR?

Mutfakta oluşan kötü kokulardan biri balık kokusudur. Peki evdeki balık kokusu nasıl yok edilir? Balık kokusunu temizlemenin birkaç yöntemi var;

Bulaşık suyunun içine bol miktarda kahve telvesi atın. Telve, bulaşıklarda oluşan balık kokusunu emecektir. Sonrada yıkadığınız bulaşıkları bol suda durulayın.

Balık kızarttıktan sonra mutfağa sinen kokuyu gidermek için bir kapta; 1 çay bardağı su ve 2 çorba kaşığı sirkeyi kaynatarak da kokuyu temizleyebilirsiniz.

HAŞLAMA SUYUNUN İÇİNE SOĞAN ATIN

Et, balık ve tavuk haşlarken oluşan ağır kokudan şikayet ediyorsanız, haşlama suyunun içine kabuğu soyulmuş bütün bir soğan atın. Soğan bu ağır kokuyu alacaktır.

MUTFAKTAKİ LAHANA KOKUSU NASIL GİDERİLİR?

Lahana pişerken de ortalık çok kötü kokar. Bunun için de lahanayı düdüklü tencerede pişirin ve önceden içine birkaç tane susam atın. Bu şekilde lahana pişerken koku çıkarmayacaktır.

ÇAYDANLIKTAKİ KÖTÜ KOKU NASIL TEMİZLENİR?

Uzun süre kullanılmayan çaydanlıklar da zamanla kötü bir koku edinirler. Bunun içinde çaydanlıklarınızın içine bir iki tane kesme şeker atabilirsiniz.

Kötü lavabo kokusu nasıl giderilir? İşte 5 kolay çözüm

Güzel kokulu çiçekler: 19 farklı çiçek ile her yer mis gibi koksun