Kanepe ve halılara sinen kötü kokular için çözümler

Kanepe ve halılara sinen kötü kokular için çözümler mi arıyorsunuz? Bu alanlara sinen çeşitli kötü kokular rahatsız edicidir. Ama bunlara karşı bir banyo reçetesi var.

KANEPE VE HALILARDAKİ KÖTÜ KOKU NASIL GİDERİLİR?

Hepsinin üzerine biraz sirkeli su püskürtün. Beş dakika kadar etki etmesini bekleyin. Sonra da bir bez yardımıyla temizleyin.

Sirkenin kokusunu sevmiyorsanız eğer, halı ve koltuk için özel şampuanlar ve onların spreyleri var. İster spreyi koltuğunuza ya da halınıza püsürterek kullanın, isterseniz bir miktar suyun içerisine koyacağınız halı şampuanıyla halılarınızı ve koltuklarınızı silin.

kanepe temizliği

HALIDAKİ KÖTÜ KOKU NASIL GİDERİLİR?

Halıdaki kötü kokuları yok etmenin bir başka yolu da karbonat. Kokan halıya karbonat serpin. İnce bir tabaka halinde serptiğiniz karbonat halıda hapsolan kötü kokuları çekecektir.

İsterseniz bir ölçek karbonata bir ölçek boraks katıp karıştırdıktan sonra birkaç damla sevdiğiniz bir esansiyel yağ katarak karıştırıp, halıya serpip bekletebilirsiniz. Böylelikle güzel bir koku da elde etmiş olursunuz.

Peki ne kadar beklemeli? Birkaç saat beklemeniz tavsiye ediliyor ancak gerçekten kötü kokan bir halınız varsa tüm gece bekletebilirsiniz.

Evcil hayvanları ve çocukları alandan uzak tutmalısınız.

Daha sonra beklettiğiniz karbonatı elektrikli süpürge ile süpürebilirsiniz.

İDRAR KOKUSU YA DA LEKESİ NASIL ÇIKARILIR?

İdrar kokularını ya da lekelerini çıkarmak için, 1/4 su bardağı (75 g) tuzu, 1/4 su bardağı (100 g) Boraksı ve 1/4 su bardağı (60 ml) sirkeyi karıştırın ve söz konusu yere sürün. Birkaç saat beklettikten sonra alanı temiz nemli bezle silebilirsiniz.

Koltuk nasıl silinir ve neyle temizlenir? İşte adım adım ipuçları

El yapımı oda kokusu nasıl yapılır? Kolay oda kokusu tarifleri

Evde kokunun önemi ve kokunun bilinmeyen yönleri