Mutluluk veren 5 çiçek (Bu bitkiler sizi gülümsetecek)

Bazı bitkiler ruh halinizi bir anda değiştirerek gününüzü aydınlatabilir. Bir çiçeğin tatlı kokusu, bir bitkinin yeşil yaprakları size keyif verip güne gülümseyerek başlamanızı sağlayabilir. Mesela hangileri mi?

KÜSTÜM OTU

Bu hassas bitkinin size ve etrafındaki dünyaya verdiği tepki kendinizi neşeli hissetmek için güzel bir neden. Yaprakların dokunuşunuza tepki olarak hareket etme ve kıvrılma şekli sizi şaşırtacak ve hatta büyüleyecek, daha önce yüzlerce kez görmüş olsanız bile.

Detaylar: Küstüm çiçeği bakımı nasıl yapılır? Özellikleri nelerdir?

NERGİS ZAMBAĞI

Çok fazla hayat enerjisi taşıyan bu bitki evinizde varsa mutlu olmamanız elde değil. Büyümesi oldukça kolay, izlemesi ayrı bir keyif veren bu bitki kışın en çok ihtiyaç duyulan rengi de evinize taşıyor. Kısa sürede ailenizin bir parçası olduğunu göreceksiniz.

KALP KALBE KARŞI ÇİÇEĞİ

kalp-kalbe-karşı-çiçeği-bakımı

İster rafta ister askılı bir sepette olsun, bu bitkinin saksı üzerinde gezinen kalp şeklindeki yaprakları, size sevdiklerinizi hatırlatacak, içinizi neşe ve sevgiyle dolduracak. Eşsiz ve alışılmadık şekilli çiçekleri ise evinize mutluluk getirecek.

Detaylar: Kalp kalbe karşı çiçeği bakımı, çoğaltılması ve detaylar

ALTINTAŞ

Bu bitki sizi ve misafirlerinizi gülümsetecek. Görüntüleri oldukça komik. Bir taş ya da beyin gibi göründüklerini düşünürseniz, gününüzü aydınlatacaklarından ve sizi gülümseteceklerinden emin olabilirsiniz. Hele iki taşın arasından açan çiçeğini görünce.

GARDENYA

Taze ve tatlı kokusuyla daha odadan içeri adımınızı attığınız an sizi etkisi altına alacaktır. Bir kere koklamanız yeterli. Sayesinde kendinizi Ege adalarından birinde, bir merdivenden aşağıya salına salına iniyor gibi hissedebilirsiniz. Bu cennet kokulu bitki gerçekten ruh üzerinde aromaterapik bir etkiye sahip. Onun kokusuyla rahatladığınıza ve yüzünüzde pozitif bir gülümseme oluştuğuna şahit olacaksınız.

Detaylar: Gardenya çiçeği bakımı nasıl yapılmalı ve nasıl çoğaltılır?

Uzun ömürlü çiçekler nelerdir? Balkon, bahçe, iç mekan bitkileri