Küçük yatak odası için 11 dekorasyon önerisi

yatak odası düzeni
yatak odası küçükse

Küçük metrekareye sahip bir yatak odası, ilk anda aklınıza gelenden çok daha fazla depolama imkanı sunabilir size. İşin sırrı; özel ihtiyaçlarınızı göz önünde bulunduran, verimli bir planlama ile yerden kazandıran, esnek yaşam için uygun fonksiyonel mobilya ve ünitelerde saklı.

YATAKLI KANEPELER *

Uyumak için yataklı kanepe kullandığınız küçük bir eviniz varsa, seçtiğiniz modelin her gün/gece kullanıma uygun bir tasarıma sahip olduğundan emin olun. Sonra, hem kanepede otururken hem de yatakta yatarken kullanabileceğiniz, ayarlanabilir, göz almayan bir lamba ekleyin. Böylece gözleriniz de yorulmaz. Ayrıca bir puf veya orta sehpa, komodin olarak da rahatlıkla kullanılabilir.

ÇOK FONKSİYONLU MOBİLYALAR *

Hep söylediğimiz gibi çift fonksiyonlu mobilyaları tercih edebilirsiniz. Örneğin gerektiğinde açılıp tek kişilik yatak olan bir koltuk gibi…

KÜÇÜK ÇOCUK VE GENÇ ODALARI *

Özellikle küçük metrekareli çocuk ve genç odaları için, tekli ranza daha uygun olabilir. Çünkü bu mekanın depolama alanı, çalışma köşesi veya oyun köşesi gibi birden çok amaca aynı anda hizmet etmesi gerekecektir.

KOMODİN SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ? *

Komodin seçerken ekstra depolama alanı için gözlü, çekmeceli modelleri tercih edebilirsiniz. Ya da kendinden raflı/sandıklı karyolaları seçebilirsiniz.

DUVARA MONTE RAFLAR *

Duvara monte raflar, yerden kazandırır ve gerektiğinde komodin yerine de kullanılabilir.

YÜKSEK DOLAPLAR *

Yüksek dolaplar duvar alanını tam kapasite kullanabilmenizi sağlar. Örneğin yazın kışlıkları kaldırabileceğiniz ek bir alan yaratırsınız. Dolabın üst kısmındakilere ulaşmak için el altında tabure bulundurmayın unutmayın.

Üstte: Çekmeceli dolap ve raf sistemi, Solda: Karyola ve dolap, Ikea.

DUVARA MONTE LAMBALAR *

Duvara monte lambalar başucu lambası olarak da işe yararlar ve üstelik komodinden yer çalmazlar.

CEPLİ ORGANİZER’LAR *

Sık kullandığınız eşyaları el altında tutmak ve düzeni korumak için cepli organizer’lar kullanabilirsiniz.

PERDE İLE BÖLMEK *

Aynı mekanı hem uyumak hem de sosyalleşmek için kullanıyorsanız bir perdeyle ayırabilirsiniz. Yatağın etrafına veya odanın ortasına asacağınız perdeler kullanışlı çözümler sunar.

Perdeler kullanışlı çözümler sunar. Küçük bir yatak odasında konforlu bir uyku ve stil sahibi bir giyinme alanı istiyorsanız, odayı perde ile ayırın. Cam kapaklı dolaplar ise sevdiğiniz eşyaları tozdan korurken sergilemeyi de mümkün kılar.

AÇIK RAF SİSTEMİ *

Açık bir raf sistemi hem mekanda farklı işlevde alanlar yaratmanıza hem de uyku alanının gizliliğini korumanıza yardımcı olurken fazladan depolama alanı da sağlar.

AYNALI DOLAP KAPAKLARI *

Ve hepimizin bildiği, aynalı dolap kapakları odayı olduğundan büyük ve ferah hissettirir. Üstelik duvar için ekstra bir boy aynasına da gerek kalmaz.

Yatak odasında hızlı stil uyarlamaları ve dekorasyon fikirleri

Yatak odası duvar kağıdı modelleri ve 10 farklı örnek

Ne Düşünüyorsun?

Yorum lar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
toz-alma ipuçları

Önce toz mu alınır yoksa süpürülür mü? İşte yanıtı

Küçük balkonda etkileyici dönüşüm