yatak odası duvar kağıdı

Yatak odası duvar kağıdı modelleri ve 10 farklı örnek

Son güncelleme:

Yatak odası duvar kağıdı modelleri ve örneklerini bir araya getirdik. Yatak odası duvar kağıdı seçerken nelere dikkat etmek gerekir? Duvar kağıdı çeşitleri nelerdir? İşte detaylar…

YATAK ODASI DUVAR KAĞIDI SEÇİLİRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Tropik ve botanik yatak odası dekorasyonu fikirleri
Tropik ve botanik yatak odası dekorasyonu fikirleri

Zevkinize uygun yaşam alanları yaratırken duvar kağıdı tercihi yapacaksanız renk ve desen uyumuyla birlikte bazı detaylara dikkat etmeniz gerekir. 90’lardan bu yana moda olan duvar kağıtlarıyla, evinizdeki herhangi bir odayı ilham verici tasarımlarla farklı ve iç açıcı hale getirebilirsiniz.

Eğer en özel alanınız olan yatak odanızda bir yenilik yapmayı düşünüyorsanız doğru renk ve deseni birleştiren iyi seçilmiş bir duvar kağıdıyla çarpıcı ve bireysel bir görünüm oluşturabilirsiniz. Yatak odanızı retro esintili tasarımlardan, şık çiçeklere ve botanik baskılara kadar pek çok duvar kağıdı modeliyle cazibeli bir hale getirebilirsiniz. Seçeceğiniz duvar kağıdının dekorunuza, mobilyalarınıza ve tarzınıza uygun olması önemlidir.

TAVANLAR DEĞERLENDİRİLEBİLİR

Odaları dekore ederken, genellikle tavan olarak bilinen “beşinci duvar” göz ardı edilir. Elbette geçmişte tavanlar duvar kağıdıyla kaplanmamıştı, fakat bu fikri de deneyebilir ve kullanabilirsiniz.

Geçmişten gelen bu iç tasarım fikirlerinin kısmen değiştirerek, retro görünümlere çağdaş bir hava katmak mümkün olabilir. Sonsuz şekilde kombine edilebilecek, çarpıcı yatak odası duvar kağıdı kombinasyonu bulabilirsiniz.

YATAK ODASI DUVAR KAĞIDI MODELLERİ VE FARKLI TASARIM STİLLERİ

YATAK ODASI DUVAR KAĞIDI MODELLERİ RETRO
Retro duvar kağıdı modeli

Bu yüzden, bazen daha geleneksel tasarımları tercih etmek beklenmedik bir farklılık yaratabilir. Bununla birlikte, canlı çizgiler, minimal, çağdaş ve Victoria dönemine kadar uzanan farklı tasarım stilleriyle eşleştirilmiş yatak odası duvar kağıdı modelleri arasından da zevkinize uygun bir modeli seçerek istediğiniz ortamı yaratabilirsiniz. Odanızın dekoruna, mobilyalarınıza uygun duvar kağıdı arıyorsanız bu modellere göz atabilirsiniz:

YATAK ODASI DUVAR KAĞIDI MODELLERİNDEN DOKULU DUVAR KAĞITLARI

Dokulu duvar kağıdı örneği
Dokulu duvar kağıdı örneği

Dokulu duvar kağıdı, bir yatak odasına daha fazla derinlik eklemek için harika bir model olabilir; ancak cesur bir renk veya zorlayıcı bir desen kullanmak zorunda kaldığınızda, uyku için gereken huzurlu ortamı sağlamanız zorlaşabilir.

Eğer kaplamak için büyük bir duvarınız varsa ve daha az heybetli bir görünüm sağlamak istiyorsanız, dokulu bir duvar kağıdı herhangi bir aksesuara ihtiyaç duymadan çarpıcı bir görsel efekt yaratacaktır.

YATAK ODASI DUVAR KAĞIDI MODELLERİNDEN GEOMETRİK DESENLER

YATAK ODASI DUVAR KAĞIDI MODELLERİ geometrik
Geometrik yatak odası duvar kağıdı

Tüm yatak odası duvar kağıdı modelleri içinde, simetrik ve geometrik desenler her zaman favori modeller arasında yerini alır. Yatak odanızda cazibe yaratmak söz konusu olduğunda, geometrik bir duvar kağıdının odaya vereceği simetri baş döndürücü bir etki yaratabilir.

Yatak odası duvar kağıtları kombine edilirken, daha farklı bir his yakalamak için; gece ve gündüz, ışığı güzel bir şekilde yakalayacak ve yansıtacak metalik vurgulara sahip geometrik desenler seçmek her zaman iyi bir fikirdir.

YATAK ODASI DUVAR KAĞIDI MODELLERİ İLE AHŞAP BİR GÖRÜNÜM

Fotoğraf: Ikea.

Yatak odanızda zengin bir rustik his yaratmak için ise ahşap baskılı duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz.

Ahşap efektli duvar kağıdı, orijinal ahşap panellerden çok daha masrafsız şekilde gerekli doku ve iç mekan hissini yaratabilmenizi sağlar. Koyu renkli ahşap dokulardan, biraz daha hafif ve yumuşak renklere kadar, oldukça farklı eşleştirmeler yaratarak eşyalarınızı ön plana çıkarmanız kolaylaşır.

DUVAR KAĞIDI MODELLERİ İLE DOĞRUDAN RETRO BİR GÖRÜNÜM

Büyüleyici, retro esintili bir duvar kağıdı, ruh sahibi ve eşsiz bir yatak odası oluşturmak için doğru bir yöntemdir. Retro renkleri seviyorsanız; -kahverengiler, kremler, portakallar, pembeler ve altın- hepsi aradığınız nostaljik esintiyi size sunabilecek kadar etkili şekilde eşleştirilebilir. Retro renkler modernizm hissini kucaklamanın veya nostaljik bir oda yaratmanın mükemmel bir yoludur.

Ayrıca grafik duvar kağıtları çekici bir kuytu oluşturmak için harika bir yoldur; bir çocuk odası, bir okuma alanı veya doğrudan büyük bir alanı minimalize etmek için mükemmeldir. Bunun gibi bir alanın, illa gözü biraz meşgul eden ve cesur bir duvar kağıdıyla doldurulması gerekmez, yine de doğru eşyalarla eşleştirildiğinde, size iyi dekore edilmiş, rahat bir alan sunabilir.

Retro yatak odası duvar kağıdı
Fotoğraf: Bella Maison.
YATAK ODASI DUVAR KAĞIDI MODELLERİ dokulu
Yatak odası modern duvar kağıdı