feng-shui-bitki

Feng Shui’ye göre en iyi iç mekan bitkileri: 10 farklı öneri

Son güncelleme:

Bazı bitkilerin havayı kelimenin tam anlamıyla temizleme yeteneğine sahip olduğunu zaten biliyoruz (Bkz. Evin havasını en iyi temizleyen iç mekan bitkileri). Kendi kendini temizleyen bitkiler, zararlı kimyasalları havadan filtreleyebilir ve bu da daha temiz bir ortam sağlar – peki ya bundan fazlasını yapabilirlerse? Feng Shui ilkelerine göre yapabilirler.

Bitkilerin evlerimizdeki diğer gizli faydalarının neler olabileceğini ve en önemlisi, olumlu etkilerini en üst düzeye çıkarmak için nereye yerleştirileceğini öğrenmek için Feng Shui uzmanı Marianne Gordon’un (Feng Shui With Me) önerilerini derledik.

Marianne Gordon, dünya çapında danışmanlık yapan sertifikalı bir Feng Shui uzmanıdır. 15 yıl boyunca danışmanlık yaptıktan sonra, 2014 yılında Feng Shui sertifikasını aldı ve beden-ev farkındalık teknikleriyle müşterilerinin yaşamlarında denge kurmalarına yardımcı olmak için çalışıyor.

Gordon, “Bitkiler doğuştan pozitif chi’ye sahiptir. Alerjenleri temizler ve bizim için gerçekten harikalar yaratır” diyor. 

Öte yandan Gordon, evde çok fazla bitki bulunmaması konusunda uyarıyor: “Bitkilerle dekorasyon yaparken, çok fazla ahşap öğenin düşünme sürecinizi de geciktireceğini unutmayın. Açıkça düşünmek ve hissetmek için hayatımızdaki diğer unsurlara da ihtiyacımız var (metal , su, toprak ve ateş). Bu yüzden evinizi hükümsüz kılan bir orman yaratmayın.”

EVDE BİTKİLERİ NASIL YERLEŞTİRMELİ?

bitkilerin kış bakımı evde bitkiler

Gordon, bitkilerinizi koyduğunuz yerin zihinsel netliğiniz üzerinde bir etkisi olabileceğini ekliyor ve evinizin bagua haritasını (diğer adıyla Feng Shui’nin evinize iyi niyetler getirmek için kat planı) anlamanızı öneriyor. Pozitifliği destekleyen bitkiler, zenginlik veya refah köşenize yerleştirildiğinde evinize karmik bir destek verir. 

Geleneksel Feng Shui yöntemlerine göre bu, evinizin güneydoğu köşesi veya evinizin sol arka köşesi (ön kapıya bakarken) anlamına gelir. Öte yandan, Feng Shui uzmanlarının negatif enerjiye sahip olabileceğini söylediği kaktüslerden kaçınmayı düşünün.

FENG SHUİ’YE GÖRE EVİNİZ İÇİN EN İYİ BİTKİYİ NASIL SEÇERSİNİZ?

Botanik dekorasyon

İyi haber şu ki, pozitif ve bol titreşime ilham veren birçok bitki var.  Örneğin, sakinleştirici, huzurlu bir kalite için yatak odasına orkideleri, şifayı teşvik etmek için banyoda bir aloe vera bitkisi veya ailenize, yakınlarınıza iyi şansı teşvik etmek için oturma odasına bambu yerleştirmeyi deneyin.

FENG SHUİ’YE GÖRE EN İYİ İÇ MEKAN BİTKİLERİ

Havayı temizlerken ve bitki bakımı becerilerinizi geliştirirken evinize doğru enerjileri getirmeye hazır mısınız? Bu on bitki, Gordon’a göre iyi şans ve talihin kaynağı…