feng-shui-yatak-odası
feng-shui-yatak-odası

Feng Shui’ye göre yatak odası renkleri: 5 püf nokta

Son güncelleme:

Feng Shui’ye göre yatak odası renkleri ile ilgili nelere dikkat edilmesi gerektiği ve hangi renklerin nasıl etkisi olduğunu biliyor musunuz?

Bazıları için bir yatak odası dekore etmek kişiliğinizi ifade etmekten daha fazlasıdır. Sertifikalı Feng Shui uzmanı Laura Cerrano, yatak odasında bulunması gereken renkleri açıkladı.

Laura Cerrano , “Yatak odası gençleşmek, dinlenmek ve yeniden hayata bağlanmak için bir alan olarak görülüyor” diyor ve bu odanın “enerji frekanslarını” ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde iyileştirmek için renkleri kullanabileceğinizi belirtiyor.

Beş Element Teorisinde uzmanlaşmış olan Cerrano, 2000 yılında annesi ve akıl hocası, Sertifikalı Feng Shui Ustası, Carole Provenzale rehberliğinde Feng Shui Sertifikasını aldı.

Feng Shui'ye göre yatak odası renkleri

YATAK ODASI DEKORASYONUNDA KILAVUZ OLARAK KULLANILABİLECEK 5 ELEMENT VARDIR

Cerrano’ya göre, mekana yönelik arzularınıza göre bir yatak odasının renk şemasını seçmek için kılavuz olarak kullanılabilecek beş element vardır – ateş, toprak, metal, su ve ahşap . “Beş elementin her biri belirli enerjisel frekanslar ve kişilik özellikleriyle ilişkilidir” diye açıklıyor. 

İstediğiniz ortamı yaratmak için feng shui yatak odası renklerini nasıl kullanacağınızı aşağıdaki yazımızda öğrenebilirsiniz.

ELEMENT: ATEŞ

Feng Shui'ye göre yatak odası renkleri
JESSİCA HELGERSON İÇ TASARIM

Renkler: Kırmızı, kırmızı-turuncu, kırmızı-sarı veya sıcak renklerin herhangi bir kombinasyonu

Enerji: Cerrano, “Alan dinamik, geniş, parlak ve sevgi dolu bir his veriyor” diyor. Bu tür bir odaya sahip bir kişiyi diplomatik ve kim olduğunu ifade etmekten korkmayan biri olarak tanımlayan Cerrano, ayrıca, ortamı romantik bir şekilde renklendirmek istiyorsanız, yatak odanıza ateş unsurları kullanmanızı öneriyor.

ELEMENT: TOPRAK

Feng Shui
ALYSSA ROSENHECK TASARIM: SEAN ANDERSON TASARIM

Renkler: Toprak tonları, bej ve krem

Enerji: Bu elementin kişilik özellikleri güvenilir ve özenlidir. Cerrano, “Çevre besleyici, istikrarlı ve o alanda yaşayanlar ortama bağlı hissediyor ve kendilerininmiş gibi davranıyor” diyor. Dinlendirici bir yatak odası oluşturmak isteyenler için bu seçenek ideal.

METAL

Renkler: Gümüş, altın, bronz, metalik parlatıcılar, gri veya beyaz

Enerji: Cerrano, “Alan organize, arınmış ve yapılandırılmış hissediliyor” diyor. Bu dekorasyonu, iletişimde mükemmel ve lazer keskinliğinde odaklanan kişiler için öneriyor. Metal ortamlar, istediğinizi iletme konusunda güveni de teşvik edebilir.

ELEMET: SU

Renkler: Mavi, mavi-yeşil, siyah

Enerji: Suyun kendisinin akışkanlığı gibi, bu özelliklere sahip bir alan, içinde kolaylıkla hareket edebilmeniz için düzenlenmelidir. Cerrano’ya göre bir de manevi bağlantı hissi var. Bu, siz ve eşiniz arasında daha derin bir bağlantıya dönüşebilir. “Kişi, kendini yetiştirme üzerinde çalışan istekli bir katılımcıdır, bu da bilgeliğe yol açar” diyor.

AHŞAP

feng shui dekorasyon
TRAVİS J PHOTOGRAPHY TASARIM: STUDİO MCGEE

Renkler: Yeşil, mavi-yeşil, kahverengi

Enerji: Bu dekorasyon, kişisel ve profesyonel olarak büyümenin kolay olduğu bir alana destek duygusu getirir. Bu dekorasyonla ilişkili kişilik özellikleri esneklik ve kararlılıktır. Cerrano, “Ahşap element, kendinizi ve partnerinizi destekleyici bir ilişkiye davet ediyor” diyor.

FENG SHUİ’YE GÖRE YATAK ODASI RENKLERİ

Bu renkleri yatak odanıza dahil etmek söz konusu olduğunda, bunu yapmanın tek bir doğru yolu yoktur. Cerrano’ya göre seçenekleriniz var. Tüm odanızı yeniden boyayabilir veya alanı seçtiğiniz bir renk ve unsurla doldurmak için daha küçük tasarım ayrıntılarını ve sanatı tercih edebilirsiniz. Size doğru gelene kadar farklı tonlarla oynayın. 

Cerrano, “Beş elementin yorumu her kişi için farklıdır” diyor. Kişisel zevkinize ve geliştirmek istediğiniz feng shui ilkelerinin kombinasyonuna bağlıdır. Bu yüzden, alanı tamamlanmış hissedene kadar tasarımları ve renkleri deneyin.

Feng Shui’ye göre mutlu ev formülleri

Feng Shui’ye göre evde düzen nasıl olmalı?