antre düzeni
antre fikirleri

Antre dekorasyonu ve düzeni için 5 şık çözüm

Son güncelleme:

Trafiği en yoğun alanlardan biri olan antreler evinizi de ilk gelenlere anlatan mekanlardır. Bu alanlarda küçük değişikler yaparak yaratıcı ve keyifli alanlar kurgulayabilirsiniz. İşte pinterest’ten sizin için seçtiklerimiz.

AÇIK BİR DEPOLAMA ÜNİTESİ

Açık ama kapalı gibi görünen bir depolama ünitesi hoş bir görünüm yakalamanızı sağlar. Marangozunuza yaptırabileceğiniz benzer bir portmanto ünitesi, modren çizgide şık bir çözüm sunar. Dış kısmındaki boy aynası ise hem alanı genişletir, hem de işlevsel bir detay olur. Aynı malzemeden bir bank ve askı ile köşeyi tamamlayabilirsiniz.

PASTEL TONLAR VE KASALAR

Pastel tonlarda boyadığınız ahşap kasalar antrenizde harika bir ayakkabılığa dönüşebilir. Farklı renklerde boyadığınız kasaları yan yana ve üst üste dizerek birbirlerine sabitleyin. Üzerine de yine pastel tonlarda boyanmış bir ayna asabilirsiniz.

KURU AĞAÇ DALINI DEĞERLENDİRİN

Kurumuş bir ağaç dalı evinizin antresinde bir askıya dönüşebilir. Antrenize koyacağınız rafın altına sabitleyeceğiniz halatlardan kurumuş ağaç dalını geçirin ve üzerine kancalarınızı asın. İşte askınız hazır.

BİTKİLERE YER AÇIN

Natüralist çizgi için bitkilere yer açın. Antrenizin farklı noktalarına makrome saksılıkları asın ve içlerine saksılarda sarkan bitkiler yerleştirin. Ahşap bir bank, büyükçe bir boy aynası ve duvar rafı bu köşeyi tamamlar.

RENKLERİN GÜCÜ

Renklerin gücünden faydalanın. Antrenizin bir duvarını yarıya kadar mercan renginde boyayıp üst kısmını beyaz bırakın. Renkli boyanın tam bittiği noktaya ise yine aynı renge boyanmış bir raf takın ve altına tekli ahşap askılar yerleştirin.

Antreye renk dopingi

Antrede yapılmaması gerekenler

Antre dekorasyonu nasıl olmalı? Antre ve hol dekorasyon örnekleri

Antrede düzen nasıl sağlanır? Pratik fikirler

SALON İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ

KENDİN YAP PROJESİ: ANTREYE BANK YAPIYORUZ