Antreye renk dopingi

Madem dış kapılar antreye açılıyor, o zaman bizde enerjimizi yükselişe geçiren mekanlar tasarlayalım, çarpıcı renk tonlarıyla, trafiği yoğun bu alanları birer gökkuşağına çevirelim.

RENKLİ DÜZEN Aile bireyleri ya da sadece çocuklarınız için, sevecekleri renkli alanlar hazırlayın. Bu alana kendi eşyalarını asıp düzenlesinler.

Malzemeler: Maskeleme bandı • 2.5 litrelik 3 ayrı boya • Rulo fırça • Metre • Kurşun kalem • Kıl fırça.

Yapılışı: Bir metre yardımıyla taburelerinizi ölçün. Bu ölçüleri duvarda işaretleyin. Kurşunkalem ile taburelerin genişliğinde 3 ayrı şeridi simetrik olacak şekilde duvara çizin. Maskeleme bantlarını şeritlerin kenarına yapıştırın. Seçtiğiniz renkleri duvara iki kat olacak şekilde uygulayın. 2 saat kurumaya bırakın. Tabureleri şeritlerle aynı renklerde boyayın. 2 saat kurumaya bırakın. Hem duvar, hem de tabureleriniz kuruduktan sonra askılarınızı takabilirsiniz.

Tabure, zemindeki vinil kaplama, bordo ve mavi kutular, ev şeklindeki kutular, boya rulosu, fırça, maskeleme bantı, Koçtaş. Saat, halı, Ikea. Ayakkabı, şal, kulaklık, bot, çanta, LC Waikiki. Duvarda: Kozmik 260, Yudum 145, Kaktüs 245 kodlu boyalar, Filli Boya.

ANTREDE RENKLİ BİR ATMOSFER İÇİN

– Zemin ve duvarda beyaz renk kullanırsanız renklerin etkisini biraz daha ortaya çıkarabilirsiniz.

– Birbirini tonlayan renkler yerine kontrast tonlar seçebilirsiniz.

– Bir tema ya da stiliniz olsun. Örneğin pop stil, retro ya da renklifloral gibi.

Tek renk olan ayaklı askılarınızın uç kısımlarını renklendirerek onlara biraz daha harekeli ve renkli bir görünüm katabilirsiniz.

HAZIRLAYAN: İLKE YILMAZ
FOTOĞRAFLAR:
AHMET GÜL/PTS YAPIM ASİSTANI: BİLGE CANDAN YILMAZ

ANTREYE ŞIK ÇÖZÜMLER