ağustos-ayında-açan-çiçekler

Ağustos ayında açan çiçekler nelerdir? İşte 8 farklı renkli çiçek

Son güncelleme:

NİLÜFER (LOTUS)

Lotus çiçeği bir diğer adıyla nilüfer çiçeği iç alanlarda da bakımı yapılabilen bir çiçek türüdür. Ancak doğal ortamında, sulak ve çamurlu batak ortamlarda çok daha güzel bir şekilde açar. Su bitkisi olduğundan dolayı her zaman bol miktarda suya ihtiyaç duyar ve bu duruma çok dikkat edilmesi gerekir.

Lotus çiçeği bakımında en dikkat edilmesi gereken noktalardan biri tohumun tamamen sulu yerde bırakılmasıdır. Bol sulak yer her zaman gelişimi için fayda sağlayacaktır.

Filizlerinin mutlaka su altında kalması çok önemlidir.

Filizler büyümeye başlayınca bir avuç toprak atmak gelişimi için etkili bir yöntemdir.

Büyük su alanlarında ve bataklık alanlarında görülen lotusun hem bakımı son derece kolaydır hem de her zaman güzel bir kokuya ve görünüme sahiptir. Renkli çeşitlere sahiptir. Ayrıca ince yaprak dokusuyla dikkat çeker. Lotus çiçeği evlerin en sulak saksılarında yetişebilir. Lotus çiçeğinin tohumu temin edildikten sonra, ufak bir su dolu bardak içerisinde tohum bekletilebilir. Böylelikle filizlenme süreci başlar. Filizlenme gerçekleştikten sonra bitki büyük bir saksıya aktarılır. Lotus çiçeği bakımına son derece özen gösterilmesi ve suyunun eksik edilmemesi gerekiyor.

Detaylar: Lotus çiçeği (Nilüfer) evde nasıl yetiştirilir? Bakımı ve püf noktaları