Salon dekorasyonu ile ilgili 8 soru 8 cevap

SALON-DEKORASYONU
SALON-DEKORASYONU

Salon dekorasyonu ile ilgili merak edilen soruların yanıtını verdik. Yeni taşındınız ya da dekorasyon yeniliyorsunuz ama ikilemde kaldınız. Aynı hatalara düşmemek, kendinizi tekrarlamamak ve kolayca sonuca varmak için, bu soru ve cevaplar size ışık tutabilir.

GELENEKSEL MİMARİDEKİ EVİ MODERN STİLDE NASIL DEKORE EDERİM? *

Geleneksel mimarideki yeni evimi modern bir stilde dekore etmek istiyorum. Ama nasıl?

Çok masraf etmeden modern bir hava kazandırmanın en kolay yolu ahşap kapı ve pencere çerçevelerini boyamak olur. Kapı ve pencere kasalarını mat beyaza, içlerini farklı bir renge boyayarak modern pop, hepsini beyaz boyarsanız daha minimalist bir hava katabilirsiniz.

ESKİ RADYATÖRLERİ NASIL YENİLEYEBİLİRİM? *

Eski radyatörler hantal ve kötü görünüyor. Ne yapabilirim?

Eğer endüstriyel, retro, vintage bir dekorasyon stiliniz yoksa, eski tip hantal radyatörleri gizleyebilirsiniz. Duvarlarınızla aynı renge boyayabilir ya da aynı renkte boyayacağınız hazeranlı bir radyatön kajı yaptırabilirsiniz. Böylece üstünü raf gibi de kullanabilirsiniz.

KALABALIK İÇİN ALAN ÖNERİSİ *

Arkadaşlarımızla sık sık bir araya geliyoruz. Ancak yeterince yerimiz yok.

Küçük alanlar için tasarlanmış bol işlevli mobilyalar ekstra oturma alanı kazandırır. Üzerine minder konarak pufa dönüşen ahşap bir sehpa, tabureye dönüşen tumbalar ya da yan sehpa olan küçük davullar… Hepsi pratik çözümler.

SALONUMA RENK KATMAK İSTİYORUM AMA NASIL? *

Nötr tonlardaki salonuma renk katmak istiyorum. Ancak buna çok da hazır değilim?

Parlak renkleri ve desenleri kullanmak konusunda fobiniz varsa işe küçük parçalardan başlayın. Yastık, koltuk şalı, kilim ya da resim çerçeveleri gibi küçük parçalar istediğiniz renk enjeksiyonunu sağlar ve beğenmediğinizde değiştirmek de kolay olur.

Salon dekorasyonu

DESENLİ KANEPEMİ NASIL KOMBİNLEYEBİLİRİM? *

Severek aldığım desenli kanepemi karmaşa yaratmadan nasıl ve neyle kombinleyebilirim?

Böyle bir kanepeyi aynı desende koltuklar ve sandalyelerle kullanmak fazlasıyla “takım” efekti yaratarak sıkıcı olabilir. Bunun yerine desensiz koltukları kanepe kumaşından minderlerle kullanın veya desenli kumaştan duvar panosu yapın.

GENİŞ SALONDA PARTİ VERİRKEN SEHPA SORUNU *

Geniş salonumda parti vermeyi çok seviyorum. Ancak sehpadan çok oturma birimi var.

Asıl dikkat etmeniz gereken ne kadar çok sehpa olduğu değil, tüm oturanların sehpalara koyaca ulaşabilmesi. Bu yüzden kanepe önüne koyacağınız büyük sehpayı yanlara ve koltuk aralarına ekleyeceğiniz küçük sehpalarla destekleyin. Eğer yeriniz yoksa katlanır tepsili sehpalar çok kullanışlı.

PARKE KAPLATACAK BÜTÇEMİZ YOK *

Yeni evin salonu duvardan duvara halı kaplı ve bizim de parke kaplatacak bütçemiz yok.

Duvardan duvara halıyı sökme işine giriyorsanız vinil veya ahşap parke uygulaması kullanışlı olur. Ama böyle bir durum yoksa halı zemine dekoratif parça halılar serilebilir. Bu alanları bölmenizi ve aynı zamanda eski halının delik, leke gibi sıkıntılarını gizlemenizi sağlar.

TELEVİZYONUN ODAK NOKTASI OLMASINI İSTEMİYORUM *

Televizyonun salonumda odak noktası oluşturmasını istemiyorum. Nasıl engelleyebilir ve kamufle edebilirim?

Duvara monteli bir televizyon kimi zaman aykırı durabilir ve göze batabilir. Böyle bir durumda televizyonu kamufle etmek için arka duvarını koyu kahve, gri veya lacivert tonunda boyayın. TV’yi de içine alan kapaklı bir duvar ünitesi veya bir televizyon dolabıyla tamamen gizleyebilirsiniz de.

Yemek odası dekorasyonu ile ilgili 8 soru 8 cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mutfak öncesi sonrası

Sadece boya ile mutfakta büyük değişim

bodrum'da-ev-gezmesi

Bodrum’da vintage stilde dekore edilmiş bir evdeyiz