Oteller neden genellikle beyaz nevresim takımı kullanır?

Son güncelleme:

Muhtemelen yıllardır gittiğiniz hemen hemen her otelin beyaz nevresim takımı kullandığını fark etmişsinizdir. Peki oteller neden sadece beyaz nevresim takımı kullanıyor? Bunun ana nedeni temizlik için ancak farklı nedenleri de var.

MİKROP VE KİR SAKLANAMIYOR

Oteller neden genellikle beyaz yatak takımı kullanır

Beyaz çarşaflarda mikrop ve kirin saklanabileceği hiçbir yer yoktur, bu yüzden oteller beyaz yatakları tercih etme eğilimindedir. Müşterileri, geceleri temiz bir yatağın üzerinde olduklarını bilerek uyuyabilirler.

TEMİZ GÖRÜNÜYOR

Beyaz çarşaflar, otellerin temizlik standartlarını yüksek göstermenin etkili bir yoludur. Restorantlarda aşçıların tamamen beyaz giymeleri gibi, oteller de temizliği lüksü göstermek için beyaz çarşafları kullanıyor. 

LÜKS İZLENİMİ VERİYOR

Oteller neden genellikle beyaz yatak takımı kullanır

Ayrıca, beyaz nevresim takımları lüks izlenimi verir. Studio Hooton’dan Tielle Love Luxury’nin iç stilisti Emma Hooton, müşterilerine her zaman beyaz nevresim kullanmalarını tavsiye ederek, “Dünyanın önde gelen otelleri tarafından kullanılan beyaz, lüks standardı belirliyor.” diyor.

KOMBİNLEMEK DAHA KOLAY

Oteller neden genellikle beyaz yatak takımı kullanır

Öte yandan otel odalarındaki dekorasyonu değiştirmek de beyaz nevresim takımlarıyla çok daha kolay. Nöty bir yatak ve örtülere sahip olmak, otelin temasına uygun kombinler oluşturmayı kolaylaştırıyor. Bed runner, perdeler ya da yastıklar beyazı tamamlayan desenler içeriyor. Canlı renkler istediğiniz gibi yerleştirilerek şık bir görünüm elde edilebiliyor.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Otellerde yatakların üzerindeki kısa örtü ne işe yarıyor? Bed runner nasıl olmalı?

HER DUVAR RENGİ İLE UYUMLU

Oteller neden genellikle beyaz yatak takımı kullanır

Beyaz rengin her renk ile kombinlenebiliyor olması, duvar renklerinin de ne renk olursa olsun uyumlu bir görüntünün oluşmasını sağlıyor.

BEYAZ SAKİNLEŞTİRİYOR

Beyaz nevresim takımı kullanılmasındaki en önemli nedenlerden biri ise, beyaz yatakların son derece yatıştırıcı ve sakinleştirici olması. Yatağa giderken kendinizi olabildiğince rahat hissetmelisiniz ve uykuya dalmadan önce görmek istediğiniz son şey parlak renkli nevresim tasarımlarıdır.

ODANIN YAKIN ZAMANDA YENİLENDİĞİNİ DÜŞÜNDÜRÜYOR

Westin, 1990’larda oteller için beyaz çarşafları popüler hale getirmesiyle tanınır. Markanın tasarımdan sorumlu başkan yardımcısına göre, beyaz yatak bir “halo” etkisi yarattı ve misafirlere odalarının yakın zamanda yenilendiğini düşündürdü.

KOLAY YIKANABİLİYOR

Beyaz yatakların çok pratik bir yönü de var. Otel çalışanları yıkamayı yaparken herhangi bir renk değişimi endişesi duymadan nevresimleri, havluları ve diğer kirli kumaşları aynı çamaşır makinesine atabilirler. İnatçı lekeleri çıkarırken renk solması gibi bir endişe yaşanmaz.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir: