Odanızı bir günde yenilemek için 11 kolay deko-öneri

Son güncelleme:

Bir parça duvar kağıdı, boya veya biraz renk ile evinizde büyük fark yaratabilirsiniz. Yapması uzun sürecekmiş gibi gözükse de, bu fikirlerin her birini bir günde tamamlayabilirsiniz.

MASA ÖRTÜSÜ EKLEYİN

Odanızın geleneksel havasını değiştirmek istiyorsanız yemek masanıza çizgi desenli bir örtü serebilirsiniz. Eklektik bir odada masa örtüsü aynı zamanda yan taraftaki oturma alanındaki klasik mobilyalarınızla da uyum sağlar.

KİTAPLIĞI DÜZENLEYİN

Odanızın bir köşesinde duran kitaplığınızın renklerini yeniden düzenleyerek ön plana çıkarabilirsiniz. Örneğin yumuşak renkler aksesuarları ön plana çıkaran huzur dolu bir etki katar.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Kitaplık dekorasyonu: Onlar da güzel görünmek ister

ZEMINLERİ MAVİYE BOYAYIN

Bir banyonun parlak mavi zeminden önce ne kadar sade görüneceğini hayal edebiliyor musunuz? Böyle hızlı bir değişiklik, gün boyunca küvetin içinde kalma isteği de uyandırır.

SANDALYELERİ KARIŞTIRIP EŞLEŞTİRİN

Sıradan sandalyelerinizi rustik stilde metal olanlarla değiştirebilirsiniz. Bunu yaparak yemek alanında daha günlük bir atmosfer yaratmış olursunuz.

ANKASTRELERİ CANLANDIRIN

Ankastrelerin arka kısımları duvara monte edilmiş olsa da göze çarpan bir turuncuya boyandıklarında dramatik bir etki yaratırlar, denemenizi tavsiye ederiz.

JALUZİLERİ ŞIKLAŞTIRIN

Artan duvar kağıdı rulolarını atmak yerine, pencerelerinize renk katmak için kullanın. Örneğin yatak odasındaki jaluzilerde kullanabilirsiniz. Projeyi hızlandırmak için yapışkanlı olanları tercih edebilirsiniz.

BİR PARÇA DUVAR KAĞIDI DENEYİN

Tüm alanı kaplamanın çok fazla zaman alacağını düşünüyorsanız, küçük bir parça duvar kağıdı harika bir görsel etki yaratır. Üstelik uygulaması oldukça kısa sürer.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Duvar kağıdı rehberi: Nasıl kaplanır, nasıl seçilir, gerekli malzemeler

YATAK ÖRTÜLERİNİ DEĞİŞTİRİN

Uzmanlar, mevsimlere uygun yatak örtüsü ve nevresim takımlarınızın olmasını öneriyor. Kışın yapay kürk, kadife ve kalın yünlü battaniyeler gibi sıcak ve davetkar yatak örtüleri kullanabilirsiniz.

MODERN FARKLILIK YARATIN

Odanın atmosferini değiştirmek için bir mobilyayı değiştirin. Tamamen klasik bir düzenlemenin hakim olduğu bir odaya akrilik sehpa gibi modern bir mobilya ile farklılık getirebilirsiniz.

YENİ BİR DESENLE HARMANLAYIN

Odanızdaki mevcut desenlere, bambaşka ama bütünde uyum sağlayacak yeni bir desen ekleyebilirsiniz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Dekorasyon stiliniz için çizgi ve desenlerden ilham alın

KORİDORLARI GİYDİRİN

Uzun bir koridora anında stil katmak için el dokuması yollukları seçebilirsiniz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Antre dekorasyonu ve düzeni için 5 şık çözüm

En iyi banyo modelleri: İlham alarak banyonuzu yenileyin