Kitaplık dekorasyonu: Onlar da güzel görünmek ister

Son güncelleme:

Kitapları raflara yığmak yerine onlara stil kazandırıp daha da çekici hale getirelim! Nasıl mı? Bu konuda size birbirinden güzel önerilerimiz var.

BOŞLUKLARI DOLDURMAK

Boş ve atıl duran köşeler yeniden hayat bulabilir. İstediğiniz stilde hazır alacağınız ya da özel olarak yaptıracağınız raflar ve köşebentler ile çok kısa sürede kendi kitap köşenizi oluşturabilirsiniz. Rafların kenarlarını farkı bir renge boyayarak, dekoratif küre ve çizgi desenli dosyalık gibi eklemelerle düzenlemenize renk dokusu katabilirsiniz.

DUVARDA BOYDAN BOYA

Yüksek tavanlı bir odanız varsa kitaplarınız için duvarı boyadan boya kaplayan uzun bir raf tercih edebilirsiniz. 20 cm derinliğinde ve 5 metre uzunluğunda kontraplak kitap rafı beyaz renge boyayabilir, parlak ciltli kitaplarla odak noktası oluşturabilirsiniz. Duvarda siyah beyaz ve yumuşak renk tonlarının yer aldığı bir tablo ile üstteki raf arasında uyum yakalamak mümkün. Kitaplara ulaşmak için bir merdiven de iyi bir fikir olabilir.

HARFLERDEN RAF

Haraf formlu bir depolama evinizde bir sanat enstalasyonuna dönüşebilir. Özellikle çocukların keyif alacağı bu düzenleme mutfak alanında değerlendirilebilir. Raflarla oluşturacağınız form bir kelime, bir harf, barış işareti ya da size özel herhangi bir işaret olabilir.

homestolove.com.au

KAPININ ETRAFINI SARMALAYAN KİTAPLAR

Yerden tavana kadar uzanan kitap raflarıyla kapının etrafını sararak çarpıcı bir düzenleme ile kitap tutkunuzu evinize yansıtabilirsiniz. Rafların iç yüzeyini boyayarak odayı boğucu olmadan renklendirmeyi başarabilirsiniz. Bu tip gömme raf sitemlerinde güzel bir görünüm yakalamak için profesyonel destek almanız uygun olabilir.

Ikea.

KİTAPLARI RENKLİ KAĞITLARLA KAPLAMAK

Bu bir Instagram fantezisi gibi durabilir ama gerçek hayatta oldukça işe yarayan bir çözüm. Gökkuşağı tonlarında renkli kağıtlar kullanarak evnizde neşeli ve ilham verici bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Eğer kitabınızın cildi zaten renk tonlarıyla uyumluysa hiç kaplamanıza gerek olmayacaktır. Renkli kağıtların biraz kalın olanlarını tercih ederseniz bant kullanmadan kitap kapakları üzerine kıvırabilirsiniz. Sırt kısımlarına kitapların adlarını uzaktan çok fazla görünmeyecek şekilde yazabilirsiniz.

Becki Owens.

HOŞ BİR KÖŞE

Farklı boyuttaki rafları duvarda elmas formu oluşturacak şekilde düzenleyerek sıra dışı ancak bir o kadar da kolay bir tasarım yaratabilirsiniz. Kendinize güveniyorsanız elektrikli tornavida ile raf yerleşimini tamamen kendiniz yapabilirsiniz. Raf tahtalarının uzunluklarını farklılaştırarak üçgen ya da kalp formları da oluşturabilirsiniz.

HAZIRLAYAN: SEVDA BARANDIR SUNGURTEKİN

KİTAP SEVER EVLER İÇİN ÖNERİLER