Küçük bir ev ya da stüdyo daire nasıl daha büyük görünür? Uzmanlardan yanıtlar

Küçük bir evi ya da stüdyo daireyi dekore etmek zordur. Pahalı ürünler almaya bütçeniz müsait değilse, birkaç pratik ipucuna ihtiyacınız vardır. Uzmanlar, küçük bir evi daha büyük göstermenin yollarını anlattı.

Stüdyo dairenizi ya da küçük evinizi nasıl seveceğiniz şık bir alana dönüştüreceğinizi merak ediyorsanız, basit ve uygun fiyatlı dekorasyon önerileri şu şekilde:

KÜÇÜK EVİ BÜYÜK GÖSTERMENİN YOLLARI

Homemaker’ın kurucusu Orlando Soria, hem küçük hem de büyük birçok iç mekanı, bütçeye bağlı kalarak yaşayan şaheserlere dönüştürdü. Bu mutfakta ne yaptığını görmelisiniz. Soria, evdeki oturma odalarımızı yeniden yaratmak için ipuçlarını paylaştı. 

SİSAL HALILAR KULLANIN

Jüt Tekstil Wonderwool Sisal Halı

Sisal veya jüt halılar diğerlerinden çok daha uygun fiyatlıdır, ancak yine de evinizin tarzından ödün vermeyen sıcak, yüksek kaliteli bir görünüme sahiptirler.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Halı çeşitleri nelerdir? A’dan Z’ye halı seçerken dikkat edilmesi gerekenler

ODAK NOKTASI OLUŞTURUN

Dikkat çekici bir ışık parçası, aydınlatma veya bir sehpa, gerçekten alanda dikkat çeken bir odak noktası olacaktır.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Odak noktası: Orta sehpa

UCUZ VE HAVALI BİR ÜRÜN GÖRÜRSENİZ, KAÇIRMAYIN

IKEA Stockholm 2017 Minderli Rattan Sandalye

Büyük indirimli mağazalar sürekli olarak harika aksesuarlara ve hatta mobilyalara sahiptir, ancak bu tarz bir ürün gördüğünüzde kaçırmamanız gerekir. Trend olan, sezonluk ürünler genellikle satıldıktan sonra yeniden stoklanmaz, bu nedenle ertelerseniz , kaybedersiniz.

AYRINTILARA DİKKAT EDİN

Williams Sonoma Home ürün geliştirme başkan yardımcısı olan Lainey Hollis, ayrıntılara önem veriyor. Çarpıcı koleksiyonlar için güzel kumaşlar ve malzemeler tedarik ederek dünyayı dolaşıyor ve bunları evinize en küçük göz alıcı dekoratif nesnelere kadar taşımaktan gurur duyuyor. Hollis, her oturma odasını şık gösteren dört ipucunu paylaşıyor:

ÇİFTLER HALİNDE DEKORE EDİN

Bu, tasarımcıların asla başarısız olmayan ve en iyi korunan sırrıdır. İster bir çift sandalye, ister sanat eseri veya aydınlatma olsun, simetri katıyor ve denge yaratıyor.

IŞIĞI YANSITAN PARLAK ÜRÜNLER HER ZAMAN PAHALI GÖRÜNÜR

Cilalı bakır veya nikel vurgular düşünün. Yüksek parlaklıktaki küçük dokunuşlar lüks görünür.

ODAK NOKTASI OLUŞTURURKEN DİKKAT

Odak noktası olarak tek bir büyük parçayı kullanmak sofistike ve son derece etkilidir. Ancak bu genellikle pahalı bir seçenektir. Bu numarayı, büyük bir sanat eserini etrafındaki küçük baskılarla eşleştirerek duvarlarınızdaki sanat eserleriyle de uygulayabilirsiniz.

ZENGİN BİR GÖRÜNÜM İÇİN DOKU VE DESENİ KARIŞTIRIN

EVE WİLSON; TASARIM: ROBSON RAK ARCHİTECTS

Kanepenizi, dokulu ve süslenmiş yastıkların karışımıyla büyük bir yatırım yapmadan lüks görünüm katın.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Soğuk havada sıcak dokularla stilinizi yansıtın

KÜÇÜK MUTFAK DEKORASYONU

Hollis’in yeteneklerini sergilediği tek yer oturma odası değil. Küçük bir mutfağın da pahalı görünmesini sağlayacak bazı düşük bütçeli ipuçlarını paylaşıyor.

SHANNON MCGRATH TASARIM: ROBSON RAK ARCHİTECTS

MERMER VE BAKIR VURGULAR

“Mermer ve bakır şu anda trend oluyor ve lüks görünen zamansız bir mutfak için her zaman benim favori malzemelerim oldu. İster kase ister bardak altlığı olsun, bu ürünlerle yanlış uygulama yapamazsınız.”

PEYNİR TAHTASI SERGİLEYİN

Mim Aksesuar

“Peynir tahtalarının çeşitli fiyat noktaları ve malzemeleri vardır. Bunları mutfak tezgahında sergilemeye bayılıyorum.”

TAZE ÇİÇEKLER MUTFAKTA

“Her zaman bir vazoyu soğanı bitkiler veya orkidelerle doldururum ve mutfak masama koyarım. Zarif ve taze. Ve kim çiçekleri sevmez?”

AYNA KULLANIN

“Şık bir ayna, fiyatı ne olursa olsun pahalı görünür, alanınızın daha büyük görünmesini sağlar ve mobilyaların üzerine yerleştirilebilir veya duvara asılabilir.”

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Ayna alırken nelere dikkat etmeliyiz? A’dan Z’ye ayna dekorasyonu

TESSA NEUSTADT; TASARIM: BRADY TOLBERT

KÜÇÜK BANYO DEKORASYONU

İngiliz İç Mimar Abigail Ahern, Alice Harikalar Diyarında havası yayan karanlık, mürekkep gibi iç mekanlarıyla adını duyurmuş bir isim. Ahern, son derece eklektik ve zengin tasarım çalışmaları ile bir kural kırıcıdır ve küçük banyonuzun lüks görünmesini sağlayan en iyi ipuçlarını paylaşıyor.

CHARİSSA FAY TASARIM: MYDOMAİNE BECCA INTERİORS

KOYU RENKLER KULLANIN

“Bunu yapana kadar kimse bana inanmıyor, ancak küçük odalara yaptığınız en dönüştürücü şey, onları koyu renge boyamaktır. İnanın bana, alan hemen süper sofistike bir alana dönüşecek. Koyu renkler daha az ışığı yansıtırlar, odanın kenarlarını bulanıklaştırarak derinlik ve entrika eklerler. Yani sadece süper-havalı bir oda yaratmıyorsunuz, aynı anda onu daha büyük gösteriyorsunuz. Akıllıca, değil mi?”

DEKORASYONA BÜYÜK BİR ŞEY EKLEYİN

“Büyük ölçekli sanat eserleri, bitkiler, aydınlatma ve aynalar eklemeyi düşünün. Bir odadaki her şey aynı ölçekte ise, alan steril ve düz görünecektir. Büyük bir şeyi bu alana koyduğunuz anda boşluk hissine anında ihtişam katarsınız. Büyüleyici. “

AYNALARI KULLANIN

“Aynalar ufukları genişletir, derinlik katar ve ışığı güçlendirir. Onlar oyunun kurallarını değiştirir.”

A + B KASHA

KÜÇÜK YATAK ODASI DEKORASYONU

Homepolish tasarımcısı Tali Roth , minimal dairelerin dekorasyonu konusunda profesyoneldir. New York’ta yaşayan bir Avustralyalı göçmen olan Roth, Down küçük bir yatak odasının nasıl büyük gösterilebileceğini anlattı.

GENEVİEVE GARRUPPO TASARIM: TALİ ROTH İÇ TASARIM

AYDINLATMA İLE İFADE KATIN

“Harika bir tavan avizesi veya sıva altı montaj (alçak tavanlarınız varsa) yerleştirin, çünkü odaya hemen drama katacak ve alanı büyük gösterecektir.”

ÇİZGİLERE DİKKAT EDİN

“Yatağınızın yan sehpalarınızla aynı hizada olduğundan emin olun. Yan sehpaların ve/veya başucu aydınlatmasının eşleştiğinden emin olun. Bu detaylar alanı daha kaliteli gösteriyor.” 

DAĞINIKLIĞI ORTADAN KALDIRIN

“Komodin aydınlatması, kilimler ve sanat eserleri dahil olmak üzere alanı minimum düzeyde tutmanız gerekir. Pratik olun ve kirli giysilerinizi ve diğer çeşitli eşyaları koymak için gözden uzak bir yere sahip olduğunuzdan emin olun. Yerdeki kaos, alanı daha küçük ve daha az kaliteli gösterir.”

DOKULARI KULLANIN

“Mümkün olduğunca doku kullanmayı seviyorum. Odadaki malzemeleri karıştırın ve parlak, mat, açık, koyu ve cilalı ürünler arasında yeterli kontrast olduğundan emin olun. Dokulu bir yatak örtüsü, yatağa biraz dram katacaktır. Büyük kalın yün örtüleri seviyorum.”

A + B KASHA

Küçük yatak odası için 11 dekorasyon önerisi

Küçük banyolara 6 güzel fikir

Küçük mutfak dekorasyonu örnekleri ve büyük fikirler