Kargonuzu saran balonlu naylonları çöpe atmayın! 9 farklı şekilde kullanabilirsiniz

Son güncelleme:

Balonlu naylonların sadece kargo paketlerindeki ürünleri korumak için kullanıldığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu naylonları evde de kullanabileceğiniz pek çok pratik yol var.

Balonlu naylonları çöpe atmadan önce, bu fikirlere göz atın…

BALONLU NAYLONLARLA YALITIM

Evinizde yalıtım konusunda sıkıntılı bir yer varsa, balonlu naylonu ekstra yalıtım olarak kullanabilirsiniz. Tadilat için bir servet harcamadan, ısınmak için harcadığınız enerjinin faturalarını oldukça büyük ölçüde düşürebilirsiniz. Duvarlar ve pencerelerdeki boşlukları balonlu naylonla kapatın. 

RAHAT KAMP

Uyku tulumunuz pek rahat değilse, yere kalın bir miktar balonlu naylon serin ve rahatça uyuyun. Balonlu naylon, soğuk zemin için de yalıtım görevi görecektir.

İÇECEKLERİNİZİN SICAKLIĞINI KORUYUN

Hareket halindeyken sıcak bir içecek almaktan hoşlanıyor ancak sıcaklığın uzun süre korunamamasından şikayetçiyseniz, seyahat kupanızı biraz balonlu naylon ile sarın ve yalıtın. Isının ne kadar uzun süre korunduğunu görünce şaşıracaksınız.

BAHÇE ALETLERİNİZ ELİNİZE ZARAR VERMESİN

Bahçe aletleri pek de rahat kulplara sahip değil. O zaman bu kulplara biraz balonlu naylon sararak ekstra yastıklama yapabilirsiniz.

Balonlu naylon

AYAK DESTEĞİ

Uzun bir günün ardından ayaklarınız ağrıyorsa, ayakkabınızın içine biraz balonlu naylon koyarak ayak desteği yapabilirsiniz.

BUZDOLABI RAFLARINA BALONLU NAYLON SERİN

Daha temiz ve düzenli bir buzdolabı mı istiyorsunuz? Raf koruma örtüleri satın alabilirsiniz, ancak neden balonlu naylonlar kullanarak kendinizinkini yapmıyorsunuz? Balonlu naylon, meyvelerin çürümesini önlemek ve yumurtaları yastıklamak için mükemmeldir. 

Uygun boyutlarda kesin ve her rafın üstüne yerleştirin. Buzdolabınızı hijyenik tutmak için belirli aralıklarda değiştirin. 

DAHA GÜVENLİ DEPOLAMA

İnce çini tabaklarınız bir dolaba istiflenmişse, iyi bir koruma sağlamayı düşünebilirsiniz. Biraz balonlu naylon alın ve uygun boyutlarda kesin. Çizikleri ve kırılmaları önlemek için her bir tabak arasına sıkıştırın.

AYAKKABILARINIZI VE ÇANTALARINIZI KORUYUN

Ayakkabı ve çantalarınızı depolarken ezilmelerini önlemek için balonlu naylonlara sarabilirsiniz. Bu şekilde üzerine bir eşya geldiğinde çabucak ezilerek şekillerini kaybetmezler.

DESTEKLEYİCİ YASTIKLAR YAPIN

Sırtınızın ofiste veya araba sürerken biraz daha desteğe ihtiyacı var mı? Balonlu naylona sarılmış bir minder yastık görevi görebilir.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Patates kabuklarını çöpe atmayın! Bakın evde ne işe yarıyor?

Ayakkabı ve çantalardan çıkan silika jeli atmayın! 18 farklı şekilde kullanabilirsiniz

Kahve telvelerini atmayın! 9 farklı şekilde kullanabilirsiniz

Çay poşetlerini atmayın! 11 farklı şekilde kullanabilirsiniz

Eski tişörtleri atmayın! 5 farklı şekilde kullanabilirsiniz: Videolu tarifler