zemin-nasıl-olmalı

Hangi zemin kaplaması evde hangi alan için uygundur?

Zemin kaplamaları pek çok farklı şekil ve özellikte karşımıza çıkabiliyor. Böyle durumlarda hangi zemin kaplamasının evdeki hangi alan için en uygun olduğunu anlamak gerekiyor. İşte oda oda zemin kaplaması seçenekleri…

GİRİŞ BÖLÜMÜ VE HOL

Eve giren çıkan insanların kirletip ıslatabileceği bu zeminin kaplaması özel çözümlere ihtiyaç duyar. Hafif ıslaklığa dayanabilecek ve temizlemesi kolay sert bir yüzey seçmenizde fayda var.

SALON

salon

Genelde evin merkezi olan bu oda için hem stilinizi yansıtan hem de farklı amaçlı kullanımlara karşı dayanıklı çok amaçlı bir zemin kaplaması seçmeniz gerekir. Temizliği ve bakımı kolay bir sert yüzey, salonunuzun temizliği için harcamanız gereken zamanı da azaltacaktır.

MUTFAK

Ne kadar dikkatli olursanız olun mutfakta bir şeylerin dökülmesi kaçınılmazdır. Tercihinizi yalnızca lekelere ve yoğun kullanıma değil aynı zamanda hafif neme ve sık temizliğe karşı dayanıklı bir zemin kaplamasından yana kullanın.

İlginizi çekebilir: Mutfak zemini nasıl olmalı? En iyi mutfak zemini örnekleri

BANYO

Su, banyoyu zor bir mekana dönüştürür. Bu yüzden bu mekanda suya dayanıklı bir zemin kaplaması seçmeye özen gösterin. Emniyet açısından zemin kaplaması ıslandığında kayma özelliğini göz ardı etmeyin ve kolay temizlenebilmesine dikkat edin.

YATAK ODASI

bohem-nedir-bohem-tarz-yatak-odası

Yatak odanız çok özel bir mekan olduğu için seçiminizi dekoratif kaplamalardan yana kullanabilirsiniz. Ancak görünümün, işin yalnızca yarısını oluşturduğunu unutmayın.

ÇOCUK ODASI

Bebek ve çocuk odası seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Çocuk odalarının uyumanın dışında genelde oyun için kullanıldığını düşünecek olursak rahatlığın yanı sıra bakımı ve temizliği kolay olan, aynı zamanda ses seviyesini azaltmaya yardımcı bir zemin kaplaması ideal bir kullanım sağlayacaktır.

Vinil mi lamine mi? Zemin kaplamalarının artıları ve eksileri

Ahşap zemin nasıl boyanır? Ne ile boyanabilir? İşte detaylar

Ahşap zemin mi, seramik zemin mi? Yüzey kaplaması özellikleri

Evin zemini boyanabilir mi? Beton zemin ve ahşap zemin boyama detayları