Hangi hobi boyası nerede kullanılır?

Hangi hobi boyası nerede kullanılır? Farklı içerikteki hobi boyaları ile kumaştan ahşaba, metalden plastiğe birçok ürünü boyayabilir ve birbirinden güzel işler ortaya çıkarabilirsiniz.

HOBİ BOYASI NEDİR?

Akrilik boyalar, kumaş boyaları, cam boyalar, seramik boyaları, efekt ve eskitme boyaları olarak sıralayabileceğimiz hobi amaçlı kullanılan boyalar, hızlı bir şekilde kurudukları ve kokusuz oldukları için çalışılmaları kolaydır.

HOBİ BOYASI NE İŞE YARAR?

  • Hobi boyası ile evinizdeki eskimiş eşyalara hızlıca yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.
  • Atmaya kıyamadığınız süs eşyalarınızı başka bir görünüme büründürebilirsiniz.
  • Sararmış beyaz tişörtlere kumaş boyaları ile farklı bir renk kazandırabilirsiniz.
  • Tek yapmanız gereken yenileyeceğiniz ürünü ya da yüzeyi belirlemek ve ona uygun hobi boyasını almak.
FOTOĞRAF: riceteria.com.tr

Her şeyin tek renkten oluştuğu köşeleri seviyorsanız, bu fotoğraftaki fikir ilginizi çekebilir. Antrede hayata geçirebileceğiniz benzer bir uygulamada, duvarda, rafta, askıda ve komodinde kullanılan koyu somon tonu, mekanın iyimserlik dozunu artırmış.

HANGİ HOBİ BOYASI NEREDE KULLANILIR?

Eski eşyalarınızı renklendirmek ya da yeni bir hobi edinmek isteyorsanız Bi’Boya’nın akrilik, yaldız, kara tahta, sprey mürekkep ile multisurface hobi boyası çeşitlerini kullanabilirsiniz.

SEHPA BOYAMA

Cam kenarında gözünüze takılan, kahve keyfinin eşlikçisi ahşap sehpanızın boyaları mı dökülmüş? Keyifli dinlenme alanınızda kendinize özel bir alan yaratmak için size iyi hissettiren renklerle bu emektar sehpayı multisurface hobi boyası ile renklendirebilirsiniz.

DUVAR BOYAMA

Mutfağınızda nostaljik bir görünüm elde etmek isterseniz duvarınızda seçeceğiniz bir bölümü menüleri yazmak için kara tahta boyası ile boyayabilirsiniz. Ya da direkt duvarınızı boyamak istemiyorsanız, tahta veya sunta kestirip kara tahtanızı bir çiviye asabileceğiniz şekilde de tasarlayabilirsiniz.

TAŞ BOYAMA

Beyaz, kırmızı, sarı, mavi, yeşil renkteki akrilik boya çeşitleri ile çeşitli boyutlardaki taşları bir araya getirin ve hayal gücününüzü konuşturun! Renklendirdiğiniz ve desenlediğiniz taşları, desenlerine uygun olarak boyadığınız ahşap zeminler üzerine silikon ile yapıştırıp görenleri şaşırtacak eserlere imzanızı atabilirsiniz.

Dyo Hobilux saf akrilik emülsiyon esaslı su bazlı, ipek mat hobi boyası, astar ve inceltme işlemine gerek duymadan doğrudan uygulanabiliyor.

  • SARARMA YAPMIYOR Mükemmel yayılma ve örtücülüğe sahip olan kokusuz ve çevre dostu ürün, su bazlı olduğundan zaman içinde sararma da yapmıyor.
  • MÜKEMMEL YAPIŞIYOR İç ve dış mekan kullanımları için uygun ve seramik, metal, ahşap, plastik, mermer, cam, mobilya, duvar, taş gibi birçok farklı yüzeylere mükemmel yapışma özelliği ile yaşam alanlarını kolayca yeniliyor.
  • NEFES ALDIRIYOR! Hobilux Vernik ise uygulanan yüzeyin nefes almasını sağlayarak nem oluşumunu, çatlama ve soyulma gibi sorunları engelliyor. Sararmalara, darbe ve çizilmelere karşı dirençli olan ürün atmosferik şartlara da dayanıklı. Parlak, ipek mat, mat vernik seçenekleri bulunuyor.

Cadence Art&Hobby Paints’de kumaş boyasından akrilik boyaya, kara tahta boyasından eskitme boyasına kadar her türlü hobi boyasını bulabilirsiniz.

FARKLILIK KATIN

Yaldızlı boyalar, ayna efekti, metalik boyalar, mum boyası, mermer efekti gibi ürünler de var. Stencil, çatlatma, yapıştırıcı, hazır transfer, fırça ve varak gibi ürünleri de buradan temin edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Saksı nasıl boyanır? İşte adım adım yapılışı ve gerekli malzemeler

AHŞAP VE METALE ÖZEL HOBİ BOYALARI

IŞILDASIN: Ahşap, metal ve benzeri yapı malzemelerinin iç ve dış yüzeylerinde kullanıma uygun olan Marshall Luxe Parlak ışıldayan kalıcı bir parlaklık, mükemmel silinebilirlik ve yıkanılabilirlik özelliklerine sahip. Solvent bazlı boya kurşun, ağır metal ve kromatları içermiyor.

PASA SON!: Hammerite ile metal yüzeyleri boyayabilirsiniz. Uygulaması kolay olan ürün pastan koruyor ve çabuk kuruyor.

ÇOCUK VE EVCİL HAYVAN SAĞLIĞINA ZARARSIZ

OYUNCAKLAR DA BİLE GÜVENLİ!

Permolit Multi- Surface hobi boyaları çocukların ve evcil hayvanların eriştiği yüzeylerde güvenle kullanılabilen ve sağlığa zararsız olduğunu onaylayan “CE” ve “EN 71 – 3” standartları kapsamında geliştirilmiş bir ürün. Su bazlı, kokusuz ve akrilik esaslı olarak geliştirilen boyalar oyuncaklarda dahi güvenle kullanım imkanı sunuyor.

YÜKSEK KAPATICILIK

54 farklı renk çeşidine sahip boya ahşap, cam, kumaş, seramik, plastik, metal, tuval, taş ve diğer tüm yüzeylerde yüksek kapatıcılık sağlıyor.

RENK ALTERNATİFİ ÇOK FAZLA

Polisan Kansai Boya’nın X1 Art hobi boyaları ile ahşap sandalyelerden kapılara, çocukların oyuncaklarından metal resim çerçevelerine kadar birçok obje ve eşyaya sanatsal dokunuşlar katabilirsiniz.

  • SEÇENEK ÇOK: 100 renk multisurface, 12 renk metalik, 60 renk kendinden vernikli boya ve 5 çeşit vernik bulunuyor.
  • DOĞRUDAN UYGULAMA: Herhangi bir ön hazırlık veya ustalık gerektirmeden direkt uygulanabiliyor.
  • KOLAY UYGULAMA VE TEMİZLEME: Kokusuz ve su bazlı olan boyalar çocukların da kullanımına uygun. Kolay temizleniyor; damladığında veya sıçradığında ıslak bezle silinip temizlenebiliyor. Hızlı kuruma özelliğine sahip. Astar ve zımpara gerektirmiyor. Sağlığa zararlı malzeme içermiyor.

Duvar nasıl boyanır? Bir profesyonel gibi boyamanın püf noktaları