pembe dekorasyon

Flamingo pembesi ile dekorasyonda Boho-Tropik etkiler

Son güncelleme:

Güneşin yakıcı etkisini iyice artırdığı ağustos ayında, flamingo pembesi gibi çarpıcı renklerin, çılgın detayların ve bolca aksesuarın hakimiyetindeki tropik evlerin neşeli bohem stilini, birkaç hamlede açık hava mekanlarına adapte edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Dekorasyon stillerinde yükselen eğilim: Tropik botanik stil

DİNGİN GÜNLERE ELVEDA!

Çünkü gözlerimiz renk patlamalarıyla bayram ediyor ve kendimizi ağustosun sıcak kucağına bırakıyoruz. Çılgın renklerin, yakıcı güneşin etkisiyle coşan duygularımız yaz sezonunun öne çıkan desen ve renk kombinleriyle buluşuyor.

Balkon duvarına uygulayacağınız parlak fuşya boya ya da kağıt, güneş olmadığında bile atmosferde sıcaklık hissi yaratıyor. Ananas sarısı şemsiyenin altında uzanıp şekerleme yapabileceğiniz portatif bir şezlong, duvarın önünde püsküllü, fırfırlı yastıklarla süslenmiş turuncu bankta küçük bir okuma köşesi, sehpada her an içmeye hazır rengarenk bardaklarda içinizi ferahlatan içecekler, hatta ponponlu hasır sepetlere giren bitkiler bile bohem-tropik detaylar buluşarak adeta bir karnaval havası estiriyor.

Etnik desenli fuşya pembe bir duvar kağıdını yine aynı renk skalasında ama çok daha modern mobilyalarla tamamlayarak dengeleyin.

GÜNDEN GECEYE UZANIN

Koyu pembenin çarpıcı ve sıcak etkisini günün her saati yansıtmak için rengarenk ampul dizisini iki ucundan duvara asarak sarkıtın. Birkaç fener ve mum eklemeyi de unutmayın. Böylece yaz gecelerinde, içerisi yerine serin bahçede banka uzanıp biraz kestirmek ya da sadece kitap okumak için işlevsel bir köşe kazanmış olursunuz.

HAZIRLAYAN- PELİN ÖZKUL
FOTOĞRAFLAR- PTS/AHMET GÜL
YAPIM ASİSTANI- ANIL AYDIN

Ev turu: Langebaan Lagünü’nde masmavi bir tatil evi

4 farklı balkon dekorasyonu stili ile kendinize uygun olan değişimi seçin!