tropik-botanik-stil

Dekorasyon stillerinde yükselen eğilim: Tropik botanik stil

Son güncelleme:

Vahşi ormanların baştan çıkaran cazibesi, ılıman ve davetkar tropik stillerle buluşuyor. İri yaprak desenlerinin yaz ruhu ile sarıp sarmalandığı tropik botanik, evlere serin ve bir o kadar da zengin bir stili davet ediyor.

BAŞROLDE KONFOR VAR

Rahatlık unsurunu ön plana çıkarmak için, iç ya da dış mekanlarınızda geniş daybed’ler, salıncak ve hamaklar kullanabilirsiniz. Benzer biçimde Adirondack gibi geniş ve rahat koltuklar, rahat şezlonglar tropik temanızı tamamlamanızda size yardımcı olacaktır.

HAFİFLİK ÖN PLANDA

Ne de olsa yazın tam da kalbinde yer alan bir stil; o yüzden en hafif malzemeler önce onun hakkı diyebiliriz. İnce tüller, bej ketenler, ham kumaşlar, su sümbülü, muz lifi, bambu, hasır gibi hafif malzemeler tam da kullanılması gereken dokular arasında.

DESEN-RENK KARŞILAŞMASI

Duvarlarda ve tekstillerde iri tropik yapraklar kullanabilirsiniz. Egzotik çiçek motifleri, tropik meyve desenleri de temanızı zenginleştirecektir. Roze, pudra pembe, şeftali, yaprak yeşili, güneş sarısı, gün batımı turuncusu, okyanus mavisi stilin en gözde renkleri arasında.

Claudio nevresim takımı: 239,95 TL., Bella Maison.
Claudio nevresim takımı: Bella Maison.

Oda dekorasyonu için tropik ve botanik yöntemler

Tropikal ev dekorasyonu: Sofistike yeşil ve dingin mavi

8 adımda evde botanik etkisi yaratmanın pratik ve dekoratif yolları

Modern botanik stili evinize uyarlamanın yolları