Doğal ve stil sahibi: Palet yataklar

Doğal ve stil sahibi: Palet yataklar

Son güncelleme:

Basit bir paleti üzerine şilte koyarak yatak olarak kullanabilir, tekerlek taktırarak ona hareket katabilirsiniz. İster ham tahta rengiyle kullanın ister beyaz ya da farklı bir renge boyayın, ister endüstriyel bir görünüm için metal bir platformla bir arada kullanın hem doğal hem çok ekonomik hem de yaratıcı bir çözüm palet yataklar!

Bu yataklar stil sahibi evler için büyük bütçelere ihtiyacınız olmadığının da bir kanıtı! Bir palet kadar standart bir parçanın birkaç rötuşla pek çok farklı stile uyum sağlaması gerçekten çok şaşırtıcı bir durum!

Dekorasyon stiliniz her neyse emin olun palet yataklar hem estetik hem de fonksiyonel olarak ihtiyacınızı karşılayacaktır. Birkaç palet, biraz boya, tekerlek veya mobilya ayağı, bir şilte ve rengarenk yastıklar: İşte hem ucuz hem de yaratıcı bir çözüm!

PALET YATAKLAR HANGİ STİLLERE UYAR?

palet-dekorasyon
palet-dekorasyon

Farklı stillerde palet yataklar:

WABİ SABİ STİLİNDE PALET YATAK

Wabi Sabi: Bir Japon felsefesi olan ve dekorasyonda da benimsenen Wabi Sabi’nin temelinde basitlik, sadelik, doğallık ve her şeyi olduğu gibi kabullenmek var. Wabi Sabi felsefesine göre evimizdeki her obje de mükemmel ve tamamlanmış olmak zorunda değil. Aynı basit bir palet yatak gibi, önemli olan malzemenin doğallığı.

Wabi sabi stili hakkında detaylara “Kusurlu güzellik Wabi-Sabi stili evinizi sadeleştirecek” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

MASKÜLEN ŞIK STİL

Maskülen-şık: Basit bir palet yatağın maskülen ve şık bir dekorasyona adapte edilmesi de zor değil. Koyu ahşap rengi bir paletin üzerine atılan bir şilte beyaz bir yatak başlığı, siyah ve gri ağırlıklı koyu renk şık tekstillerle yatak odasını tamamlanıyor.

İSKANDİNAV STİLLERİ

İskandinav: Doğallıktan yana, gözü yormayan ve fonksiyonel tasarımlarla rahatlığın ön planda olduğu İskandinav stili dekorasyon için palet yataklar ideal bir seçenek. Sıcak, cosy ve davetkar evlerinde zamansız tasarımlara yer ve ren İskandinavlar palet yataklar gibi ham ahşap mobilyaları tercih
ediyor. Paletleri açık gri veya beyaza boyayın yeter!

İskandinav stili hakkında detaylı bilgi “En yalın haliyle İskandinav stili nedir? İşte püf noktalar!” yazımızda…

BOHEM STİL

Bohem: Deneyimsel, eklektik, rahat, renkli ve kolayca şekil değiştirebilen bohem dekorasyon, evlere hareket ve özgürlük katan bir dekorasyon stili. Palet yatağınızı bohem stiline adapte etmek istiyorsanız malzemeyi olduğu gibi bırakın, üzerini rengarenk tekstiller ve patchwork yastıklarla donatın yeter!

Bohem stil hakkında detaylı bilgiye “Floral & Bohem dekorasyon stili nedir? İşte stilin ipuçları” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

ROMANTİK COUNTRY STİLİ

Romantik country: Kır hayatını çağrıştıran, davetkar, sıcak ve samimi bir tarz olan stilde ahşap, tahta ve hasır gibi doğal malzemelerle yapılmış mobilyalar, beyaz rengin hakimiyeti ve floral desenli ev tekstilleri ön planda. Palet yatağınızı ham ahşap olarak tutabilir veya beyaz renk üzerinde renkli tekstiller kullanabilirsiniz.

VİNTAGE ENDÜSTRİYEL STİL

Vintage endüstriyel: Vintage endüstriyel stili maskülen, mekanik ve deneysel bir dekorasyon tarzı. Endüstriyel objelerin domine ettiği bu tarz evler genelde eski binaların dokusu korunarak renove edilmesiyle hayata geçiyor. Palet yatağınıza metal plakalar ve tekerlekler ekleyerek bu görünümü kolayca yakalayabilirsiniz.

Bu da ilginizi çekebilir “Metalik & Vintage dekorasyonun ipuçları

RUSTİK STİL

Rustik: Ana ilham kaynağı doğa olan rustik dekorasyonda doğal ahşap mobilyalar ön planda. Yaşanmışlık hissi veren bu sıcak ve davetkar evlerde yeni veya modern görünümlü hiçbir şeye yer yoktur. Ham ahşap bir yatak başlığıyla doğal renginde kullanılan palet yataklar bu stil için ideal.

Rustik stil hakkında detaylar “Rustik stilin şifreleri – Rustik romantik tarz nedir?” yazımızda.

MİNİMAL STİL

Minimal: İnsanı da daha sade bir düşünce tarzına iten minimalizm, ev dekorasyonunda sıkça tercih edilen stillerden biri. Paletleri üst üste koyup beyaza boyayın ve üzerine bir şilte atın yeter.

Detaylar “Natürel & Minimal dekorasyonun ipuçları” yazımızda…

EKLEKTİK STİL

Eklektik: Yenilikçilik ve yaratıcılığın izlerini taşıyan eklektik stilde bir yatak odanız varsa palet yatağınızı açık ahşap renge boyayarak cilalayabilirsiniz. Yatak örtüsü, yastıklar, odadaki diğer mobilyalar ve duvarlarda farklı desen ve dokular kullanabilirsiniz.

DOĞAL STİLLER

Doğal: Son yılların vazgeçilmez dekorasyon trendlerinden biri doğaya dönüş. Doğadan ilham alan tasarımlar ve sade formlar, ahşabın sıcaklığını ve doğallığını yaşatacak rustik görünümlü mobilyalar, bambu ve koton gibi doğal dokuların kullanıldığı bu stilde palet yataklar başrolde olacak.

Ahşap paletlerle kolay çit yapımına 8 örnek

3 mutfak stili, 5 kilit adım: Endüstriyel, modern, kır evi