Aile banyoları nasıl planlanmalı?

BANYO
BANYO

Evde yaşayan kişi sayısı ve kişisel ihtiyaçlara göre o çok istediğiniz aile banyosunu planlamak bir hayal değil.

NEREDEN BAŞLAMALI? *

İster küçük çocuklu, ister yetişkin nüfusun olduğu bir aile olun, herkesin ihtiyaçlarına cevap verebilecek işlevsellikte bir banyo planlayabilirsiniz. Öncelikle ihtiyaçlarınızı gözen geçirin. Havlular, kozmetikler, hijyen ürünleri tümüyle banyoda ise bol çekmeceli, geniş depolamalı banyo mobilyalarını gözden geçirin. Stilinizi de önemseyin. Çünkü işin sonunda içinize sinmeyen ama fonksiyonel bir banyo da sizi tam anlamıyla mutlu etmeyecektir.

sorunlu-banyolari-nasil-yenilemeli

DAR ALANLAR *

Dar alanlar için zemin alanına oturmayan yani ayaklı olmayan üniteler tercih etmeye gayret edin. Yarım dolaplar, ankastre batarya ve rezervuarlar bu konuda harikalar yaratabilir.

ÇOCUKLU AİLELERDE *

Küçük çocukların güvenliği önemli bir unsur. Bu sebeple sivri hatlı banyo mobilyaları yerine yuvarlak köşeli ürünler tercih edebilirsiniz. Bunun dışında onların kişisel gelişimi ve aynı zamanda konforu için çocukların kendi eşyalarını, onların erişebilecekleri yükseklikte saklamaya özen gösterin. Alçak askılar, farklı yükseklikte duvara monte dolaplar sorununuzu çözecektir.

VİTRİFİYELER *

Minimum incelikte çanak lavabolar en az yer kaplayan lavabo tipleri. Küvet seviyor iseniz ve yeriniz dar ise ondan da vazgeçmeniz gerekebilir. Çünkü banyoda olabildiğince fazla alan kazanmak için hemzemin duşlar ve şeffaf cam kabinler tercih etmekte fayda var.

HAZIRLAYAN: İLKE YILMAZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pipetlerden pano

Pipetlerden pano yapımı videolu tarif: Duvarlarınız süslensin

Yemyeşil evler için bunları bilin