4 soru 4 cevap: Kaygan merdivenler için yapılabilecekler, klozet sallanmasına çözüm

Son güncelleme:

Evinizde tadilatı kendiniz yapabilir misiniz, yoksa bir uzmandan yardım mı almalısınız? Size yardımcı olacak soruların cevaplarını ustalar verdi.

KAYGAN MERDİVENLER İÇİN NE YAPILABİLİR?

KAYGAN MERDİVENLER İÇİN NE YAPILABİLİR?

Kaygan merdivenler için ne yapabilirim? Evdeki kazaların pek çoğu kaygan zeminlerden kaynaklanıyor. Eğer merdivenleriniz çok fazla basamaktan oluşmuyorsa üzerlerine şeritler halinde izolasyon bandı yapıştırabilirsiniz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Merdiven tasarımları ile dekorasyonu renklendirin: 12 farklı örnek

KLOZET SALLANMASI ÇÖZÜMÜ

KLOZET SALLANMASI ÇÖZÜMÜ

Klozetim biri üzerine oturduğunda sallanıyor. Ne yapmam lazım? Muhtemelen klozetinizi zemine sabitleyen vidalar gevşemiştir. Sıkıştırmak için vidaların üzerinde olan plastik kafaları çıkartın sonra da her vidayı ingiliz anahtarı ile sıkıştırın. Ancak bu işlemi yaparken çok fazla güç uygulamayın. Çünkü seramiğin esneme payı çok az olduğu için klozeti çatlatabilirsiniz. Eğer bu işlem işe yaramazsa muhtemelen zemininiz düz değil demektir. Bunun için de klozet ile zeminin arasına plastik takazlor koymanızı tavsiye ederiz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Klozet ve lavabolardaki sararmalar nasıl yok edilir?

AVİZE NASIL DEĞİŞTİRİLİR?

AVİZE NASIL DEĞİŞTİRİLİR?

Avizeyi nasıl değiştiririm? Bu evde çok kolay yapabileceğiniz bir iş. Öncelikle şalterleri indirin. Eski avizeyi bir tornavida yardımıyla gevşetin. Kabloları sökmeden önce kontrol kalemi ile bir kez daha elektrik olup olmadığını kontrol edin. Sonrada kabloları birbirinden koparın. Yeni avizenin kablolarını yuvadaki aynı renkteki kablolara bağlayın. İzolasyon bandı ile üzerini dolayın. Aydınlatmanın vidalarını tavana sabitleyin. Şalteri açın.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Avizelerde ölçü, yükseklik ve dikkat edilmesi gereken noktalar

DIŞ KAPI NASIL DEĞİŞTİRİLİR?

4 soru 4 cevap

Dış kapımı değiştirmek istiyorum. Nasıl değiştirebilirim? Bu iş için mutlaka bir uzmana danışmanız gerekiyor. Çünkü çıkan kapının çerçevesi muhtemelen yeni kapınızla eşleşmeyecektir. Ayrıca yeni kapınızı söktüğünüz yerde bir takım sıva işlemlerine gerek olabilir.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Kapı sorunları ve çözümlerine dair her şey!

Parke tamiri nasıl yapılır?