Merdiven tasarımları ile dekorasyonu renklendirin: 12 farklı örnek

Son güncelleme:

Merdiven tasarımları mı arıyorsunuz? İç mekan merdiven tasarımlarını bir araya getirdik.

Bugün mekanda iniş ve çıkışları sağlamanın dışında yaratıcı çözümlerle ve merdiven altı fikirlerinin de geliştirilmesiyle farklı işlevlere bürünen merdivenler tasarım dünyasına ayak uydurmaya başladı.

GEÇMİŞLE BUGÜNÜN HARMANI

GEÇMİŞLE BUGÜNÜN HARMANI

Modernist ve klasiği harmanlayan neo klasik merdivenler, net çizgilere sahip tırabzanlarla tamamlanmış. Merdivenin başladığı duvarın boş kısmını birbirinden farklı form ve tarzlarda aynalarla süslemek iyi fikir.

YARATICI MERDİVEN TASARIMI: KAÇ BASAMAK?

YARATICI MERDİVEN TASARIMI: KAÇ BASAMAK?

Yaratıcı fikirlerden biri de basamakların üzerine rakamları yazmak. Hem geleneksel görünümü farklılaştırabilir hem de kaç basamak çıktığınızı saymak zorunda kalmazsınız.

RENKLİ MERDİVEN TASARIMI

RENKLİ MERDİVEN TASARIMI

Beyazın hakimiyet sürdüğü bir evde tercih edilen modern stildeki yalın merdivenin basamaklarının arasına farklı renklerde karolar döşeyerek yaşam alanınıza hareket katabilirsiniz.

ÇİNİ İLE İÇ MEKAN MERDİVEN TASARIMI

ÇİNİ İLE İÇ MEKAN MERDİVEN TASARIMI

Kim ne derse desin, dünden bugüne fikrimiz aynı: Zemine en çok çiniler yakışıyor. Vintage tarzdaki ferforje merdivenlerinizin basamak aralarını birbirinden farklı çinilerle zenginleştirmeyi denediniz mi?

DAİRESEL FORMLAR

DAİRESEL FORMLAR

Yaşadığınız mekanda üst ve alt katı birbirine bağlamak istiyorsunuz ancak merdiven için yeterli yere sahip değilseniz dairesel merdiven sistemleri size göre. Merdiven burada daire formu kadar yer kaplıyor.

LOFT STİL MERDİVENLER

LOFT STİL MERDİVENLER

Ahşap basamaklara sahip demir tırabzanlardan oluşan merdivenler loft evlerin demirbaşlarından… Merdiven altını nasıl değerlendireceğiniz ise size kalmış. İster depolama ünitesi yapın, isterseniz oturma köşesi…

İLGİNÇ MERDİVEN TASARIMI

İLGİNÇ MERDİVEN TASARIMI

Merdivenin her basamağa paralel yerleştireceğiniz raf sistemleri hem size ekstra depolama alanı yaratacak hem de farklı formda bir merdivene sahip olmanızı sağlayacak.

KLASİK MERDİVEN TASARIMI

KLASİK MERDİVEN TASARIMI

Sık tercih edilen merdiven tasarımları modellerinden biri de klasik. Geleneksel stile sahip geniş bir yaşam alanınız varsa, bu alanı olduğundan daha ihtişamlı hale getirmenin yollarından biri de evin karakterini konuşan gösterişli bir merdiven tasarlatmak.

DAR ALANLAR İÇİN MERDİVEN TASARIMI

DAR ALANLAR İÇİN MERDİVEN TASARIMI

Ne alt ne de üst katta merdivene ayıracak yeriniz yoksa, kendiliğinden uzayıp merdivene dönüşen sistemleri de deneyebilirsiniz. Görünümü sizi korkutmasın, klasik merdivenler kadar güvenli ve sağlam.

AHŞAP MERDİVEN TASARIMLARI

AHŞAP MERDİVEN TASARIMLARI

Tamamen ahşap kullanılarak yaratılan bu merdiven sistemi, aynı zamanda alt kısımlarında dolaplar bulunan camdan bir portmantoyla bir bütün olarak tasarlanmış.

BLOK RENKLERE TESLİM MERDİVENLER

BLOK RENKLERE TESLİM MERDİVENLER

Minimalist ve yalın bir yaşam alanında tasarlanan merdivenler de bir o kadar sade ve abartısız olmalı. Ancak basamakları birbirinden farklı renklere boyayarak mekanda enerjik bir atmosfer de yaratabilirsiniz.

GÖRÜNMEZ MERDİVENLER

GÖRÜNMEZ MERDİVENLER

Merdivenlerin görünürlüğünü ortadan kaldırabilmek mümkün. Tırabzanlardan vazgeçerseniz, merdiveniniz sadece basamaktan ibaret görünür.

Dubleks evlerinize şıklık katacak 5 farklı merdiven modeli

Merdiven altına ne yapılabilir? Ev terapisti yanıtladı