2021’de artık demode olacak dekorasyon trendleri

Son güncelleme:

2021‘de dekorasyon trendlerinin neler olacağını önceki yazılarımızda anlatmıştık. 2020’de çoğumuz yılın büyük bir kısmını evde geçirirken, çabalarımızın çoğunu eşyaları dezenfekte etmek ve boş köşeleri derme çatma çalışma alanlarına dönüştürmek için harcadık.

Peki hangi dekorasyon trendleri kalacak ve hangileri geçmişte kalacak? Elbette, evinizin stili yalnızca size bağlıdır. Ancak birkaç tasarımcı 2021’de demode olacak dekorasyon trendleri ile ilgili fikirlerini paylaştı. İşte elveda öpücüğü vermeye hazır olan dekorasyon trendleri ve onların yerini alabilecek birkaç hoşgeldin alternatifi.

AÇIK PLAN EV DEKORASYONLARI

Açık bir kat planının ferahlığını kim sevmez ? Bu geniş yerleşim düzeni bir zamanlar çok popüler olsa da, yeni yılda duvarlı ve duvarsız daha fazla bölme görmeyi bekleyebilirsiniz. 

Mary Catherine Murray ve Amanda Khouri, “Geçtiğimiz yıl iş, oyun ve rahatlama için evlerimizle sınırlı kaldık ve insanlar bir evin fiziksel olarak bölünmeden bu kadar çok farklı rolü oynamasının zor olduğunu öğrendiler” diyor. Murray Khouri Interior Design’ın ortak sahipleri “Çalışma alanınız aynı zamanda dinlenme alanınız ve mutfak alanınızsa, bir moddan diğerine geçmekte zorlanabilirsiniz.” diyor.

SADE EV DEKORASYONLARI

Sade ev dekorasyonları 2021’de demode hale geliyor. Onun yerini daha kişiselleştirilmiş, benzersiz alanlar alacak. Tasarımcı Robert McKinley , “2020’nin sadeliği, bir tür mekansızlığa yol açtı. Bu, daha büyük, küresel bir değişimin simgesi, ancak her zamankinden daha bölgesel ve mekana dayalı bir tasarım görmeyi umuyorum.. 2021 dekorasyon trendleri, daha düşünülerek tasarlanmış, türünün tek örneği nesnelere odaklanıyor. “

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Beyaz odamı nasıl renklendiririm? İşte 8 pratik çözüm

AYNALI MOBİLYALAR

Bir zamanlar aynalar duvarına asacağın bir armatürdü. Şimdi bu yansıtıcı yüzey her yerde: sehpalar, sandalyeler, biblolar ve daha fazlası… Ancak tasarımcı Joy Williams, göz alıcı aynalı mobilyaların çok yakında geçmişte kalacağını düşünüyor.

“Müşterilerin geçen yıl evlerinde daha fazla zaman geçirdikleri için daha rahat ve dayanıklı daha yaşanabilir alanlar istediklerini düşünüyorum” diye açıklıyor. Williams, Art Deco tarzının yeniden dirilişinin daha doğal bir rotada ilerlediğini görüyor. Daha büyük mobilyalar, yansıtıcı veya buzlu camların aksine, rattan ve hasır gibi malzemeler trend olacak.

KULLANILMAYAN ODALAR

Yemek odası ya da misafir odası gibi sık kullanılmayan odalar, 2021’de tozlu sayfalar arasına gömülecek. Bugünlerde eviniz, iyi bir gece uykusu aldığınız yerden çok daha fazlası. Aynı zamanda bir spor salonu, çalışma alanı ve ötesinde. 

Evler artan ihtiyaçlara hizmet etmek için fazla kullanıldıkça, çoğu tasarımcıya göre, yalnızca tek bir amacı olan odalar – özellikle misafir odaları ve yemek odaları gibi – gereksizleşiyor.

Tasarımcı Amanda Lantz , “İnsanların evin her odasını kullanabilmeleri, oturabilmeleri ve dinlenebilmeleri gerekiyor, özellikle de sınırlı seyahat ve evde kalma ile öngörülebilir bir gelecek için” diyor. “Yılda yalnızca bir kez oturduğunuz alanların veya sandalyelerin günleri geride kaldı; evimizin her santimini kullanmamız gerekiyor! “

SİYAH BEYAZ DEKORASYON

Tamam, bu muhtemelen tartışmalı bir konu olacak çünkü klasik siyah-beyaz renk şemasında hata yapma ihtimaliniz düşüktür. Tüm bunlar bir yana, tasarımcılar bu dinamik ikilinin 2021’de, en azından tamamen siyah-beyaz alanlar söz konusu olduğunda popülaritesinin biraz azaldığını görüyorlar.

Tasarımcı Isabel Ladd , “Evde yaşayan ve çalışan insanlar bilinçaltında renklerin bir mekana nasıl mutluluk, güven ve sakinlik getirdiğini anlamaya başlıyor. Artı, kim Zoom aramasında başka bir beyaz arka plan görmek ister?”

Bunun ne anlama geldiğini biliyorsunuz: Devam edin ve odalarınızda gökkuşağının tadına bakın. Alanlarınızda birkaç ton daha kucaklamak sizi her gün biraz daha gülümsetebilir.

Pantone’un 2021 yılı renkleri sarı ve griyi evinizde kullanmanın 8 kolay yolu