Pantone’un 2021 yılı renkleri sarı ve griyi evinizde kullanmanın 8 kolay yolu

Son güncelleme:

2021 Pantone yılın renklerinin açıklanması, şimdiden evlerimizde başlatacağımız yenilemeyi hayal etmemizi sağladı. Bu yılki renklerin “Illuminating Güneş Sarısı” adlı aydınlatıcı, parlak ve canlı bir sarı ve “Ultimately Grey” adlı soğuk bir nötr olduğu duyuruldu. Peki bu tonları günlük hayatımızda nasıl kullanabiliriz?

MUTFAKTA PANTONE 2021 RENKLERİNİ NASIL KULLANIRIZ?

Heide Hendricks

Cesur, sarı bir mutfağa olan sevgimizi herkes bilir. Ancak bu kadar büyük bir adım atmaya hazır değilseniz, yine de mevcut alanınıza küçük bir güneş ışığı ekleyebilirsiniz.

Çaydanlık ve tost makinesi gibi küçük aletleri, bulaşık havluları ve önlükleri gibi tekstiller veya sandalye ve tabureler gibi mobilyaları düşünün. Gri bir alanla çerçevelenen sarı, alana hayat verir ve eğlenceli bir şekilde parlar.

KÖŞEDE, MASA ÜZERİNDE 2021 RENKLERİ ETKİSİ

Benjamin Moore

Hiçbir şey, bir odayı taze çiçekler kadar aydınlatamaz. Rustik bir kır çiçeği demetini seviyorsanız, parlak sarı laleler veya nergislerden oluşan bir buket veya dekoratif bir limon kabı etkileyici bir görünüm oluşturabilir.

Bu sarı ve gri köşe, sabah latte içtiğimizi hayal edebileceğimiz en neşeli yerlerden biri olabilir, ancak o parçalayıcı vurgu duvarı orada olmasa bile, ayçiçekleriyle dolu sarı vazo size göz kırpar.

OTURMA ODASINDA 2021 RENKLERİ

Style by Emily Henderson

Hayatınıza yeni bir renk katmanın en iyi yollarından biri, onu farklı parçalarla birleştirmektir. Nötr bir alanda çalışıyorsanız, canlı kırlentler veya renkli sanat eserleri gibi yeni şeyleri değiştirmek kolaydır. Bu sarı minderlerin ve battaniyenin gri kanepede görünüşünü seviyoruz.

YATAK ODASINDA 2021 RENKLERİ

jhinteriordesign

Elbette, gri bir başlık için sarı yatak takımı önerebiliriz. Bu, mutlu rengi yatak odanıza dahil etmenin harika bir yolu. Ama gri duvarın önündeki bu sarı vurgulu sandalye çok daha ince görünüyor.

BANYO DEKORASYONUNDA 2021 RENKLERİ

Bang On Style Blog

Küçük bir banyo, renklerle oynamak için mükemmel bir yerdir çünkü çoğu banyo, tasarımı gereği nötrdür. Gri vurgular kullanarak banyoyu biraz hareketlendirebilirsiniz. Duvar kağıdı da bir seçenek olarak düşünülebilir. Gri ile hareketlendirin ve havlu, mum gibi sarı desenli dokular ve parlaklıklar ekleyin.

ÇOCUK ODASINDA 2021 RENKLERİ

Sarı rengi, kreşler için uzun süredir favori renklerden biri. Ancak gri ve sarıyı birleştirmek tüm dekorasyonu yükseltiyor. Sarı tonları, gri alanı hemen ısıtıyor.

SARI HALI KULLANIMI

Chairish

Halı, nötr bir alanı canlandırmanın başka bir harika yoludur. Gri ve sarı kombinasyonundan oluşan bu trend güzelliği halılara da katmaya hazırız. Bonus renk patlaması: makyaj masasındaki sarı güller.

DUVARLARDA 2021 RENKLERİ

grillodesigns

Bütün bir odayı sarıya boyamak korkutucu geliyor, peki peki ya tek bir vurgu duvarı boyamak? Ya da sadece duvarın bir parçası olarak sarı renk kullanmak?

Ne olursa olsun, kesin olan bir şey var. Yılbaşı sona erdiğinde ve yılbaşı ağaçları toplandıktan sonra, Ocak ve Şubat aylarının uzun, gri günlerini atlatmak için sarı rengi kullanmaya hazırız. Ve güneşin içeri girmesine izin vermemizi teşvik ettiği için hepimiz Pantone’a teşekkür edebiliriz.

2021 renk trendleri neler olacak? İşte 2021 duvar renkleri