Uzmanlara göre 2021’in en sıcak dekorasyon trendleri bunlar olacak

Son güncelleme:

2021 dekorasyon trendleri neler olacak? 2020’de hepimiz evde çok daha fazla zaman geçirdik. Yeni yıla girerken, evdeki bu yaşam şeklimize bir süre daha devam edeceğiz gibi görünüyor. Bu durum, yaşam alanınızı yeniden planlamak için zamanımızın olduğu anlamına geliyor. 

Ev dekorasyonu trendleri her zaman değişiyor olsa da, COVID-19 küresel salgını bizi iki ana temaya odakladı: işlevsel bir alan oluşturmak ve çalkantılı bir dış dünyaya rağmen sakin ve neşeli bir his yaratmak. Salgının yaşam tarzımızı nasıl şekillendireceği ve 2021’de hangi dekorasyon trendlerini görmeyi bekleyebileceğimiz konusunda beş uzman değerlendirmelerde bulundu.

DEKORASYONDA KLASİK MAVİ

2021 dekorasyon trendleri
Fotoğraf: S. Brenner Photography, Oksana Kreiman

Klasik mavi , 2020’nin yılın Pantone rengi seçilmişti ve iç mimar Vikki Long , mavilerin yeni yılda da sıkça karşımıza çıkabileceğini söylüyor. Özellikle çok sayıda lacivert ve kadife maviler görmeyi bekleyebiliriz. Long, “Yine de maviler konusunda dikkatli olmalısın, çünkü bazıları seni depresif hissettirebilir” diyor.

Bir miktar denge için sarı veya altın tonları gibi parlak renk sıçramalarını kullanmayı öneriyor Long.

Duvarlarınızı mavi gibi yatıştırıcı bir renge boyadığınızda, odanız anında rahatlayabileceğiniz bir yere dönüşür. Long’un dediği gibi, “Zamanınızın çoğunu evde geçirdiğiniz için, sadece nefes alabileceğiniz bir yere sahip olmak istiyorsunuz.”