Yeni shabby stili nedir? Evinize uyarlamanın yolları

Yaşam alanlarına vintage atmosfer katmanın bir de “Shabby” yolunu deneyin. Nostaljik floraller, Fransız provansına özgü parçalar, sanatsal diyebileceğimiz detaylar ve tebeşirimsi yüzeylerle iç mekanları hafifletin.

YENİ SHABBY STİLİ NEDiR? *

Dinlendiren beyazlar, cezbeden dokular, tiril tiril tül ve doğal ketenlerle Shabby stili mevsimin de en gözde stillerinden. Bu stili biraz daha yeni diye adlandırmamızın sebebi ise son zamanlarda ona eklenen püsküller, biraz daha göçebe stilini anımsatan aksesuar ve objeler, kilim dokuları, bohem tekstiller. Diğer stillerin de harmanlandığı bu yeni yorumda bohem bir ruhtan modern çizgiye pek çok farklı detayı bir arada görüyoruz.

EVİNİZE NASIL UYARLARSINIZ? *

Beyaz ve tonları: Renk kartelasında minimallik, detaylarda ise maksimalist bir bakış açısı hakim. Olabildiğince çok çeşitli aksesuarları aynı tonlarda tercih edin. Krem, bej, beyaz, kemik gibi beyazın tüm tonlarını bu stile dahil edebilirsiniz. Ayrıca sadece kumaşlarda değil, ahşap dokularda da beyaz yüzeyleri tercih edebilirsiniz.

Dokular: Aynı renk kartelası kullanıldığından görünümün tek düze olmasını engellemek için bol miktarda dokulu yüzeylere yer verin. Örneğin kroşe, dantel, keten gibi dokulu beyaz tekstiller tercih edebilirsiniz.

Yüzeyler: Zemin ve duvarlarda bej ya da gri tonlarını tercih edebilirsiniz. Örneğin gri parke zemin kaplamaları gibi. Bu tarz yüzeyler diğer aksesuar, tekstil ve mobilyalarla da uyum içinde olacağından görünümü tamamlayacak, kesintisiz olmasını sağlayacaktır.

SHABBY STİLİ EV DEKORASYONU ÖRNEKLERİ *

Shabby-chic detayları buluşturan ev

One Comment

Cevap Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kahve-lekesi-nasıl-çıkar

Kahve lekesi nasıl çıkar? Doğal ve kolay yöntemler

mutfak dekorasyonu

Mutfak dekorasyonu için pratik fikirler