Modern shabby chic stili nedir? Stilin 7 püf noktası

Son güncelleme:

Aydınlık beyazların dingin pasteller ve antik yüzeyler ile buluştuğu shabby stilini bu kez kuzeyli bir yorumla modernize ediyoruz.

Shabby stilini tanımlayan, akla gelen ilk üç kelime; dingin, romantik ve huzurlu… Stilin bu rahatlatıcı etkisi kimilerine kullanılan vintage oymalar ve bolca çiçek ile fazla eski yüzlü gelebilir. Oysa şimdilerde İskandinav etkisi ile yeniden yorumlanan Shabby stili artık daha sade ve herkesin beğenerek evlerine uygulayabileceği bir şekle bürünüyor.

Shabby chic modern

MODERN SHABBY CHIC STİLİNİ ANLATAN 7 KİLİT DETAY

  1. Shabby tarzı kılıflı kanepe, modern formlu masif ahşap bir sehpa, konforu artıran kadife ya da keten yastıklar ve rattan koltuklar… Kuzeyli shabby stili salonun dört ana elemanı.
  2. Rengarenk çiçekler klasik shabby stilinin başrol oyuncuları olsa da bu defa beyaz ya da pembe gibi tek bir renkten ve cinsten seçin ve çok modern bir vazoda sergileyin.
  3. Bu zarif ve aydınlık stili, belli bir kalıp içinde sokmayarak yerine ferforje, eskitme ahşap ve lake gibi farklı yüzey ve materyalleri birlikte kullanarak hacim kazandırın.
  4. Tercihlerinizde özgür olun. Mesela eski vintage avizeyi modern bir sehpa veya masanın üstüne asın. Endüstriyel stilde tekerlekli sehpayı beyaza boyayıp eskiterek kullanın.
  5. Bol doğal ışık alan bir eviniz varsa şanslısınız. Çünkü shabby stili fonda beyaz kullandığı için mekanlar küçük bile olsa ışıkla buluşarak ferah bir his uyandırır. Bu yüzden pencerelere mümkünse sadece dökümlü tüller ya da ince ketenler asın.
  6. Özünde romantik olan shabby hayal gücünü ve yaratıcılığı da destekler. Farklı ebatta çerçeveleri, sanat eserlerini birleştirerek size özgü bir kolaj tasarlayın. Bunu heykelsi parçalar ile destekleyerek atmosfere boyut kazandırın.
  7. Yatak odasında dikmeli bir yatak stilin önemli bir detayı. Ama buna imkan yoksa hazır tüllerden bir cibinlik tasarlayarak bunu gül formlu kancalar ile yatağınızın üstünde sarkıtın.

MODERN SHABBY CHIC DEKORASYON STİLİ ÖRNEKLERİ

Shabby chic modern
MODERN SHABBY CHIC
Pinterest

Yeni shabby stili nedir? Evinize uyarlamanın yolları

Shabby Chic nedir? Shabby Chic stilinde dikkat edilmesi gerekenler