Yeni natüralist akımın stil şifreleri nelerdir? 5 maddede adımlar

yeni naturalist akım stil
yeni naturalist akım stil

Doğal dokular, modern çizgiler, el işi yorumlar… Dekorasyondaki yeni natüralist akım iç mekanlara sade ama sofistike bir görünüm katmayı başarıyor.

Pek çoğumuzun aşina olduğu üzere aslında sade bir mekan dekore etmek göründüğünden çok daha zor olabiliyor. Bu sebeple doğal dokuları ve nötr tonları bir arada kullanmanın bazı yapı taşları var. Benzer tonları bir arada kullanarak kendini tekrar eden, sıkıcı bir yaşam alanı yaratmamak için birkaç ipucuna dikkat etmeniz yeterli.

SADE DEKORASYONUN STİL ŞİFRELERİ *

  • Natürel tonları bir arada kullanmanın en etkili silahlarından biri temanıza mutlaka doku ve desen eklemenizdir. Böylelikle konseptinizi zenginleştirebilirsiniz.
  • Dengeli bir görünüm için hep aynı tonları kullanmaktansa farklı ton geçişlerine yer açın.
  • Biraz kontrastlık ekleyebilirsiniz. Ama kontrast eklemenin kuralı bu tarz bir temada parlak kırmızılar ya da mor gibi vurgulayıcı tonlar değil. Dumanlı gri, dumanlı mavi, açık griler, amber, hardal ve yanık turuncu gibi tonlar olabilir.
  • Biraz çarpıcılık katmak için sanki bir tuvale fırçanın ucuyla dokunuyormuş gibi sarılar, şeftali pembeleri, mint yeşili ekleyebilirsiniz.
  • Natürellerin hakim olduğu bir yaşam alanında karışık ve düzensiz bir görünüm olmaması da çok önemli. Bu sebeple hasır ve rattan sepetler hem ortalığı düzenli tutmanızı sağlar, hem de biraz doku katmanıza yardımcı olur.

En sevilen stil Modern Country ve stilin şifreleri

Ne Düşünüyorsun?

Yorum lar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Tokat Niksar’da yaylada doğal hayat

Kirli, küçük çamaşır sırları