En sevilen stil Modern Country ve stilin şifreleri

Son güncelleme:

Vintage hikayelerden beslenen, eski doku ve formlardan ilham alan country stili günümüze uyarlanan farklı yorumlarıyla hala en sevilen stil olma konusunda iddiasını sürdürüyor ve yaşam alanlarında samimiyet ve davetkarlığın dozunu her daim yüksek tutmayı başarıyor.

NASIL DEKORE ETMELİ?

  • Bitkiler: Kır çiçekleri, kurutulmuş dallar sık sık dekorasyonun bir parçası olabilir, bu detaylar country yaşamın doğal dokusuna gönderme yapar.
  • Aksesuarlar: El yapımı seramikler ya da eskitilmiş görünüme sahip aksesuarları masa, yan sehpa ve açık raf sistemlerinde sergileyerek etkiyi pekiştirebilirsiniz.
  • Tonlar: Country stilinde tonları olabildiğince birbirine yakın kullanmaya gayret edin. Kontrast renkler bu stilde hiç yok gibidir. Nötr ve pastel tonları tercih edin.
  • Mobilyalar: Mobilyaları kullanırken renklerinin birbirine yakın olmasına dikkat edin. Örneğin çam rengi bir masa kullanıyorsanız ona yakın meşe gibi ağaçlar ya da hasır mobilyalar; eğer beyaz patineli mobilyalar tercih ediyorsanız ona en yakın huş ağacını tercih edebilirsiniz.

RUSTİK COUNTRY

Tüm zamanların popüler eğilimlerinden olan country stili rustik stil ile de uyumlu bir birliktelik yaratıyor.

modern stil dekorasyon
VilleroyBoch.

HIZLI DÖNÜŞÜM

Bir köşede hızlı bir değişim için küçük ebatta ham ahşap bir mobilya ve fonda tuğla efektli seramik ya da duvar kağıdı kullanmanız yeterli.

IPC Media.

NATÜREL KARTELA

Doğal yüzeylerde bej, krem, toprak ve pudra tonlarını bir arada kullanmayı deneyebilirsiniz.

Karaca Home.

KLASİK COUNTRY STİL

Klasik country stili için uçuk pembe, kum beji, krema ve mint yeşili tonlarını tercih edebilirsiniz. Çiçek desenleri ve yapay/canlı çiçekler olmazsa olmazlardan ancak çok kalabalık olmamasına dikkat edin. 

sandbergwallpaper.com

KIR ÇİÇEKLERİ VE YENİLEBİLİR BİTKİLER

Kır çiçekleri, yenilebilir bitkiler mutfakta görsel olarak stili tamamlar. 

Skurar saksı, Ikea.

Küçüklü büyüklü fikirlerle sıra dışı mutfaklar

Stil kardeşliği: Modern Country + Boho

Modern rustik mutfaklar ve öne çıkan özellikleri