Uzak ülkelerin sıcak stillerinden ilham alan yepyeni bir stil: Kültürel Füzyon

Son güncelleme:

Kültürel Füzyon stilini duymuş muydunuz? Farklı coğrafyalara ait yerel doku ve desenlerin dengeli birlikteliğini anlatan bu akım, zamansız ve sofistike mekanlar yaratmanın da altın kodlarından biri.

Sonbaharın yakıcı ve sıcak tonlarını kucaklayan bu stil dünyanın farklı coğrafyalarından izler taşıyor. Geleneksel Aztek motiflerinden Marakeş bezemelerine kadar pek çok farklı dekoratif ögenin uyum içinde birlikteliğine şahitlik edebilirsiniz.

HANGİ MALZEMELERE YER VERMELİ?

Masif ahşap, rattan, elde yapılmış su sümbülü, jüt aksesuar ve tekstiller bu temanın olmazsa olmaz malzemeleri arasında. Kullanacağınız mobilyalarda fazla detay olmamasına dikkat edin. Böylelikle aksesuarlardaki el işçiliği ve sanatsal detayları ön plana çıkarabilirsiniz. Ayrıca kullandığınız bu malzemelerde dokuların olması ve dahası dokuların da bir arada kullanılması en önemli anahtarlardan biri.

HANGİ RENKLERİ TERCİH ETMELİ?

Sıcak ve natürel bir renk paleti ile işe başlayabilirsiniz. Bej, haki, krem tonları iyi bir fon oluşturur. Derinlik katmak içinse toprak tonları ve kiremit rengi ekleyebilir, bu tonları da taş grileri ile dengeleyebilirsiniz.

DETAYLAR ÖNEMLİ

Mobilyalarda sadece çizgileri tercih edip aksesuarlarda bonkör davranabilirsiniz. El yapımı seramikler, duvar panoları, el örmesi hasır sepetler ve zanaatkar yorumları taşıyan süsler ideal seçenekler arasında yer alıyor.

Zen stili nedir? İşte evinize uyarlamanın yolları

Şans bambusu bakımı nasıl yapılır? 8 başlıkta püf noktalar