Sorunsuz çalışan, pırıl pırıl bir duş için yapılması gerekenler

Sorunsuz çalışan ve pırıl pırıl bir duş için neler yapmanız gerektiğiniz biliyor musunuz?

BAZI KAPLAMALAR DİĞERLERİNDEN DAHA İYİDİR

Krom veya saten nikel kaplama bir duş başlığı parlaklık için çok az bakım gerektirir. Bu iki madde ile kaplı duş başlıkları lekelere karşı daha dayanıklıdır ve daha kolay temizlenir.

DAMLATMASINA İZİN VERMEYİN

Boru ya da duş başlığınızda su sızıntısı var mı? Suçlu muhtemelen açma-kapama kolunun arkasındaki yıpranmış ya  da gevşek kartuşdur. Suyu kesin, kolu sökün ve kartuşusıkıştırın. Eğer bu işe yaramazsa kartuşunuz yıpranmış demektir, bir nalbur ya da yapı marketten yenisini alarak eskisiyle değiştirin.

GİDERİ TEMİZ TUTUN

Giderin tıkanmasının en önemli sebeplerinden biri saçlar. Bu konuda lavabo temizleyici size yardımcı olabilir, ancak  sık kullanırsanız borulara zarar verebilir. İsterseniz “snake” gider açma aparatını kullanabilirsiniz. Ürünü giderin içine soktuğunuzda tıkanmaya yol açan her şeyi üzerine toplayacaktır. Snake’e internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

TEMİZLERKEN DİKKAT

duş

Kirleri temizlemek için kullandığınız aşındırıcı temizlik maddeleri duş zemininizde çatlaklar oluşturabilir. Bunun yerine bebe şampuanını su ile karıştırıp yumuşak bir fırça ile zemini fırçalayarak temizleyebilirsiniz.

DUŞTAN SU AZ GELİYORSA NE YAPMALI?

Eğer duştan az su geliyorsa “düşük su basıncındandır” demeden önce duş başlığınızı kontrol edin. Duş başlığının içinde biriken kireç delikleri tıkamış olabilir. Kireçleri temizleyerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Kauçuk uçlu jetleri bulunan  duş başlıklarını da tercih edebilirsiniz.

Duşa okaliptus neden asmalıyız? Faydaları nelerdir?

Küvetinizi temizlemenin en iyi yollarından biri: Sıvı bulaşık deterjanı