Salonlara sihirli bir yılbaşı ruhu kazandıran yaratıcı dekorasyon fikirleri

Ana yaşam alanına sihirli birkaç dokunuş ile yılbaşı ruhu kazandırmak için pencereden yastığa, tekstilden süslemelere her köşeye kolay uygulanabilir şık fikirlerimiz var.

SAHNE RENKLERİN…

Sadece yılbaşı zamanı kullanılacak yeni yastıklar, koltuk şalları ve sofra tekstillerine yatırım yapmak yerine yılbaşı ve sonrasında da kullanabileceğiniz kırmızı ve mavi kombinasyonu ya da kırmızı, yeşil ve altın sarısı gibi bir renk skalasına yönelin. Daha sonra sehpaları, pencere önlerini ve uygun köşeleri minik ağaçlar, hediye paketleri ve yılbaşı çelenkleri ile süsleyerek yeni yıl kurgunuzu tamamlayın.

İçini boşalttığınız çerçeveleri duvara asın ve içlerini süslerle doldurun.

BİR ÇELENK YETER

Fotoğraf: homesense.com

Kapı çelenkleri ile bu kez duvarları süsleyin! Duvara ahşap askılık sabitleyin. Üstünü ışık zinciri ve ağaç dalları ile süsleyip, her birini farklı uzunlukta iplere bağladığınız irili ufaklı çelenkleri kancalardan asarak salonda yılbaşı temalı odak noktaları oluşturun.

SÜRPRİZİ KİM SEVMEZ?

Fotoğraf: homesense.com

Yılbaşı ruhunu en iyi yansıtanlardan biri hediye çorapları… Özellikle çocukların çok sevdiği bu aksesuarın içlerini şekerlemeler, çikolatalar, tokalar, minik oyuncaklar ile doldurup mutfak raflarına asın ve tam yeni yıla girdiğinizde sürpriz yapıp diledikleri çorabı onlara hediye edin.

Kurdele, ip vey a çam ağacı dallarına iliştirilmiş nostaljik yeni yıl kartlarını pencere ve kapı kenarlarından sarkıtın.

johnlewis.com