Plüton’un hediyesi retro evler: 2023’e kadar etkisi sürecek

Son güncelleme:

Retro ve vintage stillerinin, daha çok da retronun hayatımızda neden 2008 yılından beri yükselen değer olduğunu biliyor musunuz? Peki ya bunun kaç bahar daha hayatımızda olacağını…

HANGİ GEZEGEN, RETRO ÜRÜNLER MODA OLSUN KOMUTUNU VERİYOR?

2008’in Şubat’ında Plüton Oğlak burcuna girdi. Bu yavaş bir giriş oldu ve yıl boyunca bir ileri bir geri adeta toplumu yeni kolektif bilince ve kendi dayatma gücüne alıştırdı.

2007 yılında onun ayak seslerini işitmiş varlığını hissetmiştik. 2008 öncesinde gösterişli, şık ve zarif evlere ve en yeni, en iyi ürünlere sahip olma tutkusu ön plandayken, 2008’den beri bir kilimle, bir çiçek veya tabloyla bile şıklık yaratabileceğimizi, evimizde kendi tarzımızı oluşturabileceğimizi ve bunun her şeyden daha değerli olduğunu, fark ettik.

Zengin görünmek kaygısından ziyade ekonomik olana yöneldik, tüketim çılgınlığının iyiden iyiye bilincine vardık. Dönem dizileri ile hayatımıza giren karakterler, eski müziklerin yeniden cover yapılması gibi etkiler geçmişi, eskiyi seven Oğlak burcundaki Plüton’un hediyesiydi.

2023’E KADAR ETKİSİ DEVAM EDECEK

Biz astrologların “Plüton kitleleri yönetir” derken anlattığımız şey tam bu aslında. O yılın moda renklerinin belirlenmesinde elbette Jüpiterden başlayıp Satürn, Uranüs, Neptün ve Plüton’un farklı katkıları var. Fakat yıllar sürecek gezegen hareketleri uzun soluklu modayı, değerleri hayatımıza getirir. Yani evinizde yıllar süren esintilerin nedeni Plüton diyebiliriz. Plüton’un 2008’de başlayan Oğlak burcuna geçişi 2023’te son bulacak. Yani azalarak retronun etkisinde olacağız.

Dunelm.

RETRODAN UZAY ŞIKLIĞINA GEÇİŞ

Gerçek şu ki bu sürecin tam ortasından itibaren yani 2016-2023 arasında git gide Oğlak burcunun değerlerini benimsemekten uzaklaşarak, Kova burcunun değerlerine yakınlaşıyoruz. Bu, retronun krallığının sona ermesi anlamına gelmiyor.

2022’de hala retro eşyalar önemli bir yer tutarken, doğal malzemelerin ve doğaya dönüşün önemi çekici olacak. Çünkü geçiş, her zaman yavaş ve fark ettirmeden sürer.

YAZI: ASTROLOG SU KARAKUŞ

Burca göre bitkiler: Burcunuz bitki seçiminizle ilgili ne söylüyor?

Burca göre mutfak tasarımı örnekleri ve mutfak dekorasyonu

Burcunuz deko-stiliniz konusunda ne diyor? İşte burçların dekorasyon stilleri