Burca göre mutfak tasarımı örnekleri ve mutfak dekorasyonu

Son güncelleme:

Burçlara göre ev dekorasyonu fikirlerinin ardından bugün de burçlara göre mutfak dekorasyonu fikirleri ile muhteşem mutfak örneklerini inceliyoruz.

Mutfağınızın da bir burcu var. Evet evet yanlış duymadınız. Sizin burcunuz neyse aslında mutfağınızın da burcu o; çünkü seçimleriniz astrolojik haritanıza göre şekilleniyor. Mutfakların dekorasyon şifrelerini gelin bir de astroloji uzmanı Hande Kazanova’dan dinleyelim.

KOÇ BURCU MUTFAK DEKORASYONU

KONFOR+İŞLEVSELLİK ÖNEMLİ

Ateş gruplarının öncüsü, her şeyi başlatmayı seven koçlar, hareket ve girişimin öncüsüdür. Bu yüzden dekorasyonda hareketliliği sağlayacak alanların olması onlar için önemlidir. Mutfakta temiz, hızlı ve verimli olmayı severler. Onun hızını düşürmeyecek kaplar, aletler, malzemeler olmalıdır. Bu yüzden işlevsellik ve konfordan vazgeçmezler.

Hızlı ve çabuk hareket etme istekleri, bir an önce mutfakta işlerini bitirmekten ve sosyalleşme isteğinden kaynaklanır. Bu yüzden bu sabırsız insanların her şey ellerinin altında olmalıdır.

BOĞA BURCU MUTFAK DEKORASYONU

BOĞA BURCU MUTFAK TASARIMI: PRATİK

Geleneksel ve lükse düşkün olan boğa burçları oldukça pratiktir. Astrolojide boğalar, boyun, damak ve gırtlağı temsil ettiğinden yemek yeme ve yemeklerini yaptıkları mutfak onlar için çok önemlidir. Boğalar iyi ve kaliteli yemek yemeyi, bir yandan da yemek yapmayı çok severler.

Mutfakları rahat, sıcak ve davetkar olmalıdır. Mutfakta çok hızlı değildirler, ama vakit geçirmekten fazlasıyla hoşlanırlar. Kaliteli ve pratik ürünler onların hayatlarını kolaylaştırır. Tüm yemek yapma malzemelerini bir arada bulunduran ürünler, keyfiyete oldukça düşkün olan boğa burçları için idealdir.

Boğa burcu mutfak tasarımı örneği:

Ikea.

İKİZLER BURCU MUTFAK DEKORASYONU

İKİZLER BURCU MUTFAK TASARIMI: FARKLILIK–ALIŞILMADIK

İkizler burcu, yapı itibarıyla çeşitliliğe ve değişime ihtiyaç duyar. Çok yönlülük, marifet ve beceriklilik onların yapısında vardır. Çok yönlü kişilikleri ve zevkleri ile, hiç karışmayacak stilleri bile bir araya getirme ve karıştırma özelliği onları diğer burçlardan ayırır.

Farklı ve alışılmadık mutfak tasarımları tam ikizler için geçerlidir. Basit, minimal ama fonksiyonel mutfaklar, teknolojik aletler ilgilerini çeker. Teknolojiyi mutfakta kullanacakları ürünler onlara göredir. İkizler burcu ağır yemekler yerine her zaman rahatça hazırlayacağı tostlara ve sandviçlere düşkündür.

İkizler burcu mutfak tasarımı örneği:

Silverline.

YENGEÇ BURCU MUTFAK DEKORASYONU

GÜVENE ÖNEM VERİR

Yengeç, burçlar kuşağında evine en meraklı burçtur. Kararlıdır, yaratıcıdır ve rahatlıktan çok güvenliğe önem verir. Ailesine ve sevdiklerine çok düşkün olan yengeçler, mutfakta vakit geçirmeyi ve sevdiklerini elleriyle beslemeyi severler.

Mutfakta rahatlık, konfor ve en önemlisi güven onlar için her şeydir. Açık, rahat, sıcak ve samimi ortamlar yaratmakta üzerlerine yoktur. Her sabah mis gibi tüten bir çay, sıcak kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olabilir.

ASLAN BURCU MUTFAK DEKORASYONU

GÖSTERİŞLİ

Aslan, burçlar kuşağı içinde en gösterişli ve kendini göstermeyi seven burçtur. O, adeta yönetmek ve iyi organizasyon yapmak için doğmuştur. Aslanlar, mutfaklarında her şey olsun isterler. Modernliği severler ve mutfakları en son moda eşya ve aletlerle doludur. Aksesuarsız bir mutfak düşünemezler bile.

Çelik, paslanmaz eşyalar, seramikler, beyaz ya da açık renk tahtalar, renkli görüntüler mutfaklarında bulunur. Büyük buzdolapları onların ihtiyacını
karşılayacaktır. Aslan burcu saygıyı sever, sıcak ve içten sohbetleri bol köpüklü bir kahve ile taçlandırmayı sever.

Aslan burcu mutfak tasarımı örneği:

Aslan Burcu Mutfak Dekorasyonu
Etna mutfak, Lineadecor.

BAŞAK BURCU MUTFAK DEKORASYONU

BAŞAK BURCU DEKORASYONDA DÜZENİ SEVER

Hizmet etmeyi, çalışmayı ve düzenlemeyi seven başaklar, her şeyden önce yemek yapacakları yerin temiz, düzenli ve basit olmasını isterler. Evleri için genel düşünceleri, her şey için muhakkak bir yer vardır prensibine dayalıdır. Hiçbir şey fazlalık olamaz. Ortamları her daim birbirleriyle uyum içinde olmalıdır.

İyi bir planlayıcı olan başaklar oldukça ekonomik insanlardır. Mutfakları her daim temiz ve gıcır gıcır olmalıdır. Sağlıklı yiyecekleri, dolapların içinde çok amaçlı bölmelerde ya da kutularda saklamayı tercih ederler. Her tür küçük ev aletinin işlevselliğini gayet iyi takdir eden başakların mutfağında blender’ın yeri ayrıdır.

Başak burcu mutfak tasarımı örneği:

Başak Burcu mutfak dekorasyonu
Mona kiler dolabı, Linedecor.

TERAZİ BURCU MUTFAK DEKORASYONU

HER ZAMAN ŞIK

Denge unsuru terazilerin hayatında önemlidir. Oldukça zevk sahibi olan teraziler, Venüs’ten aldıkları güzel etkilerle her şeyin en iyisini hak ettiklerini düşünürler. Bunda da haksız değillerdir. Her şeye kendi zevkini katmak isteyen teraziler için evin mutfak kısmı eğlenceli olmalıdır.

Mutfaklarında kontrast ışıkları, mutfak malzemelerinde koyu renkleri barındırmayı severler. Taşlardan, tahtalardan ve granitten oluşan mutfak tezgahları, değişik tarzda musluk başları onların seçkin dekorasyon ruhunu iyi yansıtır. Ölçü ve denge onlar için önemli olduğundan mutfak tartısıyla her tür yemeği yaparken gayet ölçülü ve adil olabilirler.

Terazi burcu mutfak dekorasyonu örneği:

Terazi burcu mutfak dekorasyonu örneği
Stonika koleksiyonu tezgah yüzeyleri, Cosentino.

AKREP BURCU MUTFAK DEKORASYONU

STİL SAHİBİ

Motivasyonu yüksek, etkileyici ve becerikli akrepler, arada kalmış, netliği olmayan hiçbir şeyi sevmezler. Yüksek bir zevkleri vardır, stil sahibidirler. İdareci ve becerikli akrep burçlarının mutfakları sıcak, içten ve çeşitlidir. Koyu renk zeminler ve koyu renk mermer ve taş tezgahlar öne çıkar.

Bu burçtaki insanlar, etnik eşyalara mutfaklarında yer vermeye bayılırlar. Koyu renk mutfak robotu, kahve ve çay makinesi kendisini güvende hissetmesini sağlar.

Akrep burcu mutfak dekorasyonu örneği:

Ikea

YAY BURCU MUTFAK DEKORASYONU

DEĞİŞKEN-ÇOK YÖNLÜ VE ÇOK AMAÇLI

Neşe, zenginlik, bolluk temsilcisi jüpiterin yönettiği yay burçları doğuştan çift şanslıdır. Özgürlük, genişlemek, öğrenmek ve seyahat yay burçlarını en iyi tanımlayan kelimelerdir.

Yay burçlarının mutfakları sıcak, rahat ve çok yönlü bir tarz taşır. Geniş mutfak severler. Arkadaşlarıyla bir araya gelmek, güzel yemekler yemek, yemek yapmayı deneyimlemek, filozofça konuşmak onlar için önemlidir. Yine mutfakta yer alacak geniş yemek masasına bayılırlar.

OĞLAK BURCU MUTFAK DEKORASYONU

ÇALIŞKAN

Geleneksel, konforlu yaşamayı seven, çalışkan ve hayata ciddi gözlerle bakan oğlak burcunun yönetici gezegeni satürndür. Oldukça pratik, çalışkan ve planlı olan oğlaklar, mutfakta da kalite ve kullanışlılık peşindedir.

Az ama öz eşya, mutfakları için geçerlidir. Dışarıdan bakıldığında çok az eşya varmış gibi gözüken mutfakları severler. Pratik ve ekonomik olan oğlaklar, tost makinelerinde harikalar yaratabilir.

Oğlak burcu mutfak dekorasyonu örneği:

Oğlak burcu mutfak dekorasyonu örneği
Ahşap görünümlü seramik zemin kaplaması, Kale.

KOVA BURCU MUTFAK DEKORASYONU

TEKNOLOJİK

Her yönden farklı olmayı seven kovalar, teknolojik ürünlerin en modernlerini, tasarımlarını kullanmaya bayılırlar. Çelik, metal ve camın güzel uyumunu aksesuarlarda görebilirsiniz. Yine kova burcunun evlerinde mutfak salonun içinde ayrı bir bölme olarak düşünülebilir. Açık mutfağı diğer burçlara göre daha çok benimseyebilirler. Hayatın hiçbir alanından kopmak istemeyen bu teknoloji insanları farklı renk ve tarzdaki küçük mutfak aletlerini ve tasarımlarını benimseyebilirler.

Kova burcu mutfak dekorasyon örneği:

Effe mutfak, Lineadecor.

BALIK BURCU MUTFAK DEKORASYONU

SADELİK-BEYAZ

Okyanus ve denizlerin tanrısı Neptün yönetimindeki balıkların sıcak, içten ve biraz dağınık mutfakları vardır. Düzen bu burca göre değildir. Dünyevilikten uzak duran ve materyalist olmayan balıklar basit şeylerle daha çok mutlu olurlar.

Bu yüzden ihtiyaçlarını karşılayacak basit ama sıcak bir mutfak onların tercihidir. Bir de tabii ki ne kadar az alan olursa o kadar az karmaşa ve dağınıklık olacaktır. Neşeyi, sohbeti, keyfi hayatlarına katmayı seven çok yönlü balıklar için misafirlerini ağırlayacakları çay ve kahve makinesi mutfaklarının vazgeçilmezidir.

Balık burcu mutfak tasarım örneği:

Pierina mutfak, Kelebek.

HAZIRLAYAN: HANİFE YILMAZ

Burçlara göre çocuk odası dekorasyonu