öncesi ve sonrası fotoğraflarla banyo-yenileme

Öncesi ve sonrası fotoğraflarla banyoda siyah-beyaz dönüşüm

Gülsen Zeybek, İstanbul Çekmeköy’deki evinin ebeveyn banyosunu yeni baştan yaratmış.

“BU BANYOYU EN BAŞINDAN BERİ SEVEMEMİŞTİM”

Değişimin hikayesini evin sahibi anlatıyor: “Burası ebeveyn banyomuz. Seramiklerin rengi sebebiyle bu banyoyu en başından beri hiç sevememiştim. Duşakabini de emaneten koymuşlar gibiydi. Önce renkler ve tasarım konusuna karar verdim. Teknesiz duşakabin istiyorduk, onu sipariş ettik. O bölümün zemini için siyah seramik seçtim, sadece duş içindeki düz siyah seramikler yenilendi. Diğer alanların tamamını boyadım. Üst kısımlar 4 kat beyaz, alt bölüm küf yeşili ve beyazı karıştırıp elde ettiğim bir ton. Aynalı üst dolabı kullanışlı olmadığı için çıkardım. Dikey dar bir dolap aldım. Ayrıca çıta alıp uygun ölçülerde kestim ve hem yan dolaba hem de alt dolaba yapıştırdım. Daha sonra da küf yeşiline boyadım. Banyo kapısını da çerçevesi siyah olmak üzere aynı yeşile boyadım ve siyah kapı kolu taktım. Zemine beyaz ve yine karışım olan açık yeşil ile stencil uyguladım. Klozet üzerine ağaç şeklinde stencil uyguladım.”

siyah beyaz banyo
SONRASI

Boya işleri bittikten sonra sıvı cam uygulanmış. Duvarlarda ayırıcı olarak poliüretan çıta kullanılmış. Priz, havluluk, kağıtlık, duş içi raf ve duş başlığı siyah seçilmiş. Diş fırçalık, sabunluk ve çöp kovası eskitme tarzda yeşil ve siyah boya ile yenilenmiş. Zemindeki paspas ise halatlardan yapılmış.

el yapımı ayna süsleme
Gülsen Hanım, yuvarlak ayna kenarına doğal rafya ile şerit olarak hazırlanan kenarlığı yapıştırıp içine ışık yerleştirmiş.
banyo aynası

Öncesi sonrası: Çiftlik evi stilindeki mutfağın ilham verici değişimi