Neye yatırım yapmalı? Evlilik öncesi alışveriş önerileri

Dekorasyon konusunda neye, ne zaman harcamalı, ne zaman nakit ödemeli ve nasıl tasarruf etmeli? Karşılaştırmalı örnekler fikir verebilir.

YEMEK MASASI MI? YEMEK TAKIMI MI?

En keyifli sohbetler, kutlamalar, aile anıları hep uzun bir yemek masası etrafında geçer öyle değil mi? Bu yüzden etrafına rahatça sığabileceğiniz, keyifle yemek yiyebileceğiniz bir takıma yatırım yapmalısınız.

Masif ahşap bir seti özellikle yaz sonu indirimlerinden uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Buna karşılık her dönem farklı ve yeni seriler üretilen yemek takımlarından tasarruf edebilirsiniz.

YATAK MI? NEVRESİM VE YATAK ÖRTÜSÜ MÜ?

Uzmanlar her yedi yılda bir şiltenin yenilenmesi gerektiğini belirtiyor. Ancak karyola için aynı şey söz konusu değil. Bu yüzden satın alırken doğru bir yatağa harcamaktan çekinmeyin. Uygun fiyatlar için sezon sonu indirimlerini takip edebilirsiniz.

Seçim yaparken stilden çok rahatlığına önem verin. Her pahalı olan kaliteli anlamına gelmiyor, ama sırf bu yüzden de internette çok ucuza bulduğunuzu satın almayın. Yatak odasında her sezon değişen desen ve renklerde nevresim setleri ve yatak örtülerinden tasarruf edebilirsiniz.

Venüs başlık, kumaş baza, Koçtaş.

ÇARPICI KANEPE Mİ? YENİ DÖŞEMELER Mİ?

Gerçekçi olmak gerekirse salon ya da oturma odasında en çok kullandığımız mobilya kanepe. Yeni bir ev kurarken odanın en pahalı parçası genellikle kanepe olur. Üstelik misafir de seviyorsanız daha rahat bir oturma alanı yaratmanız da gerekir. Bu yüzden seçim yaparken önceliğiniz konfor olmalı.

Elbette yıllarca keyifle kullanmayı planlıyorsanız renk de çok önemli. Şu sıralar petrol mavisi, derin yeşiller çok moda, ama ya gelecek yıl? Eğer ikinci bir kanepe veya berjer de kullanacaksanız o zaman daha cesur davranarak çarpıcı bir seçeneğe yatırım yapmayı düşünebilirsiniz.

Kadife kanepe, tchibo.com.tr

HALI MI? PASPAS MI?

Şu bir gerçek ki çok değerli antika bir halı ya da el işi özel dokuma bir kilim hiç kullanılmayan bir odada ya da büyük bir mobilyanın altında, instagrama koysanız bile yeterince beğeni almaz. Bu yüzden halı satın alırken salon ve yemek odası gibi evin ana ve sık kullanılan alanlarına yatırım yapın. Banyo, mutfak ve antre için hesaplı davranın.

triff.com/en

KONSOL MU? SEHPA MI?

Orta ve yan sehpalar konsola göre daima daha kolay seçilir ve alınır. Tasarrufu sehpalarda yapabilirsiniz. Alışveriş meraklıları, 100 TL. civarında uygun fiyata işlevsel ve dekoratif sehpa seçenekleri bularak hesaplı davranabilir. Ancak parlak lake ya da iroko ağacından şık bir konsol için aynı şeyi söyleyemeyiz. Bir kere alınıp yıllarca salonda odak noktası yaratacak bir parça için bir bütçe ayırabilirsiniz.

Etnik eskitme ahşap konsol, Biev.

TAKIM MI? TEKİL Mİ?

Hayatınızda kaç kere bir banyoya hayran kaldınız ve en çok neyi beğendiniz, bir düşünün? Aklınızda kalan banyonun lavabosu ya da çamaşır dolabı mı? Yoksa seramikleri, şık bataryası gibi daha çok detaylar mı?

Eğer banyoyu yenilemek gerekiyorsa, paranızı görünüşe değer katacak işlevselliği ile öne çıkan aksesuarlara harcamayı tercih edin. Standart banyo setini çarpıcı bir lavabo, solo bir küvet ve yerden çıkan modernist bir banyo armatürü ile tamamlayarak özellik kazandırın.

Sonio banyo seti, Kelebek Mobilya.

Taşınmadan önce yapılacaklar listesi ve yeni eve alışmanın yolları

Evinizi renk şifrelerine göre dekore edin: 10 ipucu

Taşınırken bitkileriniz zarar görmesin! Çiçekleri korumanın yolları