Mutfağınızı daha lüks göstermenin 10 farklı yolu var

Mutfağınızı daha şık göstermenin 10 farklı yolu var

Mutfak tadilatları, diğer alanlara göre en fazla pahalıya patlayan bölümdür. Ancak yeni bir tezgah için para harcamaz, beyaz eşyaları yenilemek için bütçe ayırmazsanız mutfağınızı bir servet harcamadan da yenileyebilirsiniz.

Dolaplarınızı yenilemek, modası geçmiş armatürü değiştirmek, hatta uygun fiyatlı bir sanat eserini duvarınıza asmak gibi pek çok seçeneğiniz mevcut. Bunlardan sadece birini yapsanız bile, alanınız anında eskisinden daha lüks görünecektir.

Mutfağınızın tasarımını bir adım öteye taşımak istiyorsanız, alanınızı kısa sürede standartların üzerine çıkaracak 20 farklı dekorasyon örneğimiz var.

AYRINTILAR EKLEYİN

Fotoğraf: ALYSSA ROSENHECK

Mutfağınızda hem büyük çekmeceler hem de dolaplar varsa, dekorasyonunuza ek ayrıntılar katmak için her birine farklı donanım ekleyin. Örneğin yukarıdaki örnekte farklı kulpların kullanılması çok şık görünüyor.

BİTKİLERİ KULLANIN

Fotoğraf: FANTASTIC FRANK

Yaşadığınız alana, lüks bir his vermek için biraz bitki ekleyin. Pencere önüne yerleştirilen bitkiler güvenli bir seçenektir. Ayrıca sadece güzel değil, aynı zamanda işlevseldirler. Alan boyunca pencerelerin etrafına dağılmış küçük saksılar yerleştirin veya bir tezgah veya ada üzerine belirgin bir şekilde yerleştirilmiş tek bir büyük saksıyı tercih edin.

AYDINLATMALARINIZI YENİLEYİN

Fotoğraf: SARAH SHERMAN SAMUEL

Aydınlatmanın bir tasarımdaki mücevher gibi olduğunu sık sık söyleriz çünkü alana mükemmel bir son dokunuş katar. Bunu akılda tutarak, mutfağınızın tasarımını yükseltmek için aydınlatma armatürlerinizi değiştirin. Alanınıza özel, kişiliğe sahip, beklenmedik şekiller ve tasarımlar seçin.

AKSESUAR EKLEYİN

Zengin, özel bir alan yaratmak için mutfağınızı nasıl öne çıkarabileceğinizi düşünün. Benzersiz bir tasarım oluşturmak için raflardaki dekoratif aksesuarları, kişisel hatıraları ve ilginç tekstiller gibi beklenmedik ve sıra dışı öğeleri kullanın. Eviniz, kendi tarzınızı ve kişiliğinizi yansıtan bir yer gibi görünmeli.

HALI KULLANIN

Fotoğraf: ALYSSA ROSENHECK

Mutfağınıza bir yolluk veya kilim ekleyerek, alanınıza sıcaklık katacaksınız. Bu adım ile, alanı evinizin diğer alanları gibi dekore edilmiş gösterebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Mutfakta bilmeniz gereken tadilat kuralları

TABURE KULLANIN

Pek çok mutfakta ek mobilya parçaları için alan yoktur, bu nedenle tabureler genellikle böyle alanlara kişilik katmanın tek yoludur. Dekorunuza beklenmedik bir unsur eklemek için ilginç şekil ve malzemelerde bar tabureleri kullanın. Mutfağınızda bir ada alanı yoksa, sadece yemek pişirirken dinlenmek için değil, aynı zamanda dekorasyonunuzu renklendirmek için tek bir küçük tabureyi bir köşeye yerleştirebilirsiniz.

ARMATÜRÜ DEĞİŞTİRİN

DUVARA BİR SANAT ESERİ ASIN

Fotoğraf: ALYSSA ROSENHECK

DOLAPLARINIZI BOYAYIN

Fotoğraf: AMY BARTLAM; Tasarım: ALLIE BOESCH

Detaylar: Mutfak dolapları nasıl boyanır? Renkli mutfak dolabı modelleri

AÇIK RAF KULLANIN

Fotoğraf: AMY BARTLAM ; Tasarım: KATE LESTER

Açık planlı mutfak tasarımında olması gerekenler ve püf noktalar