merdiven dekorasyon

Merdiven altlarını kullanışlı hale getirmenin yolları

Merdiven altlarını bambaşka bir hale getirebilir misiniz? Elbette yapabilirsiniz. Bu alanları değerlendirmek için pek çok değişik yaratıcı yol var. Merdiven altlarını kullanışlı hale getirme üzerine verdiğimiz güzel, çok yönlü ve fonksiyonel yöntemlerin olduğu, eğlenceli yazımıza bir göz atın.

OKUYUCUNUN HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRİN

merdiven altı dekorasyon

Kısa, rahat bir uyku veya kısa, rahatlatıcı bir okuma için gerekli bir süre dinlenebileceğiniz rahat bir yer yaratabilmek için merdiven altlarını kullanın. İki kişilik bir koltuk, kırlentler, battaniyeler ve yastıklarla dekore edebilirsiniz. Bu okuma köşesi kısa sürede evdeki herkesin en sevdiği yer olacaktır.

SADIK DOSTUNUZ İÇİN BİR KULÜBE YAPIN

Fazladan boş bir alanı böyle kolayca kullanmak varken evcil hayvanınızın oturma odanızdaki mobilyalara uzanmasına izin vermek zorunda değilsiniz. Köpeğinizin yalnız kalabileceği ve hatta kedinizin evin karmaşasından uzak kalmak istediği o zamanı yani iyi bir gece uykusu uyuyabileceği kendi küçük evlerini yaratın.

MİSAFİR YATAĞI YAPIN

Misafirlerinizi yatıracak yeriniz yok mu? Öyleyse şimdi olacak! Eğer yeriniz varsa neden orayı anneniz ya da en yakın arkadaşınız geldiğinde kullanabileceği özel bir yere dönüştürmeyesiniz? Bu aynı zamanda evdeki okuma ve rahatlama köşelerini de ikiye katlar.

BİR ZANAATKAR- YAZAR KÖŞESİ DÜZENLEYİN

Bir zanaatkar-yazar köşesi düzenleyin: Büyük yaratıcılıklar yalnızca küçük alanlar gerektirir! Ve biz kesinlikle geniş hayal güçleri olanlara sesleniyoruz. Ailenin zanaatkarına ya da yazarına yaratıcı bir liman yaratın. Bu onlara ilham bulmaları için güzel bir ortam oluşturacaktır. Fotoğraf asmak için mantar bir pano, birkaç raf ve bilgisayar için bir fiş eklemeyi unutmayın.

merdiven altı dekorasyon

MERDİVEN ALTINA ÇALIŞMA ALANI

Bu boş alanı çalışma odasına dönüştürerek kullanışlı hale getirebilirsiniz. Bilgisayar kullanmak için doğru yer olabilirler. Buraya kitapları saklamak için bir dolap da yerleştirilebilir. Duvarları sıcak renklere boyayarak odanın size daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu alanları çalışma odası yapmak özellikle küçük evler için oldukça kullanışlıdır. Aynı zamanda küçük birer kütüphane olarak da kullanılabilirler. Bilgisayar için küçük bir masa kullanın. Ayarlanabilir raflar bu oda için güzel bir fikir olabilir.

MERDİVEN ALTINA MİSAFİR TUVALETİ

Küçük apartman dairelerinde merdiven altlarına tuvalet yaptırmak genellikle çok iyi bir fikirdir. Bu tuvaletleri misafirler için kullanabilirsiniz. Bu alandan tasarruf etme açısından çok etkili bir yöntemdir.

MERDİVEN ALTINA OYUN ALANI

merdiven altı dekorasyon

Çocukların oynayabilecekleri ve eğlenebilecekleri alanlara ihtiyaçları vardır. Merdiven altlarında onlar için oyun alanı oluşturmak evde oynamaları için çok güzel bir yöntemdir. Odayı daha sıcak ve güzel bir hale getirmek için sıcak renkler kullanın. 8. Küçük evler için hayat kurtaran çözüm: Merdiven altı depoları Depolama bütün evlerin en önemli gereksinimlerinden biridir ve eşyaların evin her yerine yayılmasını istemeyenler için ekstra önemlidir.

MERDİVEN ALTINI DEPO OLARAK KULLANABİLİRSİNİZ

Evde şayet bir merdiven varsa boş alanı harcıyor ve depolama yapılabilecek alanları yok ediyor olabilir. Ancak merdiven altlarını depo olarak kullanarak ne kadar boş alandan tasarruf edeceğinizi bir düşünün. Merdiven altına depo yapma fikirleri evinde merdiven olup da sınırlı boş alanı olan her evin gerekliliği haline geldi.

Bu depoda, merdiven altında her bir merdiven basamağına yatay raflar yerleştirmek alanın verimli kullanılmasını sağlar ve ortama estetik getirir. Bu fikirler aşağısında boş alan olan düz merdivenlere kolayca uygulanabilir.

Merdiven altı deposunun en güzel tarafı raflar dolu olduğunda, albümleri, çerçeveli fotoğrafları, gazeteleri, şemsiyeleri, kitap ve dergileri koyacak fazladan bir yer bulabilmemizdir. Evinizde dönen merdiven bile olsa bu fikirleri uygulayabilir ve merdiven altını kullanışlı bir depo haline getirebilirsiniz.

BEYAZ EŞYALARINIZI YERLEŞTİREBİLİRSİNİZ

Bu depoya buzdolabı hatta bulaşık makinası bile yerleştirebilirsiniz. Bu fikir sayesinde mutfağınız daha geniş görünecektir. Ancak merdiven altına koymak istediğiniz aygıtların uzunluklarına dikkat edin ve merdiven ile aygıtların üstü arasında yeterli boşluğu bırakın. Merdiven altı depolarına yangına neden olabilecek ocak, tost makinesi veya mikrodalga fırın gibi aygıtları koymayın. Bunlara ek olarak, kışlık ayakkabılarınız, kalın montlarınız gibi nadiren kullandığınız eşyaları ya da kullanmadığınız eski araçları da burada saklayabilirsiniz.

DAHA FAZLA DEPOLAMA ALANINA KİM HAYIR DİYEBİLİR Kİ?

Küçük evi olanlar ve büyük koleksiyoncular için merdiven altı depoları mükemmel bir seçim olacaktır. Filmler, CD’ler, masaüstü oyunlar, fotoğraf albümleri, kitaplar, kışlık giysiler, spor ekipmanları, ayakkabı ve montlar hatta saklayacak bir yer bulamadığınız bahçe aletleri… Bu alanı depo olarak kullanmanın birçok yolu var.

Doğru dolap ve rafları kullanmanız ihtiyacınız olan tek şeydir. Bu alanları depo haline getirmek için dolaplar, şifoniyerler ve raflar yerleştirin. Dolapları depo için kullanırken raflarda dekoratif parçaları sergilemek için kullanın. Dolaplar kışlık kıyafetleri ve nadir kullanılan eşyaları depolamak için kullanılabilir. Şifoniyerleri de kitapları ve çocukların oyuncaklarını saklamak için kullanabilirsiniz. Kabul edelim ki, düzeni sağlamak için hiçbirimiz biraz daha fazla boş alana hayır demeyiz.

MERDİVEN ALTI FİKİRLERİ

Merdiven altına ne yapılabilir? Ev terapisti yanıtladı

Merdiven altındaki atıl alanı şık bir oturma alanına çevirdiler

Merdiven tasarımları ile dekorasyonu renklendirin: 12 farklı örnek