öncesi sonrası merdiven altı

Merdiven altındaki atıl alanı şık bir oturma alanına çevirdiler

Johanna Beach, arkadaşı Hannah’ın bu yazın başlarında Chicago’da yeni bir daireye taşınnmasının ardından, binanın merdivenlerinin altındaki, sahipsiz, zemin seviyesindeki küçük bir noktada ciddi bir veranda potansiyeli gördü. 

Elbette, alan kirliydi ve şu anda alanı kapatan ahşap bir korkulukla nasıl başa çıkacaklarını bulmaları gerekiyordu. Bu zorluklar, biraz açık havada oturma alanı oluşturmak için engel değildi.

Öncesi

KORKULUKLARI GİRİŞ KAPISINA ÇEVİRDİLER

Bu özel proje için yaklaşık 100 dolar bütçe vardı. İlk büyük zorluk, alanı fiziksel olarak kapatan eski korkuluğu sökmekti. Bu nedenle ev sahibinden onay istemeyen Beach, “Tırnakların tamamı paslanmıştı ve parçayı sağlam tutmak istedim, böylece taşınırken kolayca tersine çevirebilirdik” diyor. “Korkuluğa menteşe takmaya karar verdim, böylece orası alana giriş kapısı olacaktı. 

Öncesi

UYGUN FİYATLI YASTIKLAR, MERMER KAROLAR VE HALI

Bu yapısal değişiklik tamamlandıktan sonra Beach, ücretsiz palet tahtasından iki bank inşa etti ve rahat bir oturma köşesi oluşturmak için uygun fiyatlı minderler aldı. Bir sehpa ve masa üstü için 5,50 dolara mermer karo aldı elindeki malzemelerle eklemeler yaptı. Eski yastıkları, 10 dolarlık su geçirmez bir duş perdesinden yapılmış yeni örtülerle süsledi ve yine ucuz bir halı aldı.

Sonrası

Her şey ekstra ambiyans yaratmak içindi. Beach, 8 dolarlık ferforje duvar apliklerini bir dış mekan avizesine dönüştürdü. Alanın dışarıdan görünmesini kısıtlamak için bambu iplikler kullanıldı. Beach, “Alanın hemen dışında geri dönüşüm kutuları var ve eğer görünür olsalardı, ortamın harap olacağını biliyordum.” diyor.

Fotoğraflar: Johanna Beach

Artık bir merdivenin altında tamamen kullanışsız olan alan,  küçük bir veranda olarak tam potansiyeline ulaştı. Beach, “Kirli, pis, unutulmuş bir alanın şimdi ne kadar lüks ve romantik hissettirdiğini görüyoruz!” dedi.

Merdiven altına ne yapılabilir? Ev terapisti yanıtladı